Patmol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 30, 2022 8:48 Re: Patmol

dzisiaj byłam rano po chrząstki 8) z psem,

mój syn jedzie dzisiaj do akademika (dostał sie na studia) -wczoraj się pakował (ale akcja była :strach: )
w kazdym razie dzieci z domu wyjeżdżają, to matka (czyli ja) już rozmyśla jak sobie zorganizować drugą młodość 8) w sensie - czasu mi przybędzie ( a kasy ubędzie ) czyli jak bym znowu miała 19 lat -będę jeździła na rowerze, chodziła na długie spacery (może ze spaniem w terenie gdzieś pod tarpem -( i tanio i ekscytująco) -czyli robiła wszystko co planowałam robic na emeryturze, jak będe miała czas. Do emerytury jeszcze chwila, ale w sumie mogę to robić wcześniej. Moja mama jest na emeryturze (ma 84 lata) i stwierdziła w tym tygodniu, ze ona juz jednak chyba zrezygnuje z jeżdżenia rowerem, bo ma problem z zsiadaniem ( bo trzeba zeskoczyć).

więc nie można z wszystkim czekać do emerytury

w kazdym razie mam wielkie plany


wczoraj Kai sie pakowanie nie podobało ( ona się zawsze obawia, ze to ja wyjeżdżam; ale w ogóle nie lubi jak kogoś brakuje)
z drugiej strony być może to i ona znowu wyjeżdża -pies nigdy nie wie co człowiek kombinuje; więc była taka trochę podkręcona, zamiast spać nadzorowała pakowanie

we wrześniu byłyśmy w Karkonoszach, blisko Śnieżki, i padał snieg ( co mnie trochę zaskoczyło 8) )
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

dobrze, że kai kupiłam płaszczyk przeciwdeszczowy, bo był raczej zimno i lało -a jej futro jest kiepskie na deszcz (bardzo namaka i strasznie długo schnie)


a wiecie, ze teraz w akademikach nie można zapraszać żadnych gości?????
i obowiązuje cisza nocna 8) serio

żadnego tańczenia do rana przy muzyce na full (za moich czasów niektórzy tańczyli w trepach -bo fajny efekt był -jakby bębny)
i żadnych waletów w pokoju ( za moich czasów w październiku spało w pokoju dodatkowo na podłodze kilka osób, które nie dostało akademika i czekali na rozpatrzenie odwołani)

teraz są pralnie i suszanie na każde piętro, moduły z łazienką i kuchnią -na 2 pokoje, 8O normalnie inna epoka - a to tylko Politechnika/ państwowa uczelnia ; windy 8) prawdziwe stoły/ kazdy ma normalny stół i swoje krzesło 8O - a nie jeden maciupki i 2 krzesła na 4 osoby/ jak kiedyś.
No i nie ma już pokojów 4 osobowych 8)

Kiedyś to była socjalizacja - 8 osób w pokoju, wszystko wspólne na 200 osób na korytarzu, długie, wieloosobowe kolejki do prysznica 8) -tylko zimna woda; kuchenki na korytarzach -trzeba było stać pilnować gotującego sie jedzenia, żeby nie zniknęło -bezpieczniej było nie odchodzić np. do pokoju po sól/krzeseł nie było oczywiście ; a na parapecie wszyscy się nie mieścili '

oczywiscie żadnych pralni czy suszarni czy wind

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt wrz 30, 2022 21:57 Re: Patmol

Czyli jest postęp w akademikach! :ok: Gratulacje z okazji dostania się syna na studia (już chyba składałam, ale nie szkodzi :wink: ) :ok: :ok: :ok:
Życzę ciekawych spacerów przedemerytalnych :D
Kaja pięknie się prezentuje w płaszczyku :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59707
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 17, 2022 11:56 Re: Patmol

Byłam jako wsparcie we Wrocławiu, i przypadkiem odwiedziliśmy kocią kawiarnie.
Trzeba gdzieś było poczekać, bo zimno, i poszłyśmy do najbliższej kawiarni.
Ciasto pyszne (było czekoladowe wegetariańskie), dobra herbata, koty sympatyczne, dużo półek, drapaków i fajnie zrobione, -ale w sumie sama nie wiem co o tym myśleć.

To moja pierwsza w życiu kocia kawiarnia.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon gru 05, 2022 10:56 Re: Patmol

Sweetie teraz dostaje, miedzy innymi, Hemdiol Flex Livisto https://www.kalinowa.pl/pl/stawy-i-mies ... ps-livisto. (zawiera:CBD-A, kurkumę, kwasy Omega-3 i witaminę E).
Ciekawa jestem, czy macie jakieś doświadczenia z CBD-A.

Ona dostaje bo się sie gryzie po łapach, a w rtg wyszły nieprawidłowości. No i chodzi tak sobie. Zrobi te 6-8 km, ale spacerkiem. Pod koniec coraz wolniej idzie, a Kaja(starsza o rok) chodzi normalnie.
Do tego dostaje Flex active/suplement/i osteopen.
Ale myślę że na zmiany zachowanie ma wpływ przede wszystkim Hemdiol.
Sweetie mocniej i więcej śpi i jednocześnie więcej szczeka/mocniej reaguje np. na ludzi na spacerach/ czy koty -tak jakby stała się odważniejsza / pewniejsza siebie lub bardziej odczuwała wszystko. Sama nie wiem.

Patmol stara się jej spać na pysku odkąd dostaje Hemdiol, a przynajmniej jak najbliżej pyska - a Sweetie jak sie obudzi to się wkurza na Patmola.
Tym bardziej, żę często się wtedy budzi, bo nie ma czym oddychać i pierwsze co widzi to ciemność/futro Patmola.

Zrobiłam jej przy okazji pakiet morfologia/biohemia/tarczyca/elekrolity -taki z krwi. wszystko wyszło w normie.

I jeszcze z rtg wyszło, że miała kiedyś złamaną przednia łapę.
Na pewno nie u mnie, a mam ją od jej 12 tygodni -i od poczatku używała wszystkich łap/ na pewno żadna nie była złamana. Trudno takie coś przeoczyć u psa, który codziennie dużo chodzi/biega.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon gru 05, 2022 21:42 Re: Patmol

wszystkie koty zapakowane do wysyłki 8)
Obrazek Obrazek

one się tak codziennie pakują;
nie wiem co koty widzą takiego super w pudełkach -ale uwielbiają pudełka.

Im mniejsze -tym lepsze.
Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 07, 2022 23:47 Re: Patmol

Jakie cukiereczki ładnie zapakowane:) a gryzą pudełka? Moja kotka Gaki gryzie i wypluwa.

aania

 
Posty: 2758
Od: Pt lis 11, 2005 22:48

Post » Czw gru 08, 2022 7:24 Re: Patmol

Gryza i drapią 8) więc co jakiś czas wymieniam pudełka.
Nowe pudełko jest zawsze fajniejsze od starego.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 08, 2022 10:22 Re: Patmol

Sweetie dostaje Hemdiol Flex Livisto już 14 dni, i oprócz tego że mocniej śpi, to zaczyna się zachowywać jak pies bojowo-obronny.
Zastanawiam się na ile ma na to wpływ wzrost jej pewności siebie/ bo Hemdiol teoretycznie ma takie działanie. A na ile to przypadek, bo teraz rano i wieczorem chodzimy po ciemku, a Sweetie nie lubi ciemności.

Dużo ostrzej pyskuje kotom, jak jej podpadną. Wciąż bezpieczne to jest, ale bardziej ex-presyjne.
szczególnie jak strofuje Tymoteusza (który uwielbia mi wyjadać z talerza, jak odejdę od stołu, a zapomnę przykryć talerz). A Tymoteusz uważa, że jemu wszystko wolno -wiec zamiast się wycofać z godnością to pyskuje psu. Brak mu instynktu samozachowawczego. Sweetie się nakręca dużo bardziej niz wcześniej na "wykonanie zadania". I już sie nie sprawdza jako pies pasterski :evil: bo jest za ostra. Jakby jej się potencjometr zepsuł - i teraz robi wszystko na full. I śpi i szczeka i strofuje koty.

Na zewnątrz dużo ostrzej niż wcześniej reaguje na ludzi. Bardziej expresyjnie. I dostrzega ich z większej odległości :roll: niż wczesniej
I trudniej niz wcześniej, ją wyciszyć.
Wcześniej wystarczyło "cicho" czy "siad" i było po sprawie, a teraz Sweetie się nakręca -jak wojsko przed walką. Usiłuje oczyścić teren z nieznanych stworzeń.
Czuję się jak w grze komputerowej.

Chodzę zazwyczaj z dwoma psami,.Kaja czeka na szczęście spokojnie, aż Swettie pojmie, ze nie ma straszyć wszystkich ludzi na trasie.

dzisiaj ide do veta z nią na zastrzyk.
może jej odstawić hemdiol?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 08, 2022 12:20 Re: Patmol

Przedyskutowała bym z vetem zmianę leku - jeżeli Sweety się nie uspokoi to chyba powrót do tej terapii nie będzie problemem

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Czw gru 08, 2022 13:08 Re: Patmol

Musze dzisiaj porozmawiać.
Może by coś innego dostała na wyciszenie.


jak jakis czas temu/ dawno dostawała prednizolon / to też reagowała dziwnie -piła i sikała kompulsywnie/ praktycznie cały czas , nie mogła spać i w ogole wariowała.
też trzeba było odstawić.

może ma jakąś nadwrażliwość na leki :evil:

mnie wciąż kocha 8) o tyle dobrze, że to się nie obraca przeciwko mnie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 08, 2022 13:28 Re: Patmol

Istnieje pewna genetyczna nadwrażliwość u niektórych ras owczarkowatych (a Sweeti chyba jest owczarkowata z tego co pamiętam), ale tyczyło się to głównie narkozy...


Niestety, więcej szczegółów z głowy nie pamiętam.

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Czw gru 08, 2022 13:39 Re: Patmol

Sweetie kundel pręgowany, ale według mnie trochę w typie owczarka belgijskiego.
I lubi prace pasterskie -jak zaganianie, pilnowanie zebranej trzódki.

nawet jak drugą sukę kilka razy zaganiała to używała zębów, tak jak na filmach czasem widać ze psy pasterskie używają do zaganiania owiec- zdyscyplinować, ale nie uszkodzić.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 08, 2022 13:44 Re: Patmol

Też bym pogadała z wetem o odstawieniu leku. Bo w końcu może zwrócić się przeciw Tobie, jak jej się w łepku pomiesza od tego środka.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59707
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw gru 08, 2022 21:24 Re: Patmol

Koty oczywiście grają w pudełka
Obrazek

Obrazek

Sweetie padła po wizycie u veta i spi/ bardzo grzeczna była -chociaż było dużo ludzi.
Zazwyczaj chodzę z dwoma sukami razem, a do veta z samą Sweetie poszłam -była nieziemska grzeczna - i w trasie, i u veta.

I kto ją zrozumie?
i normalnie, prawie, szła; w sensie w normalnym tempie, -do veta jest. ok 3 km
a ja chodzę razem z obiema rano- to trzeba ją ciągnąć, bo ciągle staje i myśli;(np.na środku ulicy, jak przechodzimy)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 08, 2022 22:58 Re: Patmol

I co wet powiedział?

Kotki cudne :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59707
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Silverblue, skaz i 237 gości