Patmol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 11, 2020 9:00 Re: Patmol

Mam klimatyzator przenośny (taki z rura do okna) i porządny termometr z higrometerem/ czyli miernikiem wilgoci.

I wychodzi mi, że owszem koty i druga suka nie lubią jak jest za ciepło, ale najbardziej intensywnie na podwyższona temperaturę reaguje moja pierwsza suka - która jest bardzo kudłata.
Do 26 stopni jest ok
jak temperatura przekroczy 26 stopni suka zaczyna się denerwować i dyszeć, im temperatura wyższa tym bardziej -przy czym jak włączę klimatyzator, to jeszcze chwile dyszy, ale prawie zaraz się uspokaja.

Klimatyzator dość szybko obniża temperaturę o stopień czy dwa, ale nie od razu -więc pewnie reaguje na sam dźwięk, który jej sie kojarzy z obniżeniem temperatury. No i od razu włącza się wentylator -więc praktycznie od razu jest różnica w odczuwaniu temperatury -przez nawiew.

lubię jak jest ciepło, no i dla mnie 26 czy 28 stopni to jest całkiem przyjemna temperatura, a klimatyzator jest dość prądożerny, więc staram się pilnować tych 26 stopni -ale nie szaleć z obniżaniem; wyłączam też na noc i i jak wychodzę z domu na dłuzej (np do pracy)

i dopóki suka nie dyszy -znaczy jest 26 stopni, lub mniej
zaczyna dyszeć -znaczy jest 27 stopni
zawsze się zgadza dokładnie z termometrem -musi mieć jakoś wbudowany w siebie pomiar temperatury

w niedzielę na zewnątrz była odczuwalna ponad 30 , więc 26 w mieszkaniu to był prawdziwy chłodek


tak samo jak temperatura na zewnątrz przekracza 26 stopni -to suka nie chce spaceru, tylko szybko wracać do domu
więc jak w niedziele wstałam dopiero o 7 rano -, no to wiadomo, ze brak szans na jakiś porządniejszy spacer typu 4 godziny nad wodospad -musiałabym chyba wyjść z domu o 4 rano :roll: i wrócić na 8 rano - bo wtedy miało być ok 22/24 stopni czyli bezpiecznie.

Wróciłam do domu na 9 rano, bo już o 8.30 suka sobie włączyła normalnie koguta na plecach -"wracać do do domu, wracać do domu, robi sie za ciepło, robi się za ciepło)

a ja lubię upały :| ona je odbiera jako zagrożenie
.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sie 11, 2020 15:35 Re: Patmol

Mądrą masz sukę :ok:

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Wto sie 11, 2020 15:53 Re: Patmol

egwusia pisze:Mądrą masz sukę :ok:


bardzo mądrą ;)!
Nie znoszę upałów, od zawsze, od dzieciństwa, jak dobrze pamietam. A im starsza jestem, tym bardziej nie znoszę. I o ile na zewnątrz, w cieniu, z lekkim wiatrem jestem w stanie przez krótką chwilę znieść wyższe temp te 27-29, to w domu taki klimat jest nieznośny, wszystko aż wisi! Bardzo rozumiem Twoją sunię, ale u mnie wszystkie psy i koty na takie temperatury reagują źle.

A mogłabyś zrobić zdjęcie, jak zorganizowałaś to wyjście rury przez okno?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto sie 11, 2020 16:54 Re: Patmol

Patmol pisze:a ja lubię upały :| ona je odbiera jako zagrożenie .

Zagrożenie?

Moja piesa jest okropnie padnięta, ale nie traktuje gorąca jak zagrożenia. Po prostu zaczyna bardzo wolno iść i chętnie pokłada się w cieniu. Najchętniej przeleżałaby w trawie cały spacer.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sie 11, 2020 21:12 Re: Patmol

Boi sie upału.

Dzisiaj poszłam na spacer do parku, wieczorem, normalnie szła, fajnie było, ale w pewnym momencie szliśmy takim bardziej odkrytym kawałkiem, i zrobiło sie jakby bardziej gorąco. I suka już sie ustawiła natychmiast - kierunek na dom i przyspieszyła.
Nie była apatyczna, nie zwolniła, tylko przyśpieszyła, bo za gorąco -czyli trzeba szukać zimniejszego miejsca, czyli najlepiej biec :roll: do domu

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sie 11, 2020 23:54 Re: Patmol

Gdybyś miała takie futro jak Caillou, bez możliwości zdjęcia go - to też byś nie lubiła upałów. :smokin:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro sie 12, 2020 7:10 Re: Patmol

Rozumiem to. Bardzo dbam, żeby się nie przegrzała.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 12, 2020 7:14 Re: Patmol

maczkowa pisze:
egwusia pisze:
A mogłabyś zrobić zdjęcie, jak zorganizowałaś to wyjście rury przez okno?


zrobię zdjecie, ale to dokąłdnie tak wygląda (tylko mam inny klimatyzator -to znaczy innej firmy , bo z wyglądu bardzo podobny) https://allegro.pl/oferta/uszczelnienie ... gJxWfD_BwE

i jeszcze tą rurę zawinęłam kocykiem, dla izolacji, bo przez nią jest odprowadzane gorące powietrze na zewnątrz -ona jest w dotyku gorąca

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 20, 2020 9:23 Re: Patmol

czy da się kupić takie okulary, i nie jakoś drogo, żeby poprawiały wzrok przy patrzeniu w dal (wada ok 0,75) , ale jednocześnie żeby sie dało w nich pisać w zeszycie - do bliży okulary nie są potrzebne- ale zdejmowanie ich co chwila byłoby trochę kłopotliwe

czyli ktoś siedzi w ławce w szkole , patrzy na tablice, a potem zapisuje do zeszytu -bez zdejmowani okularów co chwilę ( z bliska widzi świetnie, w dal ma wadę ok 0,75)

wiem, że sa takie jak ktoś potrzebuje okularów i do dali i do bliży, i cały czas, ale sa dość drogie - ponad 1000 zł
a to by były okulary tylko do sporadycznego przepisywania z tablicy w szkole do zeszytu

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon wrz 14, 2020 8:40 Re: Patmol

W sobotę nie było żadnej wieprzowiny w promocji i zaszalałam i kupiłam karkówkę po 17 zł za kg - z myślą o mojej wybrednej suce.
ale moja kaja nie chciała karkówki -obwąchiwała bardzo mocno, i nawet z ręki nie chciała zjeść. Nie wiem czy karkówka jako taka jest niewłaściwa, czy ta karkówka była niewłaściwa. :roll:

Na szczęście koty zjadły bardzo chętnie więcej karkówki, bo dostały dodoatkowo porcje psa, a suka zjadła chętnie chrząstki z indyka.
Czyli happy end.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon wrz 14, 2020 16:23 Re: Patmol

Dobrze, ze kotkom smakowalo! Ja tez ostatnio sprobowalam pierwszy raz wieprzowine dla kotow, kupilam karkowke i faktycznie 3 kotkom smakowala i wyczyscily sobie od razu zabki, bo w duza kostke im pokroilam i musialy zuc.
Jednak ciezko czasem z miesem (jakoscia?) utrafic. W zeszlym tygodniu musialam zrobic zapas mielonek i pomyslalam, ze sprobuje drozsze mieso tym razem, zeby zobaczyc, czy chetniej beda jadly surowe. Kupilam 35 kg miesa firmy Tyson, ktore jest duzo drozsze od miesa wlasnych marek marketow, zmielilam, poporcjowalam. Normalnie zjadaja, ale nie zauwazylam, zeby chetniej je jadly niz to tansze mieso. Jednak krolik jest najbardziej lubiany i zawsze znika najszybciej.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon wrz 14, 2020 16:44 Re: Patmol

Patmol pisze:czy da się kupić takie okulary, i nie jakoś drogo, żeby poprawiały wzrok przy patrzeniu w dal (wada ok 0,75) , ale jednocześnie żeby sie dało w nich pisać w zeszycie - do bliży okulary nie są potrzebne- ale zdejmowanie ich co chwila byłoby trochę kłopotliwe

czyli ktoś siedzi w ławce w szkole , patrzy na tablice, a potem zapisuje do zeszytu -bez zdejmowani okularów co chwilę ( z bliska widzi świetnie, w dal ma wadę ok 0,75)

wiem, że sa takie jak ktoś potrzebuje okularów i do dali i do bliży, i cały czas, ale sa dość drogie - ponad 1000 zł
a to by były okulary tylko do sporadycznego przepisywania z tablicy w szkole do zeszytu


Te drogie to szkła progresywne. Tańsze są dwuogniskowe. W przypadku, który opisujesz, potrzebne byłyby zerówki w dolnej części i -0,75 w górnej.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon wrz 14, 2020 20:52 Re: Patmol

Jarka pisze:
Patmol pisze:czy da się kupić takie okulary, i nie jakoś drogo, żeby poprawiały wzrok przy patrzeniu w dal (wada ok 0,75) , ale jednocześnie żeby sie dało w nich pisać w zeszycie - do bliży okulary nie są potrzebne- ale zdejmowanie ich co chwila byłoby trochę kłopotliwe

czyli ktoś siedzi w ławce w szkole , patrzy na tablice, a potem zapisuje do zeszytu -bez zdejmowani okularów co chwilę ( z bliska widzi świetnie, w dal ma wadę ok 0,75)

wiem, że sa takie jak ktoś potrzebuje okularów i do dali i do bliży, i cały czas, ale sa dość drogie - ponad 1000 zł
a to by były okulary tylko do sporadycznego przepisywania z tablicy w szkole do zeszytu


Te drogie to szkła progresywne. Tańsze są dwuogniskowe. W przypadku, który opisujesz, potrzebne byłyby zerówki w dolnej części i -0,75 w górnej.


to się nawet nazywa szkła biurowe
mam takie
problem w tym, że te do patrzenia w dal sa na odległość do 3 m max
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Wto wrz 15, 2020 6:58 Re: Patmol

to pewnie za mało -te 3 metry -do siedzenia w klasie w ostatniej ławce i spisywania z tablicy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto wrz 15, 2020 6:59 Re: Patmol

Jarka pisze:
Patmol pisze:czy da się kupić takie okulary, i nie jakoś drogo, żeby poprawiały wzrok przy patrzeniu w dal (wada ok 0,75) , ale jednocześnie żeby sie dało w nich pisać w zeszycie - do bliży okulary nie są potrzebne- ale zdejmowanie ich co chwila byłoby trochę kłopotliwe

czyli ktoś siedzi w ławce w szkole , patrzy na tablice, a potem zapisuje do zeszytu -bez zdejmowani okularów co chwilę ( z bliska widzi świetnie, w dal ma wadę ok 0,75)

wiem, że sa takie jak ktoś potrzebuje okularów i do dali i do bliży, i cały czas, ale sa dość drogie - ponad 1000 zł
a to by były okulary tylko do sporadycznego przepisywania z tablicy w szkole do zeszytu


Te drogie to szkła progresywne. Tańsze są dwuogniskowe. W przypadku, który opisujesz, potrzebne byłyby zerówki w dolnej części i -0,75 w górnej.


dziękuje - rozejrze się za takimi

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 221 gości