Patmol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 05, 2021 18:19 Re: Patmol

mm moździerz taki do ucierania

ale sam pomysł ciekawy -przemyślę

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sty 05, 2021 20:10 Re: Patmol

Patmol pisze:Pirania będzie miała leczonego zęba (w narkozie) więc fundnęłam jej pakiet badań ( profil biochemiczny z 17 parametrów +morfologia +T4) -suka skończyła juz 9 lat.
Wygląda, ze wszystko dobrze, tylko TT4 jej wyszło w dolnych granicach -mieści się, ale na dole. Przedział jest od 1 do 4, a ona ma 1,3 -czyli niskie normalne.
A to podobno jest , że czasem psy z niedoczynnością mogą mieć wyniki niskie normalne -czyli trzeba obserwować.

wiem, wiem, że T-4 to może mało -ale to takie badanie po prostu było dla porządku, nic sie nie dzieje złego. Miała byc tylko biochemia i morfologia, a ja jeszcze dorzuciłam tarczycę.
pewnie za jakieś 6 miesięcy trzeba powtórzyć i wtedy zrobić szerzej .

czyli powinnam się rozejrzeć za jodem dla suki? algi, mączka z kryla , i ryby?

oni w tym XVIII to nie tłukli młotkami na 4 piętrze raczej

jak mój mąz jest w domu to przezywa jak ja nawet piłeczkę kotom rzucam -bo może sasiadom na dole przeszkadza
mlotkiem bym waliła :ryk: to by chyba zemdlał

Która z nich to pirania? :lol:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto sty 05, 2021 20:19 Re: Patmol

Pirania (tak ma zapisane u veta i w książeczce ) rasa mieszaniec, płeć samica, wiek 9 lat i 2 miesiące maść biała pręgowana (no tego "biała" to nie rozumiem)

dzisiaj miała pobierana krew -nie podobało jej się
Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sty 05, 2021 22:28 Re: Patmol

Nie przypuszczałam, że Sweetie to Pirania.
Ale do Caillou jeszcze mniej pasuje. :wink:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro sty 06, 2021 0:27 Re: Patmol

Ja na Sweetie mowię Sweetie, no bo w sumie jest słodka.I takie imię jej wymyśliła na początku moja córka, a to miał byc jej pies.
A w sumie w terenie /przy ludziach tez lepiej mowić "Sweetie do mnie" niz "Pirania do mnie". Ludzie sie jej boją, nawet jak ona jest całkiem grzeczna. Bo wygląda groznie.

Ale mój mąż mówi od początku na nią Pirania -i u veta tez ją zapisał jako "Pirania". On uważa, że Pirania nie może się nazywać "Sweetie" bo jest piranią.


Pirani chyba wszystko jedno -bo reaguje na jedno i na drugie.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sty 21, 2021 21:55 Re: Patmol

Całkiem padł mi telefon, wiec kupiłam sobie nowy. I ten nowy robi zdjęcia. :mrgreen: Ten stary tez kiedyś robił, ale dawno temu to robienie zdjęć się popsuło.
I uczyłam sie robić zdjęcia telefonem. On jest taki raczej budżetowy, niż wypasiony -więc uczyłam sie robić zdjęcia jak było dobre światło.

Z jednej stronie -fajnie, bo telefon mam zawsze przy sobie, czyli częściej mogę robić zdjęcia ,ale z drugiej strony lustrzanką jest łatwo zrobić ładne zdjęcie , a telefonem bardzo trudno.

Zorro przyzwoicie wyszedł, ale on jest bardzo fotogeniczny.
Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sty 21, 2021 22:03 Re: Patmol

Ryjek i Tymoteusz -program "żywnośc". Wyszło tak troszkę malarsko.
Oni siedzieli w kartonie i dla telefonu to było za trudne zadanie. Jak robiłam zdjęcia z lampą to było jeszcze gorzej.

Obrazek




Ebertowi się nie podobało to całe fotografowanie.
Obrazek


Elbert i Zorro sa do siebie bardzo, bardzo podobni. Ale na zdjęciach wychodzą całkiem inaczej.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sty 22, 2021 1:18 Re: Patmol

Zdjęcia dobrze wyszły :)
Aparat w telefonie ma tę zaletę, że trzyma się go raczej zawsze przy sobie, podczas gdy lustrzankę zabiera się na szczególne okazje.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sty 22, 2021 8:42 Re: Patmol

Stomachari pisze:
Aparat w telefonie ma tę zaletę, że trzyma się go raczej zawsze przy sobie, podczas gdy lustrzankę zabiera się na szczególne okazje.

Dokładnie.


zimą w ogóle gorzej się robi zdjęcia, bo rano ciemno, po południu ciemno :mrgreen: ale nadchodzi wiosna

Mój nowy telefon to w ogóle kosmos do starego -więc skorzystałam na tym, że stary padł definitywnie.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sty 22, 2021 9:47 Re: Patmol

Patmol pisze:Ryjek i Tymoteusz -program "żywnośc"


Zabrzmiało złowieszczo. :twisted:
Co ty właściwe planujesz, hmm...? :evil: :evil: :evil: :wink:
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pt sty 22, 2021 11:07 Re: Patmol

taka opcja była w aparacie -wypróbowałam -wychodzi jakby takie bardziej czerwone/nasycone wszystko

elbert w programie "zywnośc"
Obrazek

i w tym samym miejscu -ale program z rozmazanym tłem
Obrazek

Pirania dzisiaj pojechała do stomatologa (miała jechać wcześniej, ale stomatolog przekładał, bo jakieś dłuta musiał zamawiać i nie doszły przed tamta wizyta)
o 11 miało się zacząć

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sty 22, 2021 11:39 Re: Patmol

oni tam maja 3 sale operacyjne -wypas, i stomatologa weterynyjnego z 2 stopniem specjalizacji
zrobili Piranii zdjęcie zęba -maja taki aparat , który robi samo zdjęcie zęba , sprawdzili, że ząb dobry, korzenie ok , tylko nadłamany -i będzie miała nadbudowane -bo to kieł; trzeba albo zaleczyć albo wyrwać

a biedna Pirania nic ostatnio nie dostała do gryzienia (cały styczeń) , nawet marchwi -bo się bałam, żeby nie było gorzej -tylko miękkie mięso
a ona potrzebuje gryźć, szarpać
raz złapała kość z zupy (koty ukradły z kosza ) i z wielkim żalem mi oddala -wcale nie chciała, ale jak powiedziałam 'wypluj" to odruchowo wypluła

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sty 22, 2021 12:36 Re: Patmol

jestem mistrz świata w zarabianiu pieniędzy. Moj mąż ma w pracy nowa platformę do wypłaty pieniędzy z funduszu socjalnego. Poprzednia była głupia, a ta jest jeszcze głupsza.
Ponieważ ja jestem zawsze od głupiej roboty w komputerze - dał mi ulotkę i poprosił, żebym go zarejestrowała i kliknęła, ze chce dofinasowanie do wypoczynku, a nie punkty. Bo z punktami potem nic się nie da zrobić, a z dofinansowanie jest te 200 czy 300 zł na rok. I że to trzeba kliknąć szybko, najlepiej dzisiaj, bo jak sie nie kliknie to znaczy, że sie nie chce tych pieniędzy. Nie raz juz tak bylo u niego na kolejnych platformach -wiec się nie zdziwiłam.

Nie dość ze trudno było zarejestrować, bo żaden adres im sie ni podobał - na każdy podany adres mi pisali , po angielsku, że format adresu jest niedopuszczalny. W końcu dali sie przekonać, po 3 próbach, do gmail.
Weszłam tam, 0 punktów ze wszystkiego, ale nie dało się kliknąć dalej bo na środku cos przeszkadzało -ani ominąć, ani wyłączyć , trzeba wpisać dochód całej rodziny za cały 2020 r podzielony przez 4 i przez 12,i przekonwertowany na punkty-no to wpisałam byle co i kliknęłam dalej. Nie mam jeszcze pita, ani moja córka nie ma -skąd im taki dochód wezmę.
Zaznaczyłam, że chce dofinansowanie od wypoczynku.
Zaszumiało, zamigotało i pokazało , że mam do wypłaty 1200 zł :lol: -tylko mam jeszcze wniosek wypełnić, że chcę

no i chciałam wejść i anulować to co wpisałam, w punktach -wiec nawet nie wiem jakie kwoty -ale nigdzie nie ma takiej opcji 8) nigdzie tez nie ma informacji, że wypełniłam jakiś druk/załącznik/cokolwiek

nie ma tez żadnego adresu do kontaktu -nic
jest tylko samouczek po angielsku =beznadziejny
i sklepy, w których mogę kupować -gdybym chciała ale musze zapłacić kartą

napisałam do nich na maila z rejestracji z zapytaniem o edytowanie dochodu -ciekawe czy odpiszą

firma jest polska (sprawdziłam w necie) -po kiego piszą wszędzie po angielsku? nawet nazwę maja angielską 8O
napisałam do nich po polsku -ciekawe czy pojmą

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt sty 22, 2021 15:52 Re: Patmol

O rety! Przepraszam, ale :lol:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt sty 22, 2021 20:24 Re: Patmol

Sweetie wróciła i śpi.
Kai się nie podobał jej zapach i to bardzo -więc ze 3 godziny sie starałam, żeby nie były razem w jednym pokoju. Potem siedziałam i głaskałam. teraz wygląda, że jest ok. Obie śpią.
Koty tez wąchały Sweetie i patrzyły na nią jakby była POTWOREM, po czym sie wycofywały. Ale juz im przeszło.

Kaja w swojej ulubionej pozycji (jaki ma długi pysk na tym zdjęciu)
Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 180 gości