Patmol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 22, 2021 14:02 Re: Patmol

Patmol pisze:Może teraz docenią jaki mają raj ze swoimi psami. 8)

Nie liczyłabym na to - zwierzaki rzadko coś doceniają ;)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro cze 23, 2021 8:00 Re: Patmol

Zdecydowanie :evil:
Moje suki zamiast docenić jak o nie dbam i pójść ze mną na porządny spacer - to tylko w domu chcą przebywać. Rano je wyciagam, z trudem, na 30 minut. I potem jeszcze ze dwa razy po 10-20 minut każdy-tez z trudem. :roll:
Kaja ciągnie do domu jak pies pociągowy -robimy taką rundę normalnie do przejścia w te 20-30 minut, czyli nic wielkiego, ale kaja usiłuje ją przebiec w 5 minut. Rano jest ok 16/18 stopni . Wczoraj po południu tez nie było zbyt gorąco -nie, ona chce do domu. NATYCHMIAST
A Sweetie z kolei idzie wolno jak stuletni żółw.

a jeszcze w maju chodziły dobrze -wiec to musi być jakoś związane z pogoda.
ale upały juz sie skończyły przeciez

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro cze 23, 2021 14:44 Re: Patmol

Piesa też się za mną ciągnie. Jeśli przycisnę i po 22 wyjdziemy na pełny spacer, to wraca zdyszana jak po solidnym biegu.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw cze 24, 2021 6:57 Re: Patmol

Właśnie Sweetie to nie sapie, nie wygląda na zmęczona, nie utyka ani nic. Ale idzie tak jakoś powoli. Jak na zwolnionych obrotach.
ale w domu porusza się normalnie.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lip 28, 2021 18:35 Re: Patmol

Pumba.
Obrazek

Obrazek

Nadal Pumba i Zorro nie lubią się wzajemnie , ale raczej się wymijają. Tylko przy jedzeniu pełna zgoda, Jedzenie jest wazżniejsze chyba niź konflikt.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lip 28, 2021 19:22 Re: Patmol

I Ryjek z Tymkiem
Obrazek

Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lip 28, 2021 23:25 Re: Patmol

Piękne koty! Zwłaszcza Ryjek! :1luvu:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34181
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw lip 29, 2021 6:46 Re: Patmol

Ryjek asekuracyjnie lezy z tyłu, żeby go nie głaskać przy przechodzeniu 8) zdarza mi się.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob lip 31, 2021 15:54 Re: Patmol

A Pumba jest nadal jako tymczas czy już jako rezydent?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sie 03, 2021 13:42 Re: Patmol

Sama nie wiem -szczerze przyznam. Pumba to jedyny kot, którego lubi mój syn. Reszta kotów jest mu obojętna, a Pumbe naprawdę lubi -Pumba z nim śpi. Ale, mam nadzieję, za rok syn wyjedzie na studia i pewnie już nie wróci.
To znaczy będzie wpadał z wizytą , ale zasadniczo go nie będzie. Chciałabym wtedy pewne rzeczy przeorganizować.
Pumba tez hamuje zapędy Zorro wobec wszechwładztwa absolutnego, dzięki czemu Zorro się trochę hamuje w swoich dziwacznych, absurdalnych pomysłach. Co jest dla Zorra denerwujące strasznie, ale w sumie bezpieczne, bo część głupawek musi ograniczać. a jak zorro się stawia do Pumby to psy sie włączają i Zorro odpuszcza.

Tak się czuje trochę w zawieszeniu, chociaz na pewno nie jest to prawidłowe. Jak syn wyjedzie za rok na studia ( a na razie bardzo chce i sie uczy) to wiele rzeczy będę musiała przeorganizować -i na razie tak się do tego przymierzam -i rozważam co dalej postanowić. Codziennie rano budzę się przekonana, że inna koncepcja jest właściwa - ale tak naprawdę nie wiem jak to wszystko rozwiązać.
Najbardziej lubię Tymoteusza i najchetniej zostawiłabym sobie tylko Tymoteusza, a resztę kotów oddała w dobre ręce, tyle, że słabo z tymi dobrymi rękami dla zwykłych kotów (gdybym miała persy i jeszcze superproludzkie byłoby może inaczej, a może nie) no i Tymotusz uwielbia inne koty, uwielbia towarzystwo innych kotów - on zawsze pilnuje żeby inne koty były blisko, opiekuje się Ryjkiem , stara się rozwiązywać konflikty miedzy Zorro i Pumbą, daje się obżerać przy jedzeniu -co mnie strasznie denerwuje, szczegolnie jak się spieszę., bo zawsze ktoś, najczęściej Zorro zabierze to co akurat Tymotusz je. Chociaż jego miska jest pełna.

Teraz na OLX jest promocja na wysyłkę rzeczy do ubrania -wysyłka 1 zł. Muszę dzisiaj przejrzeć czy nie ma czegoś czego nie nosze i wystawić.
Wystawiłam na OLX naprawdę całkiem bez przekonania, ale na próbę, buty, których nie używałam i 2 kurtki , bo jakoś kurtek mam za dużo, - i poszło. A kurtek mam nadal za dużo -muszę przejrzeć i któreś jeszcze wrzucić, bo nie mam szans używać wszystkich -za rzadko sa potrzebne. Na razie wstawiłam jedną, ale skoro jest promocja na przesyłkę to warto wrzucić kilka.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sie 03, 2021 18:19 Re: Patmol

Z opisu wygląda na to, że całe kocie towarzystwo u Ciebie jest jak puzzle: nie można ułożyć całości bez wszystkich elementów wzajemnie na siebie wpływających.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sie 05, 2021 13:05 Re: Patmol

Tak jakoś jest. 8) Każdy ma swoje miejsce w tym układzie. Powinnam ten układ zacząć rozmontowywać -ale wcale nie wiem jak się za to zabrać. Nawet w mieszkaniu każdy kot (i pies) ma miejsce które uważa za własne -np. Patmol uważa, że ma pierwszeństwo do leżenia na akwarium. jak Zorro wejdzie -to najpierw Patmol fuka, a potem się posunie, ale innego kota nie wpuści obok siebie. Jak nie ma tam Patmola to wtedy kładą się tam inne koty.

Sprzedałam buty. 8) I znalazłam kilka półmisków porcelanowych -których nie używam -każdy inny, ale całe i ładne. Jeszcze nie wysyłałam tłukących się rzeczy -ale pewnie wystarczy dobrze owinąć folią bąbelkową.
I płaszcz mam taki skórzany -tylko nie wiem jeszcze jak mu zdjęcia zrobić 8).

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 11, 2021 11:01 Re: Patmol

Wczoraj po deszczu było ok 23 stopni, wiec poszłyśmy z kają do parku. Najpierw jej się podobało, a zaraz za chwilę zaczęła ziewać i koniecznie chciała szybko wracać. Najlepiej biegiem :roll:
Obrazek

a w parku było tak/cień i temperatura 23 stopni -fakt duszno i wilgotno
Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sie 11, 2021 12:13 Re: Patmol

Jaaaki ziewaczek :1luvu:
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35105
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Śro sie 11, 2021 21:45 Re: Patmol

Spacer????
Może jakiegoś innego dnia? Może lepiej w przyszłym roku?

Obrazek

Ryjek na tronie - z lampą, więc oczy zamknięte -ona zawsze zamyka oczy przy błysku.
Obrazek


I Ryjek malowniczy jakby pastelowy -bez lampy , więc zdjęcie troszkę rozmazane.
Obrazek
Ostatnio edytowano Śro sie 11, 2021 22:09 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: RobertstorE, Zeeni i 201 gości