Patmol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 04, 2023 6:34 Re: Patmol

Zaspałam :twisted: spieszyłam się, zamiast kurtkę odwiesić, to rzuciłam na krzesło -bo i tak zaraz miałam wychodzić znowu; tylko zwierzakom dam jeśc.

I teraz mam dziurę w kieszeni/ od środka na szczęście -więc nie widać. Bo szanowna Sweetie, samotna i opuszczona, wyczuła tam zapomnianego smaka i się poczęstowała, jak sama na 2 minuty została z kurtką w pokoju, a ja kotom dawałam jeść.
Szczęśliwie woreczka foliowego nie zjadła z pospiechu.

nie tylko mnie zdziwił poziom webinaru -pisałam wcześniej 8)
znalazłam na jego temat przypadkiem opinie na FB na RAW-edukacja/podczytuje czasem/ chodzi o ten sam webinar, który i ja oglądałam
RAW - edukacja
Soretnsodp1503oa3t4: 401W0768t91i57ffc1 8a0ttj0oi62fc4t3rgzt ·
Dlaczego pies nie powinien jeść kości gotowanych? Dlaczego psy na diecie surowej mogą jeść kości wyłącznie surowe?
Jakiś czas temu (całkiem niedawny czas) uczestniczyłam w webie na temat wad i zalet BARFa. Był to web promujący wcale nie tani kurs na temat tej diety. Padło właśnie takie pytanie a odpowiedź wywołała u mnie burzę odczuć i uczuć. Gromki śmiech przeplatany z grozy. Otóż za chwilę pojawi się kolejna gromada ludzi z psami zepsutymi dietą surową.
Odpowiedź, która padła na tak proste pytanie brzmiała mniej więcej tak:
Jak gotujemy kości to wygotowujemy tłuszcz, który powoduje że kość ugina się pod zębami psa i jest miękka. I jak ów tłuszcz wygotujemy to kość staje się twarda. Ponadto obie panie uznały, że najbardziej trafną odpowiedzią na to pytanie jest stwierdzenie, że skoro dieta jest surowa to i kości są surowe , bo tak.



bo to był taki webinar, w którym jedna pani opowiadała że Barf to karmienie surowym miesem; a surowe mieso kupuje się w mięsnym itd i ona karmi swojego psa Barfem- bo to było o psach
a druga (ta ważniejsza) że lepsze są jednak karmy suche/ mokre -komercyjne(https://karolinaholda.com/publikacje/
więc niczego więcej nie oczekiwałam
ale zawsze fajnie coś posłuchać, jak się robi coś mechanicznego
i dla kogoś kto nie wie, że jest coś takiego jak BArf, nie było to może złe
ale i nie było jakies odkrywcze czy mądre -np w porównaniu z barfnym forum, czy książkami o psim Barfie

dziwne w sumie że jak ona pracuje dla producentów surowych karm/ wynika wprost z jej opisów o sobie/ i w swoich wpisach i wypowiedziach krytykuje Barf
robi swój kurs , jak reklamuje, profesjonalny, dla karmiących Barfem;

jak bym już miała płacić za taki kurs -to wolałabym kurs kogos kto sam karmi swojego psa Barfem (ona nie karmi) i jest przekonany, że Barf to dobry wybór.
Wolałabym kogoś kto jest spójny wizerunkowo.
np kurs pani Sekuły -nie wiem czy ona ma jakieś kursy na sprzedaż ( bo nie chce nic kupować, tak sobie tylko rozważam) , ale napisała ciekawe książki o Barfie i sama karmi psy Barfem i jest spójna wizerunkowo -wszędzie gdzie się wypowiada - wypowiada się za Barfem

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw kwi 06, 2023 11:56 Re: Patmol

o plusach dawania kotom i psom marchii/ jako smaka
https://www.barkandwhiskers.com/are-car ... 20230406Z2

malutki fragment/tłumaczył google
Jeśli myśl o karmieniu marchewką twojego zwierzaka nie przemawia do ciebie, nadszedł czas, aby to przemyśleć. Marchewki gotowane na parze lub surowe mogą stanowić pyszną przekąskę i są znacznie zdrowsze niż komercyjne przysmaki dla zwierząt. Oprócz tego, że jest przekąską, marchew może być częścią odpowiedniej pod względem odżywczym diety odpowiedniej dla gatunku. Niezależnie od tego, w jaki sposób dodasz marchewkę, będzie to korzystne dla Twojego zwierzaka, o ile wielkość porcji jest kontrolowana.

Główny fitoskładnik marchwi: Beta-karoten

Być może największą sławą marchwi jest jej zawartość beta-karotenu, prekursora fitoskładnika (a także karotenoidu), który przekształca się u psów w witaminę A (koty muszą spożywać gotową witaminę A bezpośrednio ze źródeł mięsnych3). Beta-karoten jest również odpowiedzialny za pospolitą pomarańczową barwę marchwi.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw kwi 06, 2023 21:12 Re: Patmol

Koty pudełkowe (coś jak dieta pudełkowa)
Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

nawet jest gabinet masażysty w tym pudełkowym miasteczku kocim 8)
Obrazek

a teraz mam takie OGROMNE pudełko , ale koty wchodzą do środka i nie da się zrobić zdjęcia
no chyba, że samego pudełka
zmieściło by się tam tuzin kotów, albo i dwa, jakby się upchały tak jak zwykle

zamówiłam naczynie ceramiczne do piekarnika, takie 0,75 litra -żeby podgrzewać jedzenie rano do pracy -mam termos -0,75 litra; więc akurat
i codziennie zabieram sobie coś do pracy/ soczewica z warzywami lub cos w tym stylu

przyszło w ogromnym pudle -prawie zemdlałam jak zobaczyłam to pudło w paczkomacie; poszłam po odbiór z psem, bo myślałam że to będzie mała paczka -taka do plecaczka
naczynie jest niewielkie;
ale było zabezpieczone resztami tektury i ścinkami; bardzo ładnie i ekologicznie i w jakimś kartonie po czymś innym, na kartonie sa francuskie napisy
ale ledwo się dotachałam do domu z pudłem i psem na smyczy, bo nie dość że było bardzo duże to i dość ciężkie (tektura swoje ważyła)

w każdym razie koty są zachwycone tym pudłem
ja mniej - bo jest za duże i blokuje przejście

najśmieszniej było, jak je w domu otworzyłam i w ogromnej ilości tektury i ścinków papieru szukałam małego ceramicznego naczynia 8)
z nadzieją, że go nie zapomnieli włożyć

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt kwi 07, 2023 18:50 Re: Patmol

Moje się tak nie przytulają :cry: a szkoda, to tak fajnie wygląda. Do Behemota wszystkie koty lgnęły- tymczasy, moje znajdy, i on właśnie wszystkie koty uczył. Brakuje mi go :cry:

aania

 
Posty: 2758
Od: Pt lis 11, 2005 22:48

Post » Sob kwi 08, 2023 12:55 Re: Patmol

Pewnie to rzeczywiście kwestia tego jednego kota, do którego inne się przytulają.

na razie wielkiego pudła/zawali kuchni nie wywaliłam, bo koty je uwielbiają 8)

znacie masaż Gaja dla kotów ? https://martamucha.pl/masaz-gasa-dla-kotow/

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie kwi 16, 2023 14:27 Re: Patmol

dzisiaj do deserku można przeczytać krótki, i fajnie napisany artykuł o produktach ubocznych pochodzenia zwierzęcego
i o tym jak ładnie je nazywają producenci , żeby ich nie nazwać :produkty uboczne/odpady.

artykuł jest po angielsku, ale wystarczy go wrzucić w tłumacza google i można czytac
link https://www.barkandwhiskers.com/pet-foo ... 20230416Z2

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon kwi 17, 2023 12:19 Re: Patmol

Do słuchania na luźno może ci się spodobać podcast Nerdy nocą. A w kwestii barfa może ten? https://open.spotify.com/show/3uYfuljHP ... XryhcklxJA
Ostatnio edytowano Pon kwi 17, 2023 13:48 przez Alienor, łącznie edytowano 1 raz
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon kwi 17, 2023 13:08 Re: Patmol

dziękuje, popatrzę 8) posłucham

chociaż jak próbowałam czytać to co piszą surowe kotki np na FB/czy na ich stronie https://surowekotki.pl/barfne-narzedzia/
bo to jest chyba ta sama grupa?
to całkiem mi to nie podchodzi :oops:

a książka nie dla psa/kota kiełbasa też przez nich polecana -to jak da mnie nie ma właściwie żadnej treści
(to tylko moje zdanie; bo może komus sie podobała - ja ją czytałam już po czytaniu barfwnego forum - i w porównaniu do darmowego forum, pełnego informacji, wydała mi się zwyczajnie bardzo słaba; raczej to była jedynie reklama kociego/psiego dietetyka )

Nerfy nocą /nie znam
ale na spotify nic mi takiego nie wyrzuca

Nerdy nocą?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon kwi 17, 2023 13:50 Re: Patmol

Obawiam się, że to może być to samo (strona i podcast).
Tak, zrobiłam literówkę - Nerdy nocą.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto kwi 18, 2023 7:40 Re: Patmol

dzisiaj do śniadanka o tym jak odróżnić czy koty bawią się w walkę czy walczą naprawdę
https://www.barkandwhiskers.com/cats-pl ... 20230418Z2
są też filmiki 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon kwi 24, 2023 9:05 Re: Patmol

https://www.barkandwhiskers.com/ethoxyq ... 20230424Z2
(tłumaczył google)

W 2020 roku dwie firmy złożyły pozew przeciwko Nestlé Purina PetCare za oszukańczy marketing i sprzedaż karmy dla kotów oznaczonej jako „naturalna” i „bez sztucznych konserwantów”. Powodowie, Toxin Free USA i Clean Label Project zarzucili, że testy laboratoryjne wykazały, że niektóre karmy dla kotów Purina zawierają zarówno glifosat, jak i etoksychinę, sztuczny środek konserwujący.

Powodowie twierdzą, że Purina wykorzystuje preferencje właścicieli zwierząt domowych dotyczące karmy dla zwierząt domowych sprzedawanej jako „naturalna”, co zdaniem konsumentów oznacza produkty wolne od pestycydów i sztucznych składników.

(...)
Monsanto opracowało również etoksychinę w latach pięćdziesiątych XX wieku do stosowania jako pestycyd. Jest syntetycznym przeciwutleniaczem i jest obecnie stosowany jako środek konserwujący w niektórych ultraprzetworzonych karmach dla zwierząt domowych, aby zapobiec jełczeniu tłuszczów i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Badania pokazują, że etoksychina może mieć niekorzystny wpływ na wątrobę i toksyczne działanie zarówno na żywe komórki, jak i materiał genetyczny.

Powodowie w pozwie przeciwko Purinie opublikowali białą księgę zatytułowaną „Etoksychina: czy jest coś podejrzanego w twojej karmie dla zwierząt?” który zawiera historię tego syntetycznego przeciwutleniacza i jego zastosowania w karmie dla zwierząt domowych.
“Ethoxyquin: Is there something fishy about your pet food?”
https://toxinfreeusa.org/wp-content/upl ... per.v3.pdf


Ethoxyquin jest zabroniony do stosowania w żywności dla ludzi, z wyjątkiem bardzo małych ilości dozwolonych jako konserwanty w przyprawach (np. chili w proszku, które polecam kupować tylko organiczne przyprawy kuchenne i zioła). Może jednak przenosić się z paszy dla zwierząt na ryby hodowlane, drób i jaja, co oznacza, że ludzie nadal mogą być narażeni.

Jak wspomniałem wcześniej, jest to nadal dozwolone w karmach dla zwierząt domowych — wyzwaniem jest ustalenie, czy znajduje się w jedzeniu Twojego zwierzaka. W dzisiejszych czasach rzadko można znaleźć etoksychinę wymienioną na etykietach karmy dla zwierząt domowych, ale to nie znaczy, że nie ma jej w gotowym produkcie.

Ponieważ etoksychina jest dodawana przed wysyłką surowców do producentów karmy dla zwierząt domowych, AAFCO nie wymaga, aby była ona wymieniona lub ujawniona na etykiecie produktu.


jeśli twoja karma dla psów lub kotów zawiera mączkę rybną, powinieneś założyć, że zawiera ona etoksychinę niewymienioną na etykiecie, chyba że firma może dostarczyć certyfikat analizy dostawcy potwierdzający, że został przetestowany, a wyniki są zerowe.

Zadzwoń i zapytaj. Mączka drobiowa może również zawierać etoksychinę. Według Thixton, znawcy branży podzielili się z nią informacją, że dodatkowe składniki, w tym mączki z kurczaka i wołowiny oraz wytopiony tłuszcz zwierzęcy, są czasami konserwowane etoksychiną.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon kwi 24, 2023 19:45 Re: Patmol

Czyli wszystkie to mają? Bo mi się jakoś ta mączka majaczy w każdym opisie karmy?

aania

 
Posty: 2758
Od: Pt lis 11, 2005 22:48

Post » Wto kwi 25, 2023 10:57 Re: Patmol

Mam nadzieję, ze jednak nie ma tego w każdej karmie z mączką. 8)
ale w sumie nie wiadomo czy jest czy nie w konkretnej karmie.

jeśli jest, a może być, akurat w karmie którą się karmi swojego kota, niszczy kocią wątrobę i nie tylko wątrobę.

problem polega na tym, że to nie tyle karma jest tym konserwowana, ile składniki karmy -więc producent może nawet pisać, że on nie konserwuje etoksychiną. Nie konseruje, bo składniki juz mu przychodzą zakonserwowane. a on tego nie sprawdza.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto kwi 25, 2023 11:55 Re: Patmol

Kupiłam Kai szelki z plecaczkiem, takim mini -cobym mogła klucz włożyć, czy jakieś smaki.
Wczoraj jej załozyłam.
wyglądała cudnie; ale jej się wcale nie podobało -położyła się i miałam problem, żeby jej paski pod brzuchem zapiąć.
Normalnie jak koń, który się nadyma przy zakładaniu siodła.

Nic jej nie podociągałam, bo się nie dało. ale wyszłam z nią na krótki spacer w takich luźnych.
minę miała kosmiczną.
Może Sweetie się spodobają.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto kwi 25, 2023 19:40 Re: Patmol

Mój kot tak ma, na spacer bardzo chce, ale zakładanie szelek to kosmos,na szyi mogę zapiąć swobodnie, ale na brzuchu ...w najłagodniejszej wersji po prosu się kładzie i muszę przepychać pod jego brzucholem, mniej łagodnej przy przepychaniu mnie gryzie :cry:

aania

 
Posty: 2758
Od: Pt lis 11, 2005 22:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 215 gości