Patmol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 25, 2021 12:16 Re: Patmol

Od soboty, ale jak nie ma rozporządzenia -to to jest jedynie zalecenie i on może dalej chodzić w przyłbicy.
A jak rozporządzenie to teoretycznie tez może , ale praktycznie by chodził w maseczce.

a jak dostanie mandat to na mnie spadnie potem odkręcanie tego -wiec wole wiedzieć na pewno

maseczki maja być tylko jednorazowe -ale tez w sumie nie wiadomo czy muszą byc chirurgiczne (mam 4 pudełka takich jednorazówek niechirurgicznych :roll: -wolałabym teraz nie kupować innych )

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lut 25, 2021 15:08 Re: Patmol

Gdzie napisane, że tylko jednorazowe?
Są wielorazowe tyle, że trzeba prać i też zmieniać.
A przyłbice czy wolno, czy nie wolno to są przecież bez sensu. Spokojnie można nie mieć nic. Oczywiście jeśli się myśli o zabezpieczeniu , a nie mandatach i rozporządzeniach.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23010
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lut 25, 2021 18:51 Re: Patmol

Zgadzam się, ale męża nie umiem przekonać.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob lut 27, 2021 12:29 Re: Patmol

My już po spacerze :mrgreen:

W parku pusto.
Obrazek

W mieście pusto.
Obrazek

Koty śpią.
Obrazek

Wrzucam książki na OLX i przy okazji sprawdzam sobie co ludzi wystawiają i za ile.
Wystawiają po prostu WSZYSTKO w bardzo różnych cenach.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob lut 27, 2021 17:50 Re: Patmol

U mnie błoto :? Żadnej frajdy ze spaceru.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto mar 02, 2021 15:02 Re: Patmol

Stomachari pisze:U mnie błoto :? Żadnej frajdy ze spaceru.


Błoto jest super. 8) (jak jest naprawdę dużo błota w parku -nie ma w nim nadmiaru ludzi)

u nas jest tak
Obrazek

nie ma błota
Obrazek

Obrazek

Wzięłam się poważnie do robienia zdjęć i wystawiania tych wszystkich książek, których nie potrzebuję. Mam ich masy :oops: nieprzebrane.
Robię zdjęcia telefonem i to jest trudne, bo lustrzanka robi zdjęcie tego co widać przez wizjer i dokładnie tego momentu, który robię. A telefon niestety nie. Jak już myślę, że zdjęcie zrobione -i zabieram telefon -to sie okazuje, ze on jeszcze nie zdążył zrobić, lub wszystko zamazał. No i lustrzanka niweluje drżenie rąk, a telefon nie -chyba powinnam podpórkę mieć. I krzywo mi te zdjęcia wychodzę -i musze prostować przez edycję. I nie mam brzegów, które były na podglądzie. :?
Ale potem przez google wrzucam na komputer -i to jest wygodne bardzo.

Na razie wszystko wrzucam z odbiorem własnym ale wiem że będę musiała sie przyłożyć do wysyłek.
Wyciągnęłam z jakiś czeluści starą wagę kuchenną (ale bez baterii - w sumie dobrze, boby chyba wylały po takim czasie) i centymetr. Poszukam w szufladach baterii i zacznę ważyć i mierzyć, bo nawet orientacyjnego pojęcia nie ma, które przesyłki z OLX powinnam zaznaczac.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 02, 2021 16:57 Re: Patmol

gratki za pierwsze próby :) a przesyłki, do 1 ksiązki to zawsze najmniejsza, tyle, że w sumie nie ma to znaczenia bo i najmniejsza i średnia to 5 zł. Najwygodniejsze do mierzenia są miarki budowlane
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7116
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto mar 02, 2021 20:13 Re: Patmol

obie przesyłki , mimo różnicy wielkości są po 5 zł?

miarkę budowlana też gdzieś mam

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 05, 2021 14:09 Re: Patmol

Najlepsze jest to, że odkryłam masę książek, które miałam przeczytać w wolnej chwili , ale całkiem o nich zapomniałam.
Dalej je mam ochotę przeczytać , ale jest ich tyle, ze nawet jak bym cześć sprzedała na OLX, a tylko cześć przeczytała -to by tez było całkiem dobrze. 8)
Po prostu jak sprzedam wszystko to super, a jak nie sprzedam i zdążę część przeczytać to tez dobrze -to będę przeceniać, już po przeczytaniu.
Ale wreszcie zobaczę co mam do czytania -przy okazji czytam opinie o tych książkach na lubimy czytać - i wiem od których zacznę. I wszystko ładnie sobie fotografuję i układam na OLX. Wreszcie wiem co mam do czytania.

I mam tez takie książki ( w dużych ilościach) , które kiedyś czytałam, ale ich już nie pamiętam. Ale pamietam, że mi się podobały.
Wiec sobie odkładam na stosy, co chce jeszcze raz przeczytać. 8) jak nikt nie kupi to sobie zostawię (lub przecenię) -zdecyduję jak jeszcze raz przeczytam.

Najgorsze jest to, ze teraz książki są tak powszechnie dostępne i tak tanie -że aż serce boli, żeby sobie nie kupić czegoś ciekawego do poczytania w wolnej chwili.
Ale się trzymam.
Przestałam nawet chodzić do Biedronki bo tam też są książki, dobre i ciekawe i takie co bym chciała przeczytać, w bardzo rozsądnych cenach. W tym roku kupiłam w Biedronce tylko 1 ksiązkę (i więcej nie kupię) "zaginione miasto Z" za 9 zł. https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4819829 ... ej-obsesji Bardzo mi sie podoba ta historia -to jest własciwie biografia poszukiwacza miasta Z>

Bo ja czytam książki, nawet dużo czytam, wychodzi mi ok 10 książek miesięcznie, ale ostatnio (2-3 ostatnie lata) czytałam głownie e-booki i książki z biblioteki, plus słucham audiobooków, więc kupowanie, nawet tanio i ciekawych książek, okazało się trochę takim kompulsywnym zbieractwem.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 05, 2021 18:42 Re: Patmol

Sweetie na poniedziałek znowu umówiona u weta -bo gryzie łapę i odrobine utyka.
Ona zawsze troszkę gryzła łapy, ale troszkę , czasem - a teraz to wróciło. Ładnie jej się jej zagoi, a potem znowu mlaskanie. gryzienie jak nikt akurat nie patrzy i łapa znowu paskudna. Z nerwów psy tak robią, wiem, że to subiektywne, ale Sweetasa życie nie jest wcale takie złe.
Do tego odrobine utyka, od kilku dni i nie cały czas. No i ma prawie 10 lat, więc dla porządku trzeba jej tą łapę sprawdzić. Będzie miała pobierany wycinek do badania. Bo może być z nerwów, takie działanie kompulsywne, a może być cos z łapą niedobrze i dlatego gryze.

Jak ide z dwoma sukami na takie spacery 2-3 godziny -to my z Kają zasuwamy dość szybko. Kaja z przodu zachwycona, a ja za nią na pasie biodrowym . No i kiedyś Sweetie szła z Kają łeb w łeb, a teraz jakoś w tyle zostaje. Do tego sika co chwilę, albo coś wącha.
Ale tez nie wiem czy nie ma siły (łapa ją boli?), bo tego nie widać, czy po prostu woli iść przy mnie/za mną, bo mnie widzi wtedy i pewniej się czuje. Czy po prostu woli wąchać niż tak szybko iść do przodu jak my z Kają.
Bo jak ją puszczę luzem to normalnie biega i wtedy nadąża. I jak biegnie to nie utyka.
Tylko teraz wszędzie jest pełno ludzi a Sweetie nie jest postrzegana jako sympatyczny słodki piesek -więc raczej mam ją na smyczy.

Mój mąż pyta -może wiecie
taki sos sojowy Yamasa to jest dobry produkt? naprawdę japoński? mozna to jeść? Bo on kupił i bardzo mu smakuje. i nie wie czy jeszcze sobie kupić czy lepiej nie
https://paleczkami.pl/product-pol-254-S ... amasa.html

a taki sos rybny Tao Tao
https://harmoniasmakow.pl/sosy-2/sos-ry ... tao-200-ml

lub taki -sos sojowy ciemny
https://houseofasia.pl/sos-sojowy-ciemny-150ml/

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 05, 2021 19:22 Re: Patmol

Patmol pisze:Mój mąż pyta -może wiecie
taki sos sojowy Yamasa to jest dobry produkt? naprawdę japoński? mozna to jeść? Bo on kupił i bardzo mu smakuje. i nie wie czy jeszcze sobie kupić czy lepiej nie
https://paleczkami.pl/product-pol-254-S ... amasa.html

O ile wiem to jedyny sos (a przynajmniej z takich popularniejszych), który jest robiony w Japonii a nie np. w Chinach
Można jeść, Japończycy go dodają bardzo dużo. Pod warunkiem, że się nie ma indywidualnej reakcji na niego. Ale trzeba pamiętać, że zawiera alkohol. Jeśli bierze się jakieś leki, to wtedy pewnie lepiej uważać i nie dodawać dużo (tudzież wcale).
Tylko ja wybrałabym w szklanej butelce (nim zniknie z rynku. Ta firma przechodzi już na plastik).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt mar 05, 2021 19:24 Re: Patmol

Ten yamasa kupił już w plastiku 8) Nie było szklanych. Kupiony w Auchan https://www.auchandirect.pl/auchan-wars ... p-96901114

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 05, 2021 19:26 Re: Patmol

Na allegro jeszcze jest (pod: "sos yamasa").
Przykładowy link: https://allegro.pl/oferta/sos-sojowy-ya ... 9345481135
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob mar 06, 2021 13:18 Re: Patmol

ha -pododawałam przesyłki do ogłoszeń (brawo ja) 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob mar 06, 2021 13:24 Re: Patmol

Brawo :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 514 gości