Patmol

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 26, 2022 12:57 Re: Patmol

Dostałam dwa bony do Empiku -w sumie na 200 zł.
I z jednej strony fajnie, a z drugiej słabo - bo za bony Empik można w empiku kupić tylko to co sprzedaje Empik, a nie to w czego sprzedaży posredniczy -czyli niewiele co jest do kupienia takiego pożytecznego. Bo jak już coś sobie wybiorę, ostatnio kupiłam sobie torbę ok 40 litrów, taką na wyjazd, autentycznie potrzebowałam, - niby w empiku też była do kupienia, ale nie dałoby się zapłacić bonami, bo empik jej nie sprzedawał tylko Deuter; no i w innym sklepie kosztowała niecałe 200 zł, a w Empiku dużo więcej.


nie potrzebuje ksiązek, poduszek, ani toreb z materiału czy kubków z napisami - książki w empiku są bardzo drogie/ nawet gdybym potrzebowała głupio tak przepłacać.
audiobooki i ebooki mam na legimi -wcale nie kupuję
nie potrzebuję też abonamentu empik go -bo mam legimi

Może akurat wiecie co można kupić w empiku , z rzeczy sprzedawanych przez empik, i ma to sens?

nasz park w maju/juz prawie wszystko przekwitło
Obrazek


nawet jak znajdę coś co teoretycznie sprzedaje empik, wzięłam na próbę jakiś garnek do koszyka który "sprzedaje empik", to po kliknięciu "kupuję" nie ma opcji "środki własne" czyli z konta empik , a jedynie blik, przelew itd i nie ma odbioru w salonie :roll:

chyba, ze wtedy wpisuję kod z karty prezentowej - na razie mam te bony na kartach, nie przelałam ich na konto empik
i wtedy zadziała

na razie nie mam co kupić -to i nie mam jak sprawdzić czy zadziała 8)

chyba to starość - jak się zastanowiłam co potrzebuję :oops: to nic nie potrzebuję,
a jak już cos wymyśle, po długim namyśle, to moja karta z Empiku tego nie obejmuje

parowar sobie mogę kupić ewentualnie 8) bo nie mam, a cenowo idealnie -chociaz nie wiem czy da sie wpisac przy jednym zakupie 2 karty prezentowe

ma ktos parowar? warto?
Józefina miała kiedyś i chwaliła

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw maja 26, 2022 13:39 Re: Patmol

Parowar, skoro nie masz, to chyba warto.
Ja bym kupiła za wszystko książki... :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23005
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw maja 26, 2022 13:50 Re: Patmol

Książki w empiku są 3 krotnie drozsze niż gdzie indziej - i ja mam już wszędzie książki - serio-nie mam gdzie kłaść następnych i postanowiłam sobie już nie kupować żadnej kolejnej - a cześć tych co mam sprzedać na OLX -coś tam sprzedałam, ale nie widac tego na razie

mam abonament legimi, więc nawet rzadko czytam któraś ze swoich ksiązek, czasem czytam -ale mam jeszcze górę ksiązek papierowych swoich do przeczytania - a jeszcze pożyczam w bibliotece, bo często jest coś fajnego i z biblioteki trzeba przeczytać szybko i oddac
a jak przeczytam jakąś swoją -wrzucam na oLX -ale nie idzie to szybko
no i czasem niektórej nie chce sprzedawać, więc ona zostaje i tak, pomimo przeczytania :strach: -mimo że mogłaby iśc w świat


doczytałam, że parowar zajmuje dużo miejsca
i żre prąd strasznie
to go nie chce :oops:

sa fajne garnki-ale tylko w kompletach po 600 zł 8)
jedn mały,, porządny to bym kupiła -ale nie 6 dużych przecież

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw maja 26, 2022 13:56 Re: Patmol

Ja kupiłam w empiku kilka płyt (z muzyką dawną), gdzie indziej niedostępnych albo o wiele droższych niż w empiku (nawet dwukrotnie).
Książki też miewają przyzwoite ceny, gdy się trafi na promocję (ale nie kupuję już książek, czytam z biblioteki).
Jakieś AGD rzeczywiście jest dobrym pomysłem. :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw maja 26, 2022 17:47 Re: Patmol

a jakie płyty kupiłaś?

wymyśliłam ze kupię małą drukarkę laserową; jest taka sprzedawana przez empik i z odbiorem w salonie -tyle, że 8) chwilowo nie da się odbierać niczego w salonie

Obrazek
normalnie -nie miałam kłopotu, dostałam bony.

Nie wiem jaki jest sens dawać komuś bony zamiast gotówki -gotówka to prosta sprawa, kupuje się to co potrzebne, a bon to przecież kłopot dla obdarowanego.
z drugiej strony -mozna iść do salonu empik i po prostu kupić to co wpadnie w oczy i sie spodoba -książkę i torbę z Muminkiem/głupio sie czepiam :oops: - i moze to powinnam zrobić zamiast na siłę kombinować

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt maja 27, 2022 8:43 Re: Patmol

jaka jest super pogoda w tym roku :201461 -zawsze się boje upałów (chociaz lubię) bo moja suka źle je znosi -muszę kombinować z klimatyzacją, a klimatyzacja żre prąd 8)

jak dla mnie -mogłoby tak być całe lato
albo chociaż cały czerwiec

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt maja 27, 2022 9:10 Re: Patmol

Patmol pisze:a jakie płyty kupiłaś?

wymyśliłam ze kupię małą drukarkę laserową; jest taka sprzedawana przez empik i z odbiorem w salonie -tyle, że 8) chwilowo nie da się odbierać niczego w salonie

Obrazek
normalnie -nie miałam kłopotu, dostałam bony.

Nie wiem jaki jest sens dawać komuś bony zamiast gotówki -gotówka to prosta sprawa, kupuje się to co potrzebne, a bon to przecież kłopot dla obdarowanego.
z drugiej strony -mozna iść do salonu empik i po prostu kupić to co wpadnie w oczy i sie spodoba -książkę i torbę z Muminkiem/głupio sie czepiam :oops: - i moze to powinnam zrobić zamiast na siłę kombinować

Drukarka to chyba dobry pomysł! :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 27, 2022 9:25 Re: Patmol

8)

przejdę się tez do salonu i może mnie coś zauroczy 8) niepraktycznego

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt maja 27, 2022 14:40 Re: Patmol

Też dostaje punkty od pracodawcy, których część idzie z empiku. Z kontem premium (też kupionym za punkty) jest taniej, w razie czego przesyłka gratis. A pracodawcą daje bony bo za nie nie musi odprowadzać podatku, w odróżnieniu od gotówki, gdzie za każda zł leci do skarbu państwa.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt maja 27, 2022 16:39 Re: Patmol

Patmol pisze:a jakie płyty kupiłaś?

Na przykład takie:
https://www.empik.com/terpsichore-apoth ... 5,muzyka-p
https://www.empik.com/l-orchestre-de-lo ... 0,muzyka-p
https://www.empik.com/les-grandes-eaux- ... 0,muzyka-p
(wtedy były tańsze ;)).
Niby wiele muzyki jest w necie, ale... do czasu. Więc jeśli się coś naprawdę polubi, najlepiej mieć własną płytę.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt maja 27, 2022 16:42 Re: Patmol

Patmol pisze:jaka jest super pogoda w tym roku :201461 -zawsze się boje upałów (chociaz lubię) bo moja suka źle je znosi -muszę kombinować z klimatyzacją, a klimatyzacja żre prąd 8)

jak dla mnie -mogłoby tak być całe lato
albo chociaż cały czerwiec

u mnie dzisiaj wprawdzie od rana strasznie wieje, a w dodatku do 15 lało jak z cebra, ale teraz wyszło słonce, jest jakieś 17 st. I to samo powtarzam od kilku dni, że wreszcie mamy taką super, prawdziwą wiosnę, sporo słońca, ale trochę deszczu, a przede wszystkim takie średnie temperatury. I też kciukuje, żeby tak było jak najdłużej :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7110
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt maja 27, 2022 20:42 Re: Patmol

Gretta pisze:
Patmol pisze:a jakie płyty kupiłaś?

Na przykład takie:
https://www.empik.com/terpsichore-apoth ... 5,muzyka-p
https://www.empik.com/l-orchestre-de-lo ... 0,muzyka-p
https://www.empik.com/les-grandes-eaux- ... 0,muzyka-p
(wtedy były tańsze ;)).
Niby wiele muzyki jest w necie, ale... do czasu. Więc jeśli się coś naprawdę polubi, najlepiej mieć własną płytę.



Bardzo ładne 8) ceny dośc konkretne.
Kiedys kupowałam płyty, i czasem tez w empiku -ale od kilku lat, w sumie na prosbę syna, mamy Spotify -a tam jest tyle muzyki -nieprzebrana ilość, chociaż oczywiscie nie kazda jest.
nie ma np Mszy wędrującego Stachury 8)

Terpsichore: Apotheosis of Baroque Dance - jest;
L'Orchestre de Louis XV -tez jest
Les Grandes Eaux Musicales De Versailles -też

zaznaczyłam sobie wszystkie 3 płyty/dodałam do mojej biblioteki, będe słuchac -bardzo ładne

karty z empika mają wartośc do kwietnia 2023 - więc spokojnie cos sobie kupię; chociazby kalendarz simona na 2023 /kupuje co roku

Obrazek
moja Kaja

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt maja 27, 2022 22:20 Re: Patmol

:) Z wymienionych moja ulubiona to Terpsichore.
Płyty zdrożały, bo złotówka staniała.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt cze 17, 2022 17:59 Re: Patmol

Teraz doczytałam o parowarze :oops:
Pozbyłam się tez, mam taki garnek co robi wszystko i też jest w nim funkcja parowania, to jak mam ochotę to z niego korzystam.

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32475
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob cze 18, 2022 11:04 Re: Patmol

Czyli dobrze, że nie kupiłam :)
Zamówiłam sobie , po licznych namysłach :oops: , sakwę na rower., taka na kierownicę -żeby nie trzeba było mieć plecaka -bo w plecaku niewygodnie.

Suki nie chcą ze mną chodzić na porządne spacery - to zaczęłam jeździć na rowerze na wycieczki -wszystkie mięsnie mnie bolą -jak na razie -od tych wycieczek, ale mam nadzieję, że będzie lepiej z czasem.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, Blue, kasiek1510, Zeeni i 285 gości