Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 19, 2019 20:39 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Chyba był z wątku nerkowego Maciek u Yagutka

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt lip 19, 2019 20:51 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

mziel52 pisze:
justyna8585 pisze:Dzisiaj Marcel i Lala mieli rtg- zaledwie 350 zł...

W poniedziałek ortopeda musi zobaczyć zdj. Lali, bo już wyszło zmiany zwyrodnieniowe między L7-S1. Wet, u którego byłam wczoraj mówi,że przez to pozycja bólowa i nie chce jeść. Czy tak może być?


Może tak być, a czy wet dał coś przeciwbólowego?


Tak i po przeciwbólowym księżniczka zjada coś, ale tylko to,co ona chce, czyli dzisiaj surowy filet z kurczaka.
Ona ma dopiero jakieś 6 lat, nie znam się na tym w ogóle, ale po przeciwbólowym jest nawet dobrze...

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Pt lip 19, 2019 21:32 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

To by potwierdzało diagnozę weta.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt lip 19, 2019 22:47 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Zmarnowałam tylko pieniądze chodząc do pierwszego weta... czy ona ma szansę normalnie funkcjonować bez leków? można coś zrobić?

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Sob lip 20, 2019 7:01 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

mziel52 pisze:To by potwierdzało diagnozę weta.


O ile podał coś stricte przeciwbólowego a nie steryd czy NLP. Bo to mogłoby poprawić samopoczucie kotki przy wielu innych problemach. Sam przeciwbólowy zresztą też - np. przy zapaleniu trzustki przyniesie ulgę acz nie leczy.
Zespół końskiego ogona daje specyficzne objawy i niewiele z tego co piszesz u Twojej kotki występuje. Być może wet ma jakieś wskazania by taką wstępną diagnozę stawiać, być może coś w badaniu neurologicznym wyszło. Napisz coś więcej - dlaczego takie podejrzenie.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lip 21, 2019 11:02 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Postaram się wszystko od początku...

Rok temu w lutym ktoś wrzucił coś na balkon, pies mimo usilnego ratowania, nie przeżył,a Lala i Akir przestali jeść, szybko okazało się,że mają uszkodzoną wątrobę. Codziennie kroplówki,najdroższe leki i udało się.

Niestety od tego momentu Lala wybrzydzała z jedzeniem, jednego dnia nie chciała w ogóle, innego tylko mięso,a na drugi dzien np. tego już nie.Od tego czasu mam z nią straszne problemy. Zaczęła też wylizywać tył i łysieć tam. Była kolejna diagnostyka bez powodzenia, dieta eliminacyjna nie pomogła,a Lala czasem potrafiła biegać jak torpeda, nie zwracając na nic uwagi.Potrafiła pare minut wylizywać sie ,ciezko było odwrócić jej uwagę. Jakby swędziało ją, nie wiem. Okresami było lepiej.Funkcjonowała normalnie. Ona ogólnie jest bardzo wrażliwa. Potrafiła wysoko skoczyć , nigdy nie miała z tym problemów.

Od ponad tygodnia przestała jeść, leżała tylko w pozycji bólowej.Po sterydzie nie było lepiej, dopiero po przeciwbólowym jest lepiej i zjada znowu tylko to,co ona chce.

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Nie lip 21, 2019 11:30 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Czyli to wątroba, a przy zaostrzeniu leczy się kroplówkami o odpowiednim składzie, dietą wątrobową i zastrzykami z Ornipuralu. Wątroba się regeneruje i po takiej kuracji kot odżywa. Być może doszła też i trzustka, u kota to powiązane,a trzustka boli.
A jakie ostatnio ma wyniki krwi? Koniecznie trzeba zbadać parametry wątrobowe i specyficzna lipazę trzustkową.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie lip 21, 2019 11:40 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

mziel52 pisze:Czyli to wątroba, a przy zaostrzeniu leczy się kroplówkami o odpowiednim składzie, dietą wątrobową i zastrzykami z Ornipuralu. Wątroba się regeneruje i po takiej kuracji kot odżywa. Być może doszła też i trzustka, u kota to powiązane,a trzustka boli.
A jakie ostatnio ma wyniki krwi? Koniecznie trzeba zbadać parametry wątrobowe i specyficzna lipazę trzustkową.


To nie wątroba, wyniki dobre, wstawiałam tutaj.

Zrobiłam też morfologie jak mowiłyście i też jest ok.

Wychodzi na to, ze to chyba faktycznie te zmiany zwyrodnieniowe :(

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Nie lip 21, 2019 12:34 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

justyna8585 pisze:
mziel52 pisze:Czyli to wątroba, a przy zaostrzeniu leczy się kroplówkami o odpowiednim składzie, dietą wątrobową i zastrzykami z Ornipuralu. Wątroba się regeneruje i po takiej kuracji kot odżywa. Być może doszła też i trzustka, u kota to powiązane,a trzustka boli.
A jakie ostatnio ma wyniki krwi? Koniecznie trzeba zbadać parametry wątrobowe i specyficzna lipazę trzustkową.


To nie wątroba, wyniki dobre, wstawiałam tutaj.

Zrobiłam też morfologie jak mowiłyście i też jest ok.

Wychodzi na to, ze to chyba faktycznie te zmiany zwyrodnieniowe :(


Ale trzustka nie była sprawdzona.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie lip 21, 2019 14:04 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

mziel52 pisze:
justyna8585 pisze:
mziel52 pisze:Czyli to wątroba, a przy zaostrzeniu leczy się kroplówkami o odpowiednim składzie, dietą wątrobową i zastrzykami z Ornipuralu. Wątroba się regeneruje i po takiej kuracji kot odżywa. Być może doszła też i trzustka, u kota to powiązane,a trzustka boli.
A jakie ostatnio ma wyniki krwi? Koniecznie trzeba zbadać parametry wątrobowe i specyficzna lipazę trzustkową.


To nie wątroba, wyniki dobre, wstawiałam tutaj.

Zrobiłam też morfologie jak mowiłyście i też jest ok.

Wychodzi na to, ze to chyba faktycznie te zmiany zwyrodnieniowe :(


Ale trzustka nie była sprawdzona.


Lipaza jest w porządku.Ona nagminnie znowu wylizuje tył :( wylizuje tam, gdzie chyba wyszły zmiany zwyrodnieniowe. Jutro znowu wet, nie wiem co powie i co dalej, przecież ona nie może codziennie dostawać przeciwbólowy :(

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Nie lip 21, 2019 15:07 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Zwykła lipaza u kotów nie jest diagnostyczna.
Trzeba zbadać poziom specyficznej kociej lipazy.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lip 21, 2019 16:17 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Blue pisze:Zwykła lipaza u kotów nie jest diagnostyczna.
Trzeba zbadać poziom specyficznej kociej lipazy.

Wet z Gliwic też mówi,że nie ma sensu, bo wszystkie objawy pasują pod ten kręgosłup.

Nie wiem już co myśleć, poszło już tyle pieniędzy, których nie mam,a nie wiadomo co dalej.

Po ortopedzie pojade do Gliwic i zapytam jeszcze raz.

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Nie lip 21, 2019 17:18 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Przy jakiejkolwiek wizycie z kotką u weta poproś o zrobienie tylko tego jednego parametru trzustkowego. Gdyby nie zatrucie zeszłoroczne można by się skupić wyłącznie na kręgosłupie, a tak, lepiej sprawdzić i to.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie lip 21, 2019 19:58 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

mziel52 pisze:Przy jakiejkolwiek wizycie z kotką u weta poproś o zrobienie tylko tego jednego parametru trzustkowego. Gdyby nie zatrucie zeszłoroczne można by się skupić wyłącznie na kręgosłupie, a tak, lepiej sprawdzić i to.


Trzustka była sprawdzana rok temu na pewno,ja wtedy dałam coś za to ze 180 zł, wtedy miała wszystkie badania, oprócz właśnie rtg kręgosłupa.
Pogadam z wetem.
Dzięki

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Nie lip 21, 2019 20:23 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Wyniki trzustkowe się zmieniają nawet w ciągu 2 tygodni. A skoro kotka nie je, to też budzić musi podejrzenia.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 182 gości