Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 17, 2019 19:40 Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Jesteście moją ostatnią deską ratunku. Mam naprawdę kiepski okres w życiu, a tutaj jeszcze Lala od piątku w ogóle nie je, jest osowiała, słaba.

Rok temu ktoś wrzucił na balkon truciznę, padł pies,a Lala i Akir cudem uratowane, po tym Lala zaczęła wylizywać tył, była diagnoza,że być może alergia, że może na tle nerwowym.Apetyt już nie był ten,co zawsze, dostawała tylko to,co chciała.

W piątek zauważyłam,że cos po niej chodzi, pierwsza myśl-pchły...tylko skąd...nie chciała już w ten dzień jeść, sobota,niedziela to samo.W poniedziałek pojechałam do weta, spryskał ją fiprexem, dla reszty w domu dostałam kropelki.Nie znalazłam innych żyjątek,ale stwierdziłam,że nie zaszkodzi,bo jednak z balkonu mogą przejść.
W poniedziałek dostała kroplówke podskórna, pobrano jej krew i zbadano wątrobę- jest ok, we wtorek wróciłam załamana,bo znowu nic nie tknęła, pobrano krew na trzustke i nerki. Też ok. Dostała betamox i rapidexon(steryd)
Dzisiaj już ma wenflon, dostała kroplówke, na siłę nakarmiliśmy odrobiną recovera. Dzisiaj meloven i inny antybiotyk enroxil.

Lala jest słaba, leży w pozycji bólowej, jest smutna,podchodzi do jedzenia, wącha lub liże i odchodzi.
Kupiłam wszystkie możliwe miesa, puszki.

Weci się poddają, nawet po tym przeciwbólowym nie jest lepiej :( miała usg, płynu nie ma, na usg wszystko ok, gorączki też nie ma.

Czy ktoś ma pomysł?
Ja naprawdę jestem w kiepskiej sytuacji finansowej,ale pojadę gdziekolwiek,byleby ona żyła, bo naprawdę to kiepski moment na takie pożegnania :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Śro lip 17, 2019 20:00 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

A kotka się wypróżnia? Wymiotuje? Ma gorączkę? dziwny wet, który pryska fiprexem chorego kota.
Może jest zatruta, może ma niedrożność (kłaki, coś innego). Jaki stan nerek?
Wklej badania.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro lip 17, 2019 20:36 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Intrygujące jest to że w wypisie z wizyty jest zastosowany Controline dla dużych psów...
Plus inny preparat z tą samą substancja czynną - zakładam że tym kotka została wypsikana w gabinecie?
A to co powyżej dostałaś na wynos? Do podziału na inne koty?

Bez sensu jest to że kotce badano krew a morfologii z rozmazem manualnym nie zrobiono. 8O
Przy takim objawie jak zupełny brak apetytu, osowiałości i braku diagnozy.
Nie do pojęcia dla mnie bo to tanie badanie a jest bardzo ważne.

Przy braku reakcji na steryd i lek przeciwbólowy, przy nadal utrzymujących się objawach - przede wszystkim brałabym pod uwagę niedrożność przewodu pokarmowego lub ciało obce w żołądku (także guz). W usg naprawdę wszystko było ok? To zrobiłabym rtg - bo czasem na nim wychodzi więcej.
Warto by oznaczyć specyficzną kocią lipazę a nie tylko zwykłą - dla wykluczenia chorej trzustki.
Pyszczek dokładnie obejrzano? Nic tam się nie dzieje?
Uważam że kotka powinna do czasu diagnozy dostawać codziennie kroplówki odżywcze (z aminokwasami).

Ta jej pozycja jest na pewno bólowa?
Nie odbarczająca klatkę piersiową?
Skoro nie mija po leku przeciwbólowym?
Co kotka dostała przeciwbólowego?
Koteczka ma różowy nosek, ale warto wziąć to pod uwagę. W domu nie jest blada?

Blue

 
Posty: 23496
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro lip 17, 2019 20:40 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

mziel52 pisze:A kotka się wypróżnia? Wymiotuje? Ma gorączkę? dziwny wet, który pryska fiprexem chorego kota.
Może jest zatruta, może ma niedrożność (kłaki, coś innego). Jaki stan nerek?
Wklej badania.


Wczoraj rano była luźna,zielonkowata trochę kupa, nad ranem dzisiaj o 4 00 praktycznie woda.
Gorączki nie ma.
Wkleiłam badania do 1 postu.

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Śro lip 17, 2019 20:44 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Blue pisze:Intrygujące jest to że w wypisie z wizyty jest zastosowany Controline dla dużych psów...
Plus inny preparat z tą samą substancja czynną - zakładam że tym kotka została wypsikana w gabinecie?
A to co powyżej dostałaś na wynos? Do podziału na inne koty?

Bez sensu jest to że kotce badano krew a morfologii z rozmazem manualnym nie zrobiono. 8O
Przy takim objawie jak zupełny brak apetytu, osowiałości i braku diagnozy.
Nie do pojęcia dla mnie bo to tanie badanie a jest bardzo ważne.

Przy braku reakcji na steryd i lek przeciwbólowy, przy nadal utrzymujących się objawach - przede wszystkim brałabym pod uwagę niedrożność przewodu pokarmowego lub ciało obce w żołądku (także guz). W usg naprawdę wszystko było ok? To zrobiłabym rtg - bo czasem na nim wychodzi więcej.
Warto by oznaczyć specyficzną kocią lipazę a nie tylko zwykłą - dla wykluczenia chorej trzustki.
Pyszczek dokładnie obejrzano? Nic tam się nie dzieje?
Uważam że kotka powinna do czasu diagnozy dostawać codziennie kroplówki odżywcze (z aminokwasami).

Ta jej pozycja jest na pewno bólowa?
Nie odbarczająca klatkę piersiową?
Skoro nie mija po leku przeciwbólowym?
Co kotka dostała przeciwbólowego?
Koteczka ma różowy nosek, ale warto wziąć to pod uwagę. W domu nie jest blada?


Mówił mi,że fiprexem wypsikał ją, a dla 3 pozostałych dostałam podzielone krople.
Powiem szczerze,że też nie rozumiem, 1. dnia też tylko wątrobe zbadał,dopiero drugiego znowu pobrana krew i dopiero nerki i trzustka .Ja nigdy na kotach nie oszczędzam, mam problemy zdrowotne i kiepską sytuację finansową, może on po prostu chciał jak najtaniej,a mnie naprawdę zależy,żeby ona żyła. Nie mogę patrzeć jak leży i tylko patrzy :(

USG w porządku, rtg nie było, czyli powiedzieć,że chcę rtg klatki piersiowej? nie bardzo się znam.Pyszczek 2 razy obejrzał i niby ok.

Pozycja typowo bólowa, przeciwbólowego meloven czy melowem.Ma różowy nosek, nie jest blada.

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Śro lip 17, 2019 21:09 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Maciej, ten,który nie kontroluje siku i kupki, właśnie zwymiotował mi śliną zabarwioną krwią i sierścią.Myślicie,że Lala nie umie zwymiotować i coś jej tam siedzi? Nie ma możliwości,żeby ciało obce, one są w 1 pokoju,a pokój przystosowany do kotów, balkon zabezpieczony siatką, wychodzą tam tylko kiedy jestem od roku.

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Śro lip 17, 2019 21:10 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Czy kotka jest szczepiona? To może być pp.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro lip 17, 2019 21:24 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

mziel52 pisze:Czy kotka jest szczepiona? To może być pp.


Szczepiona była rok temu w lipcu, teraz mija rok.Ona jest od 3 lat u mnie, była systematycznie szczepiona.
Nie miałam osobiście w domu żadnego nowego kota od marca, wszystkie inne, w tym maluchy, z którymi ja miałam styczność były o dziwo zdrowe, z reszta nauczona już jestem,że od razu wszystko idzie do prania.

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Czw lip 18, 2019 0:24 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Mogły się jej kłaki zbić w żołądku i powodują niestrawność, mogła zjeść nitkę, sznurek, gumkę i to destruuje jelita, w w usg trudno to zobaczyć.
Czy wet macał kotce brzuch, by sprawdzić, czy kupa jej tam nie zalega? Biegunka tego nie wyklucza, jeśli jelito nie walkiem jest niedrożne.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw lip 18, 2019 9:10 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

mziel52 pisze:Mogły się jej kłaki zbić w żołądku i powodują niestrawność, mogła zjeść nitkę, sznurek, gumkę i to destruuje jelita, w w usg trudno to zobaczyć.
Czy wet macał kotce brzuch, by sprawdzić, czy kupa jej tam nie zalega? Biegunka tego nie wyklucza, jeśli jelito nie walkiem jest niedrożne.


Na pewno nic nie zjadła, ten pokój naprawdę jest pod koty, jest tylko łóżko metalowe, komoda przykryta podkładami, stolik i kuwety.
Macie rację chyba, że to chodzi o brzuch. Pocieszające jest to,że właśnie z ochotą zjadła filet z kurczaka, nie tyle,co kiedyś,ale w końcu zjadła. W nocy też położyła się inaczej, niż w pozycji bólowej. Teraz niestety też przeważa pozycja bólowa. Potrafi wskoczyć na komode i łóżko.


Kupa nie zalega, przedwczoraj rano i wczoraj o 4 00 nad ranem po 1 biegunkowatej kupie.Czy na rtg wyjdzie,że to kłaki? Wet nie bardzo widzi sens,bo ona nie wymiotuje. Ja oczywiście będę się upierała i zrobi. Powiem też o morfologii, co jeszcze?
.
Edit: dzwoniłam do weta, mówi,żebym przyjechała i poda paste na odkłaczenie. Czy to wystarczy?

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Czw lip 18, 2019 9:57 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Żeby się poprawiło :ok: :ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3716
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Czw lip 18, 2019 10:25 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Na początek tak się postępuje, czyli pasta, laktuloza, parafina, a gdyby w jelicie grubym wymacał kamienie kałowe, to lewatywa. Jak nie pomoże, to otwarcie brzucha. Biegunka nie wyklucza zatkania, bo płyn się przez jelito przeciśnie, chyba żeby była kompletna niedrożność.
Poczytaj ten wątek, bo innych możliwości też jest jeszcze trochę, łatwiej Ci będzie z wetem rozmawiać.
viewtopic.php?f=1&t=138001
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw lip 18, 2019 17:57 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Byłam w Gliwicach u weta, Ania G dołączyła z innym tymczasem, bo u nas tak zawsze jest,że kiedy jest źle,to za chwilę jeszcze gorzej.

Lala i Marcel jutro będą mieć rtg.Lala kręgosłupa, bo bolesność jest tam,a Marcel musi mieć zdj. w różnych przekrojach z kontrastem i bez, bo wymiotuje po wszystkim. Ptaszki w lecznicy ożywiły Lalę, po powrocie nadal trochę zjadła. Miała też krew pobraną na morfologie, kontynuowany jest enroxil i przeciwbólowy.


Dla Macieja dostałam paste na odkłaczenie i muszę z nim pojechać, bo coś perylstatyke jelit się pogorszyła,a przy jego urazie,to już tragedia.


Powtarzam sobie,że zawsze może być gorzej i gorzej...po czym dostaje filmik poranionego kota, którego naprawdę nie mam gdzie dać, wcisnąć, upchnąć...nie mogę zabrać, jeśli wezmę następnego kota, to mam po mieszkaniu, bo chcąc leczyć siebie, musiałam podpisać cioci zobowiązanie. Oczywiście Pani nie może kota nawet zabrac do weta... Zrobię mu wydarzenie....


Czy ktoś miał do czynienia z zespołem konskiego ogona? u Lali podejrzewają to

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Pt lip 19, 2019 20:18 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

Dzisiaj Marcel i Lala mieli rtg- zaledwie 350 zł...

W poniedziałek ortopeda musi zobaczyć zdj. Lali, bo już wyszło zmiany zwyrodnieniowe między L7-S1. Wet, u którego byłam wczoraj mówi,że przez to pozycja bólowa i nie chce jeść. Czy tak może być?

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Pt lip 19, 2019 20:35 Re: Kotka nie chce jeść- co to może byc?

justyna8585 pisze:Dzisiaj Marcel i Lala mieli rtg- zaledwie 350 zł...

W poniedziałek ortopeda musi zobaczyć zdj. Lali, bo już wyszło zmiany zwyrodnieniowe między L7-S1. Wet, u którego byłam wczoraj mówi,że przez to pozycja bólowa i nie chce jeść. Czy tak może być?


Może tak być, a czy wet dał coś przeciwbólowego?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 530 gości