Wypadający odbyt

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 24, 2019 10:25 Re: Wypadający odbyt

ASK@ pisze:Poproś w tytule o pomoc w czytaniu wyników.

Zmieniłam tytuł wątku.

Na moje oko wyniki są OK. Jedynie PCT jest w górnej granicy normy - może to świadczyć o infekcji (kot ma potwierdzone zapalenie dziąseł, więc by się zgadzało).

marion80

 
Posty: 20
Od: Wto lip 16, 2019 12:03

Post » Czw lip 25, 2019 14:16 Re: Wypadający odbyt - prośba o interpretację badań (str. 2)

Czy kot miewa obecnie biegunki?
Jak często oddaje stolec? Jakiej jakości?
Bo skoro dostaje Lactulosę to nie bardzo rozumiem, po co z drugiej strony ktoś proponuje RC Gastro. Gastro jest raczej polecane dla kotów z biegunką, z kolei Lactulosa jest ewidentnie dla kota ze zbyt zbitym stolcem. Jakoś przeczą sobie te rzeczy. Oczywiście można mieć nadzieję, że Gastro po prostu wyrówna pracę jelit, ale wcale tak się stać nie musi.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt lip 26, 2019 7:25 Re: Wypadający odbyt - prośba o interpretację badań (str. 2)

Stomachari pisze:Czy kot miewa obecnie biegunki?

Generalnie nie miewa.
Raz miał rano i popołudniu wypadł mu odbyt. Dziś po nocy znalazłam w kuwecie luźną kupę i już się boję...
Stomachari pisze:Jak często oddaje stolec? Jakiej jakości?

Różnie - 1-3 razy dziennie. Jakość wg mnie normalna.
Stomachari pisze:Bo skoro dostaje Lactulosę to nie bardzo rozumiem, po co z drugiej strony ktoś proponuje RC Gastro. Gastro jest raczej polecane dla kotów z biegunką, z kolei Lactulosa jest ewidentnie dla kota ze zbyt zbitym stolcem. Jakoś przeczą sobie te rzeczy. Oczywiście można mieć nadzieję, że Gastro po prostu wyrówna pracę jelit, ale wcale tak się stać nie musi.

No też mnie to dziwi, że gastro zalecają (dwóch niezależnych weterynarzy!).
Laktuloza ma ułatwić wydalanie. Żeby nie było nadmiernego parcia i w konsekwencji kolejnego wypadnięcia. Laktulozę pił mój starszy syn przez ok. 2 lata (w wieku 2-4 lat), bo od urodzenia miał problemy z oddawaniem stolca - ale jakiejś znacznej poprawy nie był (kupa raz na 5-7 dni). Teraz ma 9 lat i wypróżnia się raz na 2-3 dni.

marion80

 
Posty: 20
Od: Wto lip 16, 2019 12:03

Post » Pt lip 26, 2019 7:57 Re: Wypadający odbyt - prośba o interpretację badań (str. 2)

Na zatwardzenie doskonały jest Błonnik Witalny.
I u ludzi, i u kotów.
Dla ludzia/dziecka polecam wypróbowanie, zaczynając od 1 płaskiej łyżeczki na pół szklanki wody raz dziennie.
Kotom dawałam ok 1/4 łyżeczki na dorosłego kota.
Jednak w przypadku tego konkretnego kota...skonsultowałabym się z wetem lub zaczęła baaardzo ostrożnie od maleńkiej ilości.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 26, 2019 8:42 Re: Wypadający odbyt - prośba o interpretację badań (str. 2)

Kazia pisze:Na zatwardzenie doskonały jest Błonnik Witalny.

Ale kot raczej nie ma zatwardzeń.
Podglądałam go, heh - wchodzi do kuwety, robi swoje (normalnie), zakopuje i wychodzi. Nie zauważyłam, żeby się męczył przy oddawaniu stolca.
Kazia pisze:Jednak w przypadku tego konkretnego kota...skonsultowałabym się z wetem lub zaczęła baaardzo ostrożnie od maleńkiej ilości.

Pytałam - a jakże! Odpowiedź - "Nie, nie ma sensu. Kupić Royal Canin Gastro Intensital".
Marketing jak nic - jest umowa, to muszą zachwalać i polecać...

marion80

 
Posty: 20
Od: Wto lip 16, 2019 12:03

Post » Pt lip 26, 2019 8:44 Re: Wypadający odbyt - prośba o interpretację badań (str. 2)

Zobaczymy co będzie dalej.
Może to źle zabrzmi, ale poczekam na kolejne wypadnięcie i zobaczy go wtedy chirurg.

Przy okazji pokażę, o kim wciąż tu mowa :D
Obrazek

marion80

 
Posty: 20
Od: Wto lip 16, 2019 12:03

Post » Pt lip 26, 2019 9:52 Re: Wypadający odbyt - prośba o interpretację badań (str. 2)

Skoro kot nie ma zatwardzeń, to po co mu Lactuloza? (wiem, czytałam, już pisałaś. Ale mnie to nie przekonało. Jak dla mnie, to sprzeczne te zalecenia są).
Natomiast nie miałabym najmniejszych obaw, żeby spróbować z dzieckiem. Bo wypróżnienie raz na 3 dni to zdecydowanie za rzadko.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lip 26, 2019 10:20 Re: Wypadający odbyt - prośba o interpretację badań (str. 2)

A może odbyt mu wypada nie dlatego ,że ma biegunki. Tylko dlatego ,że ma za twarde stolce.A parcie przy ich wydalaniu wypycha odbyt.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt lip 26, 2019 10:38 Re: Wypadający odbyt - prośba o interpretację badań (str. 2)

ASK@ pisze:A może odbyt mu wypada nie dlatego ,że ma biegunki. Tylko dlatego ,że ma za twarde stolce.A parcie przy ich wydalaniu wypycha odbyt.

No tak mi właśnie tłumaczyli weterynarze. Dlatego ta laktuloza zalecona.
I że mam podawać ten Royal Canin Gastro Intensitral, bo w nim niby więcej fibryny, czyli włóknika, co ma wpłynąć na łatwiejsze wypróżnianie, a więc zminimalizowanie wypadnięć odbytu.
Kupiłam na razie na próbę Kattovit Gastro i Smilla Sensitive.
Ostatnio edytowano Pt lip 26, 2019 14:00 przez marion80, łącznie edytowano 1 raz

marion80

 
Posty: 20
Od: Wto lip 16, 2019 12:03

Post » Pt lip 26, 2019 13:54 Re: Wypadający odbyt - prośba o interpretację badań (str. 2)

Ale po Royalu te kupy są bardzo zbite i ciężko wychodzą. Miałam podobny problem przy Żuku. Wręcz kotu przetoka sie zrobiła jak twardy stolec wydalał. I Laktuloza nie pomogła. Intenstinala nie boje się dawać tylko wtedy gdy są luźne lub biegunkwe stolce
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt lip 26, 2019 14:03 Re: Wypadający odbyt - prośba o interpretację badań (str. 2)

ASK@ pisze:Ale po Royalu te kupy są bardzo zbite i ciężko wychodzą.

No to nie mam pojęcia, dlaczego tę karmę zalecało mi dwóch weterynarzy, skoro kot biegunek nie ma...
Czyżby aż tak działał marketing...? :?

Karmy RC Gastro nie kupiłam i nie mam zakupu w planach.

marion80

 
Posty: 20
Od: Wto lip 16, 2019 12:03

Post » Pt lip 26, 2019 14:53 Re: Wypadający odbyt - prośba o interpretację badań (str. 2)

A kocio piękny jest :)

Agwena

 
Posty: 805
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt sie 16, 2019 14:47 Re: Wypadający odbyt - prośba o interpretację badań (str. 2)

13.08. kocurowi znów wypadł odbyt...

Pojechałam z nim do innej lecznicy niż przy poprzednim wypadnięciu - do tej, w której miał badania wykonywane. Odbyt włożono i założono szew. Omówiłam sytuację z chirurgiem i zaproponował operację - skrócenie prostnicy. Termin ustalony na 28.08. (koszt ok. 300-400 zł).

marion80

 
Posty: 20
Od: Wto lip 16, 2019 12:03

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 284 gości