Rudy z połamaną szczęką...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 16, 2019 9:04 Rudy z połamaną szczęką...

Myślałam, że w tym roku się uda bezkocio, prawie się udało, gdybym nie pojechała w sobotę do roboty.
Próbowałam "odzobaczyć", próbowałam sobie wytłumaczyć, że nie mam teraz czasu, siły, miejsca, pieniędzy, że może nie jest z nim tak źle i da sobie radę beze mnie.
To wszystko prawda, mam taka masę problemów teraz, że próbując wszystko ogarnąć nosem się podpieram, ale jedno nie jest prawdą, nie da sobie rady sam.
Kot jest około dwuletni, byłby piękny, biszkoptowo rudy, w tej chwili to szkielet ze zwisająca dolną szczęką.
Wspięłam się na wyżyny taktu i dyplomacji i udało mi się go wyciągnąć z gospodarstwa, na razie pod pretekstem, że tylko do leczenia, nic nie planuję, kot jest w takim stanie, że nie wiadomo co z tego będzie i czy da radę.
Ktoś go skopał, kiedyś poszedł na wieś i taki wrócił, od tego czasu nie daje do siebie podejść i panicznie boi się gwałtownych ruchów, nie je, mleka nie pije, myszy nie łowi.

Oczywiście kotów było kilka, oczywiście został tylko on jeden, reszta zagryziona, rozjechana, otruta, jego matkę zagryzły kuny, kiedy broniła młodych, umierała kilka dni z wyżartymi ranami.
Ku.wa, ja już mam tego dość, nie chcę już słuchać takich historii.
Ci ludzie nawet nie są jacyś źli, nawet karmią, tylko dlaczego tak się dzieje, ze między wypasionymi furami na widoku z głodu i bólu umiera zwierzę i nikogo to nie obchodzi na tyle, żeby chcieć mu sensownie pomóc.
Nie mam siły myśleć co dalej, po południu jedziemy do weta. Pewnie trzeba będzie operować tę szczękę.
Gdyby ktoś się chciał dorzucić do kosztów, albo dat DT , to :201494
Zdjęcia wstawię później, teraz muszę pędzić do roboty.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Wto lip 16, 2019 9:55 Re: Rudy z połamaną szczęką...

Pomoc potrzebna :!:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto lip 16, 2019 14:16 Re: Rudy z połamaną szczęką...

Wilber, jakiej pomocy potrzebujesz?
Niestety na tymczas nie wezmę, ale może jakoś inaczej?
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto lip 16, 2019 15:42 Re: Rudy z połamaną szczęką...

Pewnie przydałby się sponsoring na badania/leczenie.
(Tu foty, dajcie znać jakby się nie otwierały, wrzucę ponownie).

https://images90.fotosik.pl/218/06a1a076f46ee75emed.jpg

https://images89.fotosik.pl/218/0e48486a0fc2cbc2med.jpg
Obrazek

Anneke_

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Czw mar 28, 2013 15:24
Lokalizacja: Poznań miasto doznań :)

Post » Wto lip 16, 2019 18:20 Re: Rudy z połamaną szczęką...

O matko jaka bida :(
I mam nadzieję ze to tylko kwestia zdjęcia, że on nie ma tak bladego języczka w rzeczywistości :(
Uratowałaś bidakowi życie, na pewno zaoszczędziłaś umierania w koszmarny sposób :(
Mam nadzieję że uda się chłopaka postawić na łapki!

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto lip 16, 2019 22:04 Re: Rudy z połamaną szczęką...

:cry:
Proszę o numer konta. Oby leczenie dało dobre rezultaty :ok:
Piękny kocio, nawet w tym stanie.
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Śro lip 17, 2019 1:13 Re: Rudy z połamaną szczęką...

:ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Śro lip 17, 2019 7:59 Re: Rudy z połamaną szczęką...

Dzięki zaglądanie i chęć pomocy.
Prosiłam Anneke o wstawienie zdjęć, bo ja jeszcze dziś i jutro w biegu.
Kot był wczoraj w lecznicy, bałam się jak z obsługiwalnością, ale był bardzo grzeczny, tylko potwornie przerażony, aż dyszał ze stresu, więc wczorajsza wizyta ograniczyła się do czynności podstawowych. Jest koszmarnie odwodniony, skórę ma jak rzemień, uniesiona w "namiocik" tak zostaje. Dostał kroplówkę podskórną, witaminy, przeciwbólowy. Jest cały "wyleniały", prawdopodobnie ma uczulenie na pchły.
Dzisiaj umawiam go do Animaldentu, dzwoniłam tam wczoraj, może się uda, że przyjmą go poza kolejką jeszcze dzisiaj, nie wiadomo jak stary jest to uraz i czy da się coś z tym zrobić. Oni się specjalizują w zębach i chirurgii szczękowej, robiłam tam problematyczne zęby (forl) mojemu kotu w tamtym roku i byłam bardzo zadowolona. trafi więc w najlepsze możliwe miejsce.
Trzeba coś na cito zrobić z tą szczęką, żeby mógł normalnie jeść.
Śluzówki ma blade, ale nie białe, krwi w moczu, ani kale nie zauważyłam, więc świeżego krwawienia do wewnątrz raczej nie ma.
Jest bardzo zapchlony, zarobaczony, tasiemiec. Jak go przyśpią do obejrzenia szczęki, to będzie miał pobraną krew i zostanie zrobiony dokładniejszy przegląd. Jeżeli wyniki pozwolą, to może się uda, ze operację będzie miał już dzisiaj. Koszty będą duże, ale można u nich rozłożyć na raty, więc pewnie tak zrobię.

Po przeciwbólowych kot po prostu "odpadł" zasnął jak kamień.
Pewnie pierwszy raz od wielu, wielu dni.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Śro lip 17, 2019 8:08 Re: Rudy z połamaną szczęką...

Czy w takim stanie narkoza nie jest zbyt ryzykowna ?Czy nie lepiej podpaść go trochę ,nawodnić i dopiero operować?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro lip 17, 2019 8:25 Re: Rudy z połamaną szczęką...

Podeślij mi konto, choć coś wrzucę.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro lip 17, 2019 8:27 Re: Rudy z połamaną szczęką...

tabo10 pisze:Czy w takim stanie narkoza nie jest zbyt ryzykowna ?Czy nie lepiej podpaść go trochę ,nawodnić i dopiero operować?

Też tak pomyślałam.
A może narkoza wziewna?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro lip 17, 2019 8:43 Re: Rudy z połamaną szczęką...

Gretta pisze:
tabo10 pisze:Czy w takim stanie narkoza nie jest zbyt ryzykowna ?Czy nie lepiej podpaść go trochę ,nawodnić i dopiero operować?

Też tak pomyślałam.
A może narkoza wziewna?


Wiecie, jego boli i to raczej mocno (bo mały ból kot by lepiej ukrył).
Nie może normalnie jeść, język nie chowa się do pyszczka, być może ma od tego urazu jakiś stan zapalny (tak podejrzewała pani weterynarz u której byłyśmy). Wczoraj dostał trochę kroplówki podskórnie, wetka mówiła, że dzisiaj wieczorem można już coś działać (bo odkąd jest u Wilber przynajmniej je). Nie za bardzo jest na co czekać...
Ostatnio edytowano Śro lip 17, 2019 9:08 przez Anneke_, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Anneke_

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Czw mar 28, 2013 15:24
Lokalizacja: Poznań miasto doznań :)

Post » Śro lip 17, 2019 8:46 Re: Rudy z połamaną szczęką...

No tak. :(
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro lip 17, 2019 8:50 Re: Rudy z połamaną szczęką...

Ale czy tak wycieńczony kot wytrzyma narkozę? Czy nie zejdzie już po premedykacji przy takim wycieńczeniu? Ja bym karmiła strzykawką lub podskórnie kroplówki z Duphylat i wit. plus przeciwbólowe (np.Bunondol). Choć tydzień.Żeby się nie okazało,że operacja się udała a pacjent zmarł:(
Ale to Ty i wet zdecydujecie.
Kciuki za Rudego. Mam sentyment ogromny do rudych.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro lip 17, 2019 8:57 Re: Rudy z połamaną szczęką...

W ub. roku moja Fela miała być operowana z powodu niedrożności przewodu pokarmowego. Była tak osłabiona tygodniem niejedzenia (mimo codziennych kroplówek i dożywiania w ten sposób), że chyba tylko decyzja wetów o zastosowaniu narkozy wziewnej pozwoliła jej przeżyć operację.
Może spytajcie o taką możliwość?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 210 gości