Mój kot próbuje zgwałcić poduszkę

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 13, 2019 19:56 Mój kot próbuje zgwałcić poduszkę

Mam ok. 3 miesięcznego kota, który próbuje zaspokoić swoje potrzeby z poduszką. Jak temu zapobiec? Czy można go już wykastrować?

luka1234

 
Posty: 2
Od: Sob lip 13, 2019 19:46

Post » Sob lip 13, 2019 20:46 Re: Mój kot próbuje zgwałcić poduszkę

Trzymiesięczny kot to jeszcze nie powinien mieć tego typu potrzeb. Jesteś pewien, ze on kopuluje, a nie się po prostu bawi? 3 miesiące to jeszcze kociak - dziecko.

To kot domowy? Jak sika w kuwecie, to czuć już ten typowo kocurzy zapach moczu (intensywny, gryzący i nieprzyjemny, nie do pomylenia)?

Są tu zwolennicy wczesnych kastracji, ale ja osobiscie bym sie nie odważyła kastrować trzymiesięczniaka; uważam, że mlodego kota najlepiej poddać temu zabiegowi ok 5-6 miesiąca życia.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Nie lip 14, 2019 9:23 Re: Mój kot próbuje zgwałcić poduszkę

To mój pierwszy kot jeszcze nie znam dokładnie kocich zachowań. Układa się na poduszce i rusza pupą, a gdy go podnoszę ma wysuniętego penisa. Jest to kot domowy. W kuwecie kuca. Jeszcze nie czuć tego zapachu.

luka1234

 
Posty: 2
Od: Sob lip 13, 2019 19:46

Post » Nie lip 14, 2019 15:46 Re: Mój kot próbuje zgwałcić poduszkę

Jeżeli na prawdę ma tylko 3 miesiące (znasz jego datę urodzenia?) to może mieć zaburzenia hormonalne powodujące takie zachowania. Kociak w tym wieku nie powinien ani kopulować z poduszką, ani być stymulowany tym ruchem.

Jednak bym porozmawiała z jakimś mądrym wetem o kastracji w tym wieku. Jeżeli kociak waży ponad 1 kg to taki zabieg jest możliwy. W hodowlach wczesnej kastracji są poddawane kociaki w wieku 14 tygodni.

luka1234 pisze:W kuwecie kuca.

Kocury do sikania kucają. Na stojąco strzykają moczem znacząc teren.

Muireade pisze:Jak sika w kuwecie, to czuć już ten typowo kocurzy zapach moczu (intensywny, gryzący i nieprzyjemny, nie do pomylenia)?

Nie zawsze ten zapach u dojrzałych, jajczatych kocurów jest bardzo wyraźny. Bywają "cichociemni" i mało smrodliwi.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38262
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kuba93l i 271 gości