Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 13, 2019 9:54 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Maluchy mogą mieć wspólne ogłoszenia i zdjęcia. Możesz też zrobić drugie ogłoszenie, np. na Poznań z innymi zdjęciami lub każdemu maluchowi osobne ogłoszenie, pisząc też o rodzeństwie. W ten sposób możesz ogłaszać kociaki na różne miasta.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

Post » Sob lip 13, 2019 9:58 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Informacja o książeczkach zdrowia jest ważna, świadczy, że koty są zadbane, mają opiekę weta..itd. Napiszę Ci tekst ogłoszeń, ale jak Arcana pisze dobrze jest dać na duże miasto. Poznań jak najbardziej. Tam są fajni forumowicze, na pewno pomogliby z wizytą PA.
Rób zdjęcia, mnie też nie wychodzą, na sto może jedno, ale trzeba próbować.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lip 13, 2019 11:06 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

A masz może kogoś do pomocy przy zdjęciach, żeby np. wziął kociaki na ręce?
I zrobić zdjęcia w tym stylu:
https://www.facebook.com/miastokotow/ph ... =3&theater
https://www.facebook.com/miastokotow/ph ... =3&theater
https://www.facebook.com/miastokotow/ph ... =3&theater
Zobacz jakie słodkie.

edit. albo takie: https://d.facebook.com/miastokotow/phot ... _tn__=EH-R

G0cha

 
Posty: 88
Od: Nie sie 05, 2018 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 13, 2019 11:41 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Daisy123 pisze:Zrobiłam chyba już ze 1000 zdjęć ale żadne nie nadaje się aby umieścić w ogłoszeniu :( Nie myślałam że to jest aż tak trudne aby zrobić jednemu kotkowi fotkę bo przeważnie są wszystkie razem. Jak do poniedziałku nie uda mi się zrobić ładnej fotki to będę musiała skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Jak mam maluszki robię ogłoszenie wspólne. Z jakimś śmiesznym, innym niż "szukają domu" ,"tylko w dobre ręce" tytułem. Coś w stylu "maluszkowy koszyczek rozmaitość!" ? "Czarne klony atakują" gdy miałam tylko czarne maluszki...
Wstęp jest ogólny. A o każdym kocie umieszczam kilka słów. Imię, wygląd, zachowanie...
Podsumowanie też jest ogólne. Czy mają ks.zdrowia. Jakie warunki...

Zawsze jest szansa, że jakiś trafi z tego pakietu na dom. Potem, jak mam wenę, sukcesywnie umieszczam każdego kota osobno. Krążą więc na każdego już dwa. Wspólne i pojedyncze. Zawsze w ogłoszeniu umieszczam info, że jest rodzeństwo i jakby ktoś chciał dwupak to ma już gotowca. jedno wspólne zdjęcie dają na końcu.
Gdy masz jakąś fajną fotkę np dwóch kociaków razem to też można wykorzystać by im wspólne ogłoszenie zrobić. Zawsze to dodatkowa szansa na dom razem lub osobno.
Przejrzyj foty i przemyśl jakie i do jakich ogłoszeń się nadają.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lip 13, 2019 13:15 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Jeszce raz dziękuję za cenne rady, teraz wiem więcej niż ostatnio. Umieściłam dzisiaj nowe ogłoszenie, trochę krótkie ale udało mi się zrobić ładne fotki kotkowi.

Daisy123

 
Posty: 53
Od: Pt maja 24, 2019 5:14

Post » Sob lip 13, 2019 14:08 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

To ja może w punktach:
1.Imię, płeć i wiek kotka
2.Zabiegi ( odrobaczenie, szczepienie, kastracja/sterylizacja). Czy mają książeczki zdrowia?
3.Charakter - stosunek do innych kotów, psów, dzieci, o ile to możesz stwierdzić. Czy korzystają z kuwety, drapaka ? Czy muszą mieć towarzystwo innego kota, czy mogą być jedynakami? Żywiołowe, czy raczej spokojne? Czym lubią się bawić? Czy lubią siedzieć na kolanach? Pozwalają na zabiegi pielęgnacyjne ( czesanie, podcięcie pazurków) ? Co lubią jeść?
Nie przychodzi mi nic innego na razie do głowy, ale każda informacja może być przydatna.
Napisz o kotach na forum, wklej zdjęcia, wtedy napiszę teksty ogłoszeń. Naprawdę warto zrobić na duże miasto. Teraz skupiłabym się na kociakach.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola


Post » Sob lip 13, 2019 15:09 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Daisy123, przeczytałaś mój post? Potrafisz robić zdjęcia, postaraj się o takie z kotem na rękach, na przykład.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lip 13, 2019 17:14 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

ewar pisze:To ja może w punktach:
1.Imię, płeć i wiek kotka
2.Zabiegi ( odrobaczenie, szczepienie, kastracja/sterylizacja). Czy mają książeczki zdrowia?
3.Charakter - stosunek do innych kotów, psów, dzieci, o ile to możesz stwierdzić. Czy korzystają z kuwety, drapaka ? Czy muszą mieć towarzystwo innego kota, czy mogą być jedynakami? Żywiołowe, czy raczej spokojne? Czym lubią się bawić? Czy lubią siedzieć na kolanach? Pozwalają na zabiegi pielęgnacyjne ( czesanie, podcięcie pazurków) ? Co lubią jeść?
Nie przychodzi mi nic innego na razie do głowy, ale każda informacja może być przydatna.
Napisz o kotach na forum, wklej zdjęcia, wtedy napiszę teksty ogłoszeń. Naprawdę warto zrobić na duże miasto. Teraz skupiłabym się na kociakach.


4. Wymagania w stosunku do nowego domu
Będziesz oddawać na wieś do łapania myszy, do domów wychodzących czy do mieszkań bez możliwości wypuszczania? Powinnaś jasno określić, jakiego domu szukasz, bo ludzie będą mieć pretensje, że nie jest napisane i niepotrzebnie dzwonią. Napisz, czy aktualnie kot jest wypuszczany, czy tylko w domu.
Na końcu podaj kontakt w sprawie adopcji, nr telefonu. Użyj słowa "adopcja", jeśli chcesz podpisywać umowę adopcyjną.
Odwiedzanie kota - oprócz jakiejś pojedynczej wizyty po adopcji - jest raczej nierealne, bo mało kto życzy sobie kota z perspektywą odwiedzin byłej opiekunki. Trzeba zrobić wszystko, żeby dobrze kota oddać, bo po oddaniu możesz już nie mieć wpływu na nic. Odebranie kota też może być niewykonalne.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 13 >>

Post » Sob lip 13, 2019 22:30 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

kiedyś powstał wątek o ogłoszeniach
viewtopic.php?f=1&t=120970&hilit=jak+robi%C4%87+og%C5%82oszenia

świat deczko się zmienił ale cenne uwagi zawsze są na czasie.
Gdy nie było fb, rozmnażacze nie odkryli stron ogłoszeniowych... to ogłaszało się na 50 portalach a koty dość szybko domy znajdowały.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lip 15, 2019 11:56 Re: Kotki do adopcji z okolic Kościana(Wielkopolska)

Dzięki raz jeszcze za podpowiedzi i rady :) Poprawiłam ogłoszenia i kilka nowych umieściłam w innej lokalizacji.

Najnowsze ogłoszenie o słodkich kociakach :201461
https://www.olx.pl/oferta/trzy-slodkie-kociaki-CID103-IDAJB8O.html#66d73b389c

Daisy123

 
Posty: 53
Od: Pt maja 24, 2019 5:14

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa i 537 gości