OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 09, 2019 22:38 OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

Zaczynając od początku:
W zeszły poniedziałek wróciliśmy z wakacji i usłyszeliśmy, że na opuszczonej działce obok mieszka kocia rodzinka, której nie było przed urlopem. Kociaki miauczały cały dzień z przerwami.
We wtorek była jakaś masakra, od 8 rano nie dało się okien otworzyć przez ich płacz i zawodzenie, więc koło 12 mąż poszedł sprawdzić co i jak. Okazało się, że w gnieździe są 4 kotki - 3 żywe. Żywe maluchy daliśmy do pudełka wyłożonego ręcznikami, karmiłam ze mlekiem w proszku dla niemowląt co 2-3h plus masowałam brzuchy i czyściłam po kupkach. Koło 19 nadal matka się nie pokazała, mimo, że pudełko stało przy ogrodzeniu, ale powiedziałam mężowi, żeby może dać im termofor na noc i zanieść pudło do gniazda, bo mamy suczkę Owczarka Niemieckiego i może pomimo suni w kojcu kocia mama się bała.
We środę rano maluchy w pudełku były świeżo wylizane, rzadko miauczały, więc mama wróciła do nich. Czwartek to samo.
W piątek w zasadzie od ok 5-6 rano kociaki miauczały non stop. Koło 10 dopiero miałam czas zajrzeć i 2 leżały cicho, ale ruszały łapkami itp, a jeden miauczał i chodził po pudle. Mąż kazał je zostawić, żeby znowu nie spłoszyć matki. O 17.30 miałam już dość miauczenia i poszłam ze strzykawką, chusteczkami mokrymi w rękawiczkach je ogarnąć.
Niestety z 3 kotków została tylko jedna kicia, pozostałe dwa nie żyły :cry:
Od piątku wieczorem jest u nas w domu. W sobotę rano byliśmy u weta. Nie potrafił określić wieku, nie dał żadnych wskazówek, ogólnie jak usłyszał, że to dzikusek znaleziony w trawie i jego pozostałe rodzeństwo nie żyje to kazał się nie przywiązywać. Z łaską odrobaczył i jak się nam uda to kazał przyjść na kolejne odrobaczanie i szczepienie za 3 tygodnie :evil:

Wszystko co wiem to jakieś urywki wyczytane na forach czy w necie, dlatego proszę o kilka porad:

1) Po odrobaczeniu kicia sob i niedz miała bardzo luźne kupki. Od wczoraj w południe, czyli już 1.5 dnia nie zrobiła ani jednej kupy, cały czas tylko siku. Brzuch miękki, masuję cały czas i nic. Już dzisiaj wieczorem poszła minimalna ilość gliceryny w ruch i nadal nic. To już zaparcie czy nadal jest ok po odrobaczeniu?

2) Ile kicia może mieć tygodni? W zeszły wtorek wszystkie 3 kotki miały już otwarte oczy, ale ledwo co pełzały (ale jeden co ciekawe podczas karmienia rodzeństwa podpełzał do szklanki z mlekiem i pił z niej jak z miski 8O ). Dzisiaj, po tygodniu kotka zaczyna dreptać czasem pewniej, czasem z przewrotami. Po pudle się wspina super biegle jak i po nas. Ma ząbki na dole na 100%

3) Jak to jest, że młoda mnie liże po palcach itd, ale już mleka z palca nie chce zlizać :lol: :roll: ?! Kiedy może zacząć łapać picie z miski? Szczerze mówiąc jestem w 31tygodniu ciąży, do tego mamy 3ke dzieci, suczkę, ogród i dom i gdyby sama jadła to bardzo by mnie to odciążyło 8)

4) Czy nadal mam po każdym karmieniu masować brzuch i krocze? Bo o ile tydzień temu jej to pasowało to teraz jest mega wnerw, siku i tak robi dopiero jak ją uwolnię, kupy od wczoraj nie ma. Już jest na tyle duża, że nie trzeba, czy po prostu jest charakterna i mam nie dawać za wygraną?

5) Przy okazji zamawiania karmy dla suni w necie zamówiłam też karmy dla małej - mokre, w saszetkach. A teraz mam zagwostkę, bo wszyscy piszą o karmie suchej namoczonej (jak przy szczeniakach). To jak powinnam karmić i kiedy zacząć (bo na jednych stornach czytam od 3 tygodnia, na innych od 6)?

6) Kiedy malutka powinna przestać pić mleko, a zacząć wodę?

7) Ile powinna tyć kicia? Dzisiaj pierwsze ważenie - 170g. Boję się, że to mało...

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, każda się przyda, bo o ile z dziećmi ludzkimi i psimi mam doświadczenie tak na kotach totalnie się nie znam... :oops:

mamma m

 
Posty: 19
Od: Wto lip 09, 2019 21:57

Post » Śro lip 10, 2019 7:29 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

Podniosę, może ktoś mądrzejszy się wypowie.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lip 10, 2019 8:12 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

Update:
W nocy trochę ją pomęczyłam, obudziła połowę domowników, ale mimo długiego masażu kupy nie było.
Teraz z rana po śniadaniu nawet bez masażu trochę się pospinała i poszła kupa chyba normalnej konsystencji - gęsta, ale nie jakoś super.

I nadal nie wiem czy w takim razie system jedzenia jest ok?
Czy malutkiej nadal potrzebny jest masaż brzucha? Jeżeli tak to do kiedy masować?

I jeszcze odnośnie odrobaczania - tuż przed w kale były 2 robaki. Potem dostała coś doustnie na odrobaczanie, te 2.5 dnia rozwolnienia i zero jakiegokolwiek robka.
Czy to znaczy, że już wszystkie robale poszły?
Bo wet mówił, że ma brzuch taki na boki, a to znaczy, że jest zarobaczona. A ten brzuch jej taki mimo odrobaczenia został... :?

mamma m

 
Posty: 19
Od: Wto lip 09, 2019 21:57

Post » Śro lip 10, 2019 8:20 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

up

G0cha

 
Posty: 88
Od: Nie sie 05, 2018 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 10, 2019 8:33 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

.
Ostatnio edytowano Pt lip 12, 2019 20:06 przez Bastet, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro lip 10, 2019 8:35 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

nie jestem bardziej doświadczona, ale...

170 gr to malenstwo, imho na pewno wymaga jeszcze masowania brzuszka, częstego bardzo karmienia, szczególnie, że jest na jedzeniu nie mamy.
W takim wieku chyba najlepszy jest rozrobiony z wodą, albo kozim mlekiem convalescence, chyba na stałe pokarmy jest sporo za wcześnie. Lepszy niż kocie mleko ( też chyba ), ltóre, nie wiem, czy dotyczy wszystkich marek, ale kilka razy czytałam, że potrafi wywołać zaparcia u maluchów. Jesli już nadejdzie czas na karmienie innymi pokarmami, zacznij od takich typowo dla niemowlaków, musików, sa takie karmy baby pate i może tu to niekoniecznie popularne, ale mi się dobrze sprawdziła Royal canin z diety weterynaryjnej seria weaning- puszeczki z musikiem i na początek też to suche. Pewnie na początku musik dawałabym z palca, zeby maluch nauczył się lizać.

Na pewno z forum odchowywały takie bardzo wczesne maluchy tabo10- pewnie dawno, mir.ka, kociołkowo ( one w tym roku ) może znajdź ich wątki i podpytaj bezpośrednio. Mogą nie mieć czasu z tyloma dziećmi, by przeszukiwac forum.
Ostatnio edytowano Śro lip 10, 2019 9:02 przez maczkowa, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7074
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lip 10, 2019 8:41 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

Też nie jestem fachowcem, ale odmętach forum znalazłam rady czym karmić maluszki.
viewtopic.php?f=1&t=187064&p=12075983&hilit=+z+kozim+mlekiem+#p12075983

G0cha

 
Posty: 88
Od: Nie sie 05, 2018 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 10, 2019 12:50 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

Bastet pisze:Zadzwoń do mnie. Będzie szybciej. Wszystko Ci powiem. Kasia

I co, udało Wam się skontaktować?
Ostatnio edytowano Śro lip 10, 2019 13:11 przez Gretta, łącznie edytowano 1 raz
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34187
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro lip 10, 2019 12:51 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

Gretta pisze:
Bastet pisze:Zadzwoń do mnie. Będzie szybciej. Wszystko Ci powiem. [nr powyżej] Kasia

I co, udało Wam się skontaktować?

Nie, nie miałam telefonu...
Ostatnio edytowano Śro lip 10, 2019 13:05 przez Bastet, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro lip 10, 2019 12:53 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

Bastet pisze:
Gretta pisze:
Bastet pisze:Zadzwoń do mnie. Będzie szybciej. Wszystko Ci powiem. [nr tel. w poście Bastet powyżej] Kasia

I co, udało Wam się skontaktować?

Nie, nie miałam telefonu...

:?
mamma m - ZADZWOŃ NA PODANY NUMER :!:
Szkoda czasu na szukanie po forum, życzliwy człowiek wszystko Ci wyjaśni, pomoże ogarnąć temat.
Ostatnio edytowano Śro lip 10, 2019 12:57 przez Gretta, łącznie edytowano 1 raz
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34187
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro lip 10, 2019 12:54 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

Gretto, jeśli mamma m zadzwoni, edytuj swój post, aby mój nr skasować, ok? Dzięki!
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro lip 10, 2019 12:56 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

Już to robię, i tak jest w Twoim poście powyżej, nie dam rady monitorować sytuacji. ;)
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34187
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro lip 10, 2019 12:58 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

Gretta pisze:Już to robię, i tak jest w Twoim poście powyżej, nie dam rady monitorować sytuacji. ;)

Dzięki! :ok: Wszystko w rękach mamma m. Numer jest podany.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro lip 10, 2019 13:24 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

:!: Tez czekam na wieści, od autorki bądź Bastet, sprawa jest pilna :!:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro lip 10, 2019 20:18 Re: OSIEROCONE KOCIE NIEMOWLE - pilnie potrzebne rady!

Kicia dzisiaj zrobiła 2 kupki bez nawet masażu, więc chyba się sama odkorkowała :)
Co do mieszkanek i butelek dla kotów, to w sobotę razem z mężem objeździlismy weta, 2 zoologiczne, 4 apteki i rossmana i niestety nigdzie nie ma ani mieszanek dla kocich osesków ani specjalnych buteleczek. Gdyby były to młoda dawno już by tak jadła. W przyszłym tygodniu jesteśmy w większym mieście, tam są większe zoologiczne, więc podejdę zapytać.

Ale... Nie o to pytałam, a głównie takie odpowiedzi dostałam :roll:

Pytałam czy to normalne, że po odrobaczaniu miała biegunki i czy to, że nic nie wylazło świadczy o tym, że jest odrobaczona?

Pytałam również ile młoda może mieć tygodni. Z zębów ma wszystkie dolne i górne siekacze i kły. Czyli ma 3 tygodnie, dobrze liczę?

Dziekuje za odpowiedz odnośnie masażu i rozszerzania diety, mam nadzieję, że kolejne 2-3 tygodnie szybko zlecą i maleńka chociaż troszke się usamodzielnieni :)

mamma m

 
Posty: 19
Od: Wto lip 09, 2019 21:57

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Clarazkarar, DavidoosKax, Google [Bot], masseur, nadina i 231 gości