Kąpiel

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 09, 2019 16:05 Kąpiel

Witam,

Sprawa wygląda następująco. Moja młoda kotka jak to psotnik, oblała się olejem (nie zamknięta butelka)...
Pytanie brzmi, w czym mogę umyć kota (po za wodą), żeby nic jej nie zaszkodziło? Nie jest w stanie sama się tego pozbyć niestety...

CzarnaRoza

 
Posty: 13
Od: Śro cze 12, 2019 19:00

Post » Wto lip 09, 2019 19:09 Re: Kąpiel

zależy, jaka młoda, jeżeli kilka tygodni, to raczej wycierałabym ręcznikami, najpierw zwykłymi, potem papierowymi ile się da, resztę sama sobie wyliże :) Jeżeli to olej jadalny, to nie powinien jej zaszkodzić. Jeżeli silnikowy, to mokrymi ręcznikami i tego lepiej, żeby nie wylizywała :(
Jeżeli starsza, ok. pół roku, powiedzmy, to są kocie szampony, można w nich normalnie "wyprać" kicię, oczywiście uważając, żeby nie nalać do uszek i oczek :)

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Wto lip 09, 2019 19:23 Re: Kąpiel

Można umyć kotkę zwykłym szarym mydłem w płynie. Jest takie hypoalergiczne szare mydło. Biały Jeleń w płynie. Kąpałam w tym moje maluchy 5-tygodniowe.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto lip 09, 2019 20:59 Re: Kąpiel

Olej oczywiście jadalny. Kotka ma prawie już rok. Umyta w mydle. Na chwile obecna próbuje dalej się wylizywać, ale słabo jej to idzie, więc taka kąpiel myślę że była dla niej pomocna... Nie licząc licznych zadrapań na moich rękach, to wszystko poszło zgodnie z planem.

CzarnaRoza

 
Posty: 13
Od: Śro cze 12, 2019 19:00




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 256 gości