Nocny strach (?) u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 05, 2019 3:55 Nocny strach (?) u kota

Witam,

Zdaję sobie sprawę, która jest godzina, ale myślę, że nagłą sprawa mnie usprawiedliwia. Otóż tej nocy kota zachowywała się inaczej niż zwykle - po zgłaszaniu światła w nocy, kiedy mama natrafiła na nią nogą w łazience i chciała ją wziąć na rękę ta uciekła, charcząc. Może nic dziwnego, że uciekła, ale charczenie mnie zaniepokoiło. Po kilku godzinach snu wstałam, by przekonać się, że siedzi w szafie. I to również mnie zaniepokoiło. :strach: Wyciągnąłam ją; skuliła się pod stołem, trzęsąc się że strachu. Dałam jej trochę ulubionej karmy na pocieszenie; zjadła, nawet podeszła do miski.

Martwi mnie ten strach i te charknięcia. Przed moim domem (mieszkam od ulicy) kręci się wielu obcych, ale mimo tego nigdy nie zdradziła takiego lęku. Wcześniej wejście do szafy zdarzało się tylko kilka razy, charczenie nigdy. Daje mi do myślenia jeszcze to, że kilka dni temu w pewnej chwili coś przełykała z trudem przez chwilę. Czyżby zakłaczenie? Pomocy!

EDIT: Kota jest lękliwa. Boi się packi na muchy, małych dzieci, mężczyzn o niskim głosie i kilku innych rzeczy. Nie dawno w sąsiednim ogrodzie widziała wnuka sąsiadki. Może to spowodowało u niej ten lęk?

Mała Kociara7

 
Posty: 4
Od: Pt lip 05, 2019 3:41

Post » Pt lip 05, 2019 7:28 Re: Nocny strach (?) u kota

To nie musi być lęk, równie dobrze kotka jest bardzo cierpiąca i jej zachowanie może (i najprawdopodobniej tak właśnie jest) wynikać z cierpienia fizycznego.
Kotkę trzeba jak najszybciej pokazać lekarzowi.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt lip 05, 2019 8:00 Re: Nocny strach (?) u kota

Zgadzam się z Blue - jak najszybciej do weta :!:
Charczenie, osowiałość i chowanie się po kątach to bardzo niepokojące objawy.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34246
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt lip 05, 2019 9:11 Re: Nocny strach (?) u kota

Charczenie to nigdy nie jest dobry objaw - tak jak radzą przedmówczynie, weź kotkę jak najszybciej do weta.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pt lip 05, 2019 11:55 Re: Nocny strach (?) u kota

Tak zrobię.

Nie jest jednak wyraźnie otępiała; po prostu przerażona. Wyniosłam ją na chwilę na zewnątrz i wystarczyło, że usłyszała głos sąsiadki - stuliła uszy i podrapała mnie, chcąc uciec.

Z jedzeniem jest dobrze, tak samo jak z wypróżnianiem się. Po jakimś czasie kota siada, zamyka oczy, ale na ogół jest w dużym napięciu.

Mała Kociara7

 
Posty: 4
Od: Pt lip 05, 2019 3:41

Post » Pt lip 05, 2019 14:41 Re: Nocny strach (?) u kota

Ta kotka jest wychodząca?
Nawet jeśli tak, to nie wypuszczałabym jej (ani nie wynosiła na dwór), póki sprawa się nie wyjaśni.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34246
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt lip 05, 2019 14:47 Re: Nocny strach (?) u kota

Gretta pisze:Ta kotka jest wychodząca?
Nawet jeśli tak, to nie wypuszczałabym jej (ani nie wynosiła na dwór), póki sprawa się nie wyjaśni.


Kota wychodzi tylko na zamknięty tras przed domem, ewentualnie na trawnik. Dzisiaj ja trzymałam ja trochę na rękach. I oczywiście, teraz siedzi zamknięta w domu.

Mała Kociara7

 
Posty: 4
Od: Pt lip 05, 2019 3:41

Post » Sob lip 06, 2019 13:03 Re: Nocny strach (?) u kota

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Kota już po wizycie u weterynarza i kwestia się wyjaśniła. Cała sytuacja wiele mnie nauczyła :D

Mała Kociara7

 
Posty: 4
Od: Pt lip 05, 2019 3:41

Post » Sob lip 06, 2019 13:47 Re: Nocny strach (?) u kota

Mała Kociara7 pisze:Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Kota już po wizycie u weterynarza i kwestia się wyjaśniła. Cała sytuacja wiele mnie nauczyła :D

Co stwierdził weterynarz? Napisz może komuś ta odpowiedź też się przyda. Kciuki za koteczke :ok:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25541
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 06, 2019 21:44 Re: Nocny strach (?) u kota

Ja też jestem ciekawa, co było Twojemu kotu. Już wszystko ok?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 105 gości