Proszę pomóżcie kot ma przerwany rdzeń kregowy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 02, 2019 12:52 Proszę pomóżcie kot ma przerwany rdzeń kregowy

Witam jestem nowym użytkownikiem ale szukam pomocy wszędzie. Mój kot Tayson wrócił z niewładnym ogonem. Diagnoza przerwany rdzeń kręgowy niemożliwy do zespolenia. Kot normalnie chodzi je ma spory obrzęk u nasady ogona. Niestety jest problem z wypróżnieniem, samodzielnie się nie załatwia. Czy jest możliwość ze po ustąpieniu obrzęku wrócą te funkcje. Na razie ma cewnik i został wypróżniony przez weterynarzy. Lekarze twierdzą że sam nie będzie się załatwiał. Pomóżcie bo nie wiem co mam robić on tak bardzo chce żyć. A ja nie wyobrażam sobie żeby go nie było. On normalnie je bawi się tuli i już nawet przez okno mierzy się na latające ptaki.

Annatayson

 
Posty: 2
Od: Wto lip 02, 2019 12:40

Post » Wto lip 02, 2019 13:34 Re: Proszę pomóżcie kot ma przerwany rdzeń kregowy

Może lepiej napisz ten sam post w dziale KOTY, tam jest więcej osób mających medyczne doświadczenie, może Blue się odezwie. Myślę, że kontrola może częściowo wrócić, wiele zależy od szybkiego wdrożenia leczenia i ewentualnej rehabilitacji.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 02, 2019 19:10 Re: Proszę pomóżcie kot ma przerwany rdzeń kregowy

Dzięki. :)

Annatayson

 
Posty: 2
Od: Wto lip 02, 2019 12:40

Post » Wto lip 02, 2019 19:42 Re: Proszę pomóżcie kot ma przerwany rdzeń kregowy

A jaką miał diagnostykę, skoro wiadomo, że rdzeń kręgowy jest przerwany?
Jakie leczenie?
Byłeś z kotem u dobrego neurologa?
Moja kota miała samodzielnie się nie załatwiać, ale daje radę.
Gdzie jest uraz rdzenia? Jeśli rzeczywiście jest przerwany, rokowania co do samodzielnego załatwiania się pewnie nie najlepsze, ale takie koty też cieszą się życiem.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Wto lip 02, 2019 20:27 Re: Proszę pomóżcie kot ma przerwany rdzeń kregowy

Ja jeszcze od siebie dodam, żebyś, w miarę możliwosci, wkleił wyniki posiadanych badań; są tu obeznani ludzie, którzy chętnie podpowiedzą, jak dalej leczyć kotka.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro lip 03, 2019 21:57 Re: Proszę pomóżcie kot ma przerwany rdzeń kregowy

Po zejściu opuchlizny załatwianie może wrócić a może nie wrócić - czas pokaże.
Przy czym brak samodzielnego załatwiania nie jest wyrokiem - o ile opiekunowi się chce nauczyć opróżniania kotka i robić to te 3-4 razy dziennie (na pewno nie mniej niż 2) jak długo kot będzie żył. Mam taką Fionkę, która miała zmiażdżoną miednicę i kość główki udowej wbitą w jelita - żyje sobie i ma się dobrze, choć co dzień ją łapię i załatwiam do wc, przy jej współpracy ale i złorzeczeniach że taka obraza spotyka kota :ok: Oczywiście w przypadku Fio musiał być zabieg poskładania tych puzzli i amputacji ogona (był martwy, został tylko krótki kikutek jak u bobtaila). Miała tez zastrzyki z nivalinu na poprawę przewodnictwa nerwowego - dzięki czemu łatwiej ją załatwić. bo nie ma przykurczy zwieraczy.
Mam tez na tymczasie Karambę, której ogon był bardzo wysoko amputowany - załatwia się sama, ale do mnie trafiła już jak była "zrobiona" i ozdrowiała, więc nie dam głowy czy się załatwiała po wypadku sama czy nie.
Ostatnio edytowano Czw lip 04, 2019 9:02 przez Alienor, łącznie edytowano 1 raz
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw lip 04, 2019 7:08 Re: Proszę pomóżcie kot ma przerwany rdzeń kregowy

Annatayson pisze: Mój kot Tayson wrócił z niewładnym ogonem. Diagnoza przerwany rdzeń kręgowy niemożliwy do zespolenia. Kot normalnie chodzi je ma spory obrzęk u nasady ogona. Niestety jest problem z wypróżnieniem, samodzielnie się nie załatwia. Czy jest możliwość ze po ustąpieniu obrzęku wrócą te funkcje. Na razie ma cewnik i został wypróżniony przez weterynarzy. Lekarze twierdzą że sam nie będzie się załatwiał. Pomóżcie bo nie wiem co mam robić on tak bardzo chce żyć. A ja nie wyobrażam sobie żeby go nie było. On normalnie je bawi się tuli i już nawet przez okno mierzy się na latające ptaki.


Przy przerwanym rdzeniu kręgowym chodzi?
To mało możliwe..
Jeśli chodzi, to moim zdaniem rdzeń nie jest przerwany..
Sprawdziłabym to dokładnie u innego weta..
Opowieści o moich kociastych..
viewtopic.php?p=3620054#3620054

aamms

Avatar użytkownika
 
Posty: 28885
Od: Czw lut 17, 2005 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post » Czw lip 04, 2019 11:11 Re: Proszę pomóżcie kot ma przerwany rdzeń kregowy

Napisz skad jestes, moze ktos poleci neurologa kociego.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw lip 04, 2019 12:04 Re: Proszę pomóżcie kot ma przerwany rdzeń kregowy

Jesli rdzeń jest przerwany u nasady ogona to kot będzie chodził tylko nie będzie kontrolował wydalania. Jesli tylko ucisniety lub naderwany to ta kontrola moze byc zaburzona ale moze wrócić lub byc tylko niepełna. Neurolog jest idealnym adresem.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 176 gości