Pchły u kociątek - czym zwalczać?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 20, 2019 9:11 Pchły u kociątek - czym zwalczać?

U moich tymczasowych kociątek pojawiły się pchły. Kotki maja ok. 8 - 10 tygodni. Wet dał wczoraj zasypkę owadobójczą. Koty zasypane i wyczesane, ale jakoś nie bardzo wierzę w ten puder. Może ktoś ma jakiś sprawdzony środek bezpieczny dla kociątek w tym wieku?

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Czw cze 20, 2019 9:43 Re: Pchły u kociątek - czym zwalczać?

Ja stosuje u moich kotów Advantage są to krople przeciwko pchłom ale muszą mieć powyżej 9 tygodnia życia.

Daisy123

 
Posty: 53
Od: Pt maja 24, 2019 5:14

Post » Czw cze 20, 2019 9:50 Re: Pchły u kociątek - czym zwalczać?

Większość preparatów z fipronilem jest od 8 tygodnia. Stronghold na przykład jest od 6 tyg.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Czw cze 20, 2019 9:58 Re: Pchły u kociątek - czym zwalczać?

Rozumiem, że preparat Stroghold, a dokładnie jego dawka, zależy od wieku kot. Nie wiem dlaczego miejscowy wet nie wspomniał o tym środku. Zdecydowanie wygodniej jest zakropić kota jednorazową dawką niż bawić się w to pudrowanie. Dzięki za podpowiedzi. O Advantage też zapytam weta. Nie wiem, po co proponuje takie zasypkowe badziewia. Jeszcze raz dzięki.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Czw cze 20, 2019 10:07 Re: Pchły u kociątek - czym zwalczać?

Doczytałam o tym Strogholdzie i w ulotce jest też mowa o wadze kociąt. Wiek od 8 tygodnia , ale waga 1,25 kg. Moje maluchy ważą mniej. Proszę o jeszcze jakieś opinie.
Szara koteczka 700 g, rudzielec 1 kg, czarna 1,30.
Ostatnio edytowano Czw cze 20, 2019 10:13 przez Bruna, łącznie edytowano 1 raz

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Czw cze 20, 2019 10:09 Re: Pchły u kociątek - czym zwalczać?

Kociątka, ktore do mnie trafiają, odpchłałam zawsze fiprexem w sprayu, pisze, że u małych nie można, ale mi wetka podpowiedziala, żeby zrobić- tylko musi być mały spray, bo w dużym 1 psiknięcie na 1 kg. Tylko ja robię w ten sposób, że je psikam ze 3 razy, rozcieram, wkładam w ręcznik i tak trzymam około godziny przy sobie pilnując, żeby maluch się nie polizał, a pchły pod ręcznikiem padły. Po tym czasie kąpie malucha i zawsze bardzo pilnuę, zeby miał ciepło, dogrzewem suszarką, trzymam przy swoim ciele. Po 2 dniach potwarzam.
W tym roku trafiły mi się wyjątkowo uparte mendy, wiec wyszukałam takie preparaty na dobitkę -
https://allegro.pl/oferta/pess-bio-spot ... 4f69ac7020
a potem to
https://allegro.pl/oferta/pess-bio-krop ... OTM0ZGY%3D

Plus flee spray na legowiska i okolice, plus mop parowy. Chyba zadziałało...
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw cze 20, 2019 10:22 Re: Pchły u kociątek - czym zwalczać?

Fajne te preparaty, poczytałam i okazuje się, że są rzeczywiście bio. Fiprex w sprayu mam, ale psiknięcie jest na 1 kg. Ewentualnie dwa kociaki mogłabym psiknąć, te z wagą 1 i 1,30. Myślę jednak, że w tym wypadku odpada mi kąpanie ich po aplikacji, bo po co.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Czw cze 20, 2019 10:31 Re: Pchły u kociątek - czym zwalczać?

Stosowałam Fiprex. Delikatnie, kilka (2-3) psików na kark. Dość wysoko. Tak jak Stranghold.
Można spsikać dłonie i kota delikatnie wetrzeć w futro. Ale wolę miejscowo bo jednak maluchy wylizują się nawzajem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto cze 25, 2019 10:31 Re: Pchły u kociątek - czym zwalczać?

Fiprex w sprayu słabo działa. Pcheł mniej, ale dalej są i będą się namnażać. Postaram się o Stronghold, ale może przedtem wykąpać kociaki w szamponie, tylko jakim? Podpowiedzcie coś, bo zapchlone maluchy aż strach. Posłanka wyprane, co się dało spryskałam Flee, odkurzanie, mycie podłóg na bieżąco. Plaga jakaś straszliwa, szczególnie rudym się obrywa.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Wto cze 25, 2019 10:47 Re: Pchły u kociątek - czym zwalczać?

dlatego ja pakowałam kociaki po szyjkę w recznik na godzinę z tym Fiprexem i potem kąpałam dokładnie, a po 2-3 dniach powtarzałam. Do tej pory działało bez pudła.
Ale tez faktycznie, jak tegoroczne były bardziej zapchlone i były z zapchloną matką, to mimo tych zabiegów musiałam kombinować dalej.

Ale Twoje juz chyba dorosły do tego strongholda? Tylko bardzo uwazałabym, żeby ani same się, ani przez inne nie były wylizywane. U mnie w tym roku kociaka dorosłego advocatem potraktowałam, a jest giętki niezwykle, tenże kociak i udało mu się dostać i naprawde błyskawicznie zapienił się, widac było, że bardzo źle się poczuł.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto cze 25, 2019 14:03 Re: Pchły u kociątek - czym zwalczać?

Właśnie boje się tych różnorakich kropli, bo dwa kociaki to takie malizny, trochę mniejsze niż być powinny. Bardzo się boję zatrucia albo czegoś innego. Dziś zrobię tak jak piszesz Maczkowa, nie wiem czy uda mi się je godzinę przetrzymać, ale przytrzymam ile się da i do kąpania. a kąpać to w szamponie dla kotów czy w czym innym ?

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Wto cze 25, 2019 19:49 Re: Pchły u kociątek - czym zwalczać?

Fiprex działa do 7 dni. Nie bije od razu. Można efekt powtórzyć.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, Zeeni i 477 gości