Przytrzaśnięta łapa w uchylonym oknie.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 12, 2019 18:58 Re: Przytrzaśnięta łapa w uchylonym oknie.

AKTUALIZACJA: Niestety stawu skokowego nie udało się uratować. Wszystkie ścięgna, włókna i tkanka miękka były rozszarpane. Kotka ma wszczepioną ALTRETE, która łączy łapę z kością strzałkowa i piszczelową. Podobno będzie mogła biegać i skakac, jednak nie będzie mogła zgiąć łapki, czyli nie bedzie mogła siedzieć w niektórych pozycjach. Dodatkowo ortopeda powiedział, że czeka ją jeszcze drugi zabieg... Zna ktoś takie przypadki? Jak moja kotka będzie funkcjonowała? Czy bardzo jej to utrudni życie? Może orientuje się ktoś ile trwa powrót do sprawności takiej łapy? Bardzo się o nią boję, że tak potwornie cierpi i się stresuje. Moje kolejne pytanie brzmi, czy oddać wcześniej kotki do nowych domów ze względu na stan zdrowia mamy. Kotki maja już 10,5 tygodnia, jutro ich mama wróci do domu. Nie chcę jednak, żeby małe kotki męczyły mame po takiej operacji. I tak już ich nie karmi i nie daje mleka od około tygodnia. Jak radzicie?
Pozdrawiam,
Ksenia11

Ksenia11

 
Posty: 13
Od: Pon cze 10, 2019 23:57

Post » Pt cze 14, 2019 16:48 Re: Przytrzaśnięta łapa w uchylonym oknie.

Niestety nie udało się uratować stawu. Miała powykręcane wszystkie więzadła i kość ślimakowa. Dodatkowo straciła kawałek skóry w tym miejscu. Będzie mogła chodzić dzięki protazie, która zostanie wszczepioną w miejsce stawu. Ma to przytwierdzone za pomocą drutu do końca kości promieniowej. Nie będzie mogła uginać łapy ale będzie mogła chodzić. Trzymajcie kciuki, żeby nie wdało się zakażenie

Ksenia11

 
Posty: 13
Od: Pon cze 10, 2019 23:57

Post » Pt cze 14, 2019 17:24 Re: Przytrzaśnięta łapa w uchylonym oknie.

Nic Ci nie poradzę, nie potrafię, ale bardzo mi szkoda kotki :( Może ktoś mądry zajrzy. Mój wet specjalizuje się w ortopedii, właśnie wrócił z kolejnego kursu, przy okazji zapytam go. To wątek ku przestrodze, uchylne okna są gorsze niż brak zabezpieczeń.

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Frankkelry, kasiek1510 i 153 gości