KRAKÓW. PILNE!!! Kto przetrzyma kotkę po sterylce?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 29, 2019 20:30 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Olka_W pisze:No to wyraziliscie i po co to dalej ciągnąć.

Bo każdy ma prawo wyrażać ile chce.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro maja 29, 2019 20:33 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Nie jestem przeciwnikiem kastracji, moja opinia była na inny temat. Poza tym spróbować pomoc, o tym pisalam.

Olka_W

 
Posty: 156
Od: Śro sie 08, 2018 11:48

Post » Śro maja 29, 2019 20:36 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Olka_W pisze:Sterylizacja kotki w zaawansowanej ciąży przed porodem ? To nie jest barbarzynstwo.... Nie lepiej do Fundacji ja oddać żeby urodziła maluchy i do adopcji. Żadna fundacja jej nie weźmie w Krakowie ?

To wytłumacz mi proszę swoje stanowisko nt. sterylki aborcyjnej w tym poście, bo nie wiem, jak inaczej to rozumieć.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro maja 29, 2019 20:49 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

I zapewnisz kasę na kila miesięcy życia (zakładając, że szybko znajdą domy, co jest założeniem bardzo optymistycznym) kociętą i kotce z porządną opieką weterynaryjną? Bo niektóre fundacje dostają z gmin dotacje, ale raczej celowe, na kastracje. O każdą złotówkę na leczenie i utrzymanie kotów muszą zazwyczaj 'żebrać'. Chcesz ją ratować z kociętami? Fantastycznie. Serce rośnie. Po odkarmieniu kociąt (czy kocią, jak wolisz) wykastruj kotkę, maluchy przed wydaniem do domów również. Wszystkie koty poodrobaczaj, poszczep, lecz w miarę potrzeb. Dobrze odżywiaj. Najlepiej jakbyś to zrobiła własnymi rękami i swoją portmonetką. A nie na zasadzie weźmy się i pomóżcie. A potem możemy wrócić do rozmowy o tym co jest właściwym rozwiązaniem w takiej sytuacji.
Ostatnio edytowano Śro maja 29, 2019 20:55 przez megan72, łącznie edytowano 1 raz

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro maja 29, 2019 20:52 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Wyrwane zdanie.. przeczytaj całość. Zaproponowała szukanie pomocy dla całej rodziny, jeśli jest to w ogóle możliwe.

Olka_W

 
Posty: 156
Od: Śro sie 08, 2018 11:48

Post » Śro maja 29, 2019 20:56 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Megan72 ja tak zrobiłam.

Olka_W

 
Posty: 156
Od: Śro sie 08, 2018 11:48

Post » Śro maja 29, 2019 20:57 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Olka_W pisze:Chyba mozna spróbować pomoc wszystkim ? Czy nie ? Czy kotka w ciąży to już sterylka aborcyjna ? Dużo jest bied na świecie... ale czemu nie spróbować. Zresztą głupia gadanina, niech znajdzie się choć jedna fundacja która pomoże i ona podejmie decyzję.

Proponujesz cudzymi rekoma zalatwic.
Podzwonilas przynajmniej po fundacjach, odezwalas sie bezposrednio do OP z deklaracja pomocy: finansowej, logistycznej czy jakiejkolwiek realnej ?
Zdanie nie bylo wyrwane z kontekstu, zacytowana jest cala wypowiedz.

I niestety, dopoki zwierze nie bedzie 'towarem' deficytowym, a domy beda staly wkolejkach po pupila, dopoty dopuszczanie do kolejnych bid na swiecie jest okrucienstwem.

Co do konkretow, moze udaloby sie znalezc hotelik, miejscowke na przetrzymanie kotki po zabiegu?
Krakowiacy, przede wszystkim informacja potrzebna !!

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Śro maja 29, 2019 21:04 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Czyimi rękoma ? Głupie gadki...

Olka_W

 
Posty: 156
Od: Śro sie 08, 2018 11:48

Post » Śro maja 29, 2019 21:04 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

No to już wiesz jak. Skoro kastracja aborcyjna to dla Ciebie zło nie do zaakceptowania, to działaj dalej. Sterylki aborcyjne to przykry wybór, ale realnie zmniejszający liczbę bezdomnych zwierząt. Kolejne urodzone koty zazwyczaj ten problem powiększają. A jak znasz fundację, która przyjmuje kotki ciężarne, by rodziły i opiekuje się kocimi rodzinami - to ją tam zawieź, albo choć podzwoń i podpowiedz gdzie.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro maja 29, 2019 21:10 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Olka_W pisze:Czyimi rękoma ? Głupie gadki...

Rękoma fundacji, a nie własnymi.

A poprzedni post zacytowałam w całości. Doczekam się autorskiej interpretacji? Nie chodzi mi o proponowanie pomocy, tylko o sterylkę aborcyjną.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro maja 29, 2019 21:15 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Olka_W pisze:Czyimi rękoma ? Głupie gadki...

Rękami wolo z fundacji/stowarzyszenia. Bo ty jesteś przeciw, więc inni mają ponieść koszty (finansowe, czasowe, emocjonalne) tego że nie podoba Ci się sterylizacja aborcyjna kotki w wysokiej ciąży. Im też nie płacą za to co robią, więc czemu nie ty? Bo uwierz mi, takich kotek - w podbramkowej sytuacji - są w samej Polsce tysiące. I wiemy/możemy coś zrobić dla góra 1%. Jak nie wierzysz - poczytaj jakie były efekty otwarcia "okna życia" w Warszawie (skąd zwierzaki trafiały prosto na Paluch, część na pewno nie przeżyła) albo tego jak gościu opublikował na FB apel do tych, co będąc "pod ścianą" rozważają zamordowanie swojego psa. To jest smutna rzeczywistość z którą osoby pomagające zwierzakom stykają sie dzień po dniu.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro maja 29, 2019 21:21 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Dasz linka do tego apelu?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro maja 29, 2019 21:24 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Ale ja nikogo do niczego nie zmuszam, każdy zrobi co uważa. Też pomagam zwierzęta i wiem jaka jest smutna rzeczywistość. Napadliacie na osobę która pomaga, bo co bo ma inne zdanie, bo uważa, że jeśli jest szansa to maluchy mogłyby żyć. I naprawdę nie chce mi się ciągnąć tego wątku.

A kicia z Krakowa akurat może nadal szuka pomocy... ktoś coś wie ?

Olka_W

 
Posty: 156
Od: Śro sie 08, 2018 11:48

Post » Śro maja 29, 2019 21:34 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Muireade pisze:Dasz linka do tego apelu?


https://www.psy.pl/chcesz-zabic-psa-zadzwon-do-mnie/
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro maja 29, 2019 22:07 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Olka_W pisze:Ale ja nikogo do niczego nie zmuszam, każdy zrobi co uważa. Też pomagam zwierzęta i wiem jaka jest smutna rzeczywistość. Napadliacie na osobę która pomaga, bo co bo ma inne zdanie, bo uważa, że jeśli jest szansa to maluchy mogłyby żyć. I naprawdę nie chce mi się ciągnąć tego wątku.

A kicia z Krakowa akurat może nadal szuka pomocy... ktoś coś wie ?


Fajny się wątek zrobił :( . Olka_W zhejtowana a kocia, przyszła mama, zaginęła na "kocim" forum. Kurdę, Kraków nie wioska, czy nie ma tam nikogo??? Może sklonujemy Blue z Warszawy.
Ja też nie wiem jak "załatwia" się sterylki na koszt miasta. I TEŻ nie wiem czy zdecydowałabym się na ABORCYJNĄ w wysokiej ciąży. Miałam okazję dotykać brzuszka i poczuć kociątka przed narodzeniem. One żyją. Jak ludzkie dzieci. Gdybym absolutnie nie miała możliwości odchowania kociaków (wraz z mamą) pewnie tak. Ale na to trzeba czasu, i czasu, i czasu.
Przestaję się dziwić, że niektórzy forumowicze ukrywają miasto, w którym mieszkają.

Może znajdzie się KTOŚ? Gdyby zdarzył się cud to deklaruję 20,00 zł na koteczkę. Mało, ale więcej nie wydolę.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 221 gości