KRAKÓW. PILNE!!! Kto przetrzyma kotkę po sterylce?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 30, 2019 11:50 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

ja jestem z Krakowa - od dwóch lat, więc znam tutaj niewielu ludzi. Mam opłaconą sterylkę w TOZ Kraków - opłacona w 2017 r, kotka wolnożyjąca miała być wysterilizowana, ale się nie udało, niestety kotka zniknęła, podobno się to nie przedawnia. Może można wykorzystać ten talon, w lecznicy TOz, ewentualnie dopłacić za sterylkę aborcujną. Wiem, że to może i okropne rozwiązanie, ale adopcje stoją, mam 4 rezydentów i tymczasa Fundacji Stawiamy na łapy, która od listopada szuka mu domu. Nie przetrzymam kotki po sterylce, mogę pomóc w opłaceniu pobytu w lecznicy po sterylce.
Proponuję kontakt do Fundacji Stawiamy na Łapy, może oni pomogą więcej. Po talon na sterylkę proszę w kontakt na PW - http://www.stawiamynalapy.pl/
są też na FB

Yossariana

 
Posty: 3678
Od: Śro kwi 01, 2009 12:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw maja 30, 2019 13:06 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Mam teraz 11 kotów w domu, bo ja najpierw coś robię, a potem myślę, ale na pewno nie zostawiłabym ciężarnej kotki bez pomocy. Sterylka to priorytet, ale nie wiem, czy już nie jest za późno. Możliwe, że kotka urodziła :( Obym się myliła.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw maja 30, 2019 13:47 Re: HALO KRAKÓW KOTKA W CIĄŻY!!!

Nie znam się, proszę o wyrozumiałość, bo kompletnie nie wiem kiedy po sterylce można karmić młode, ale może by się udało coś wykombinować. Macie większe doświadczenie. Może dałoby się pomóc i kotce i kociakowi.
viewtopic.php?f=13&t=191585

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 30, 2019 18:21 Re: KRAKÓW. PILNE!!! Kto przetrzyma kotkę po sterylce?

Po aborcyjnej raczej nie da rady - przy bocznym cięciu jak najbardziej (ale ono chyba tylko przy normalnych zabiegach). No i laktacja może być problemem.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw maja 30, 2019 19:00 Re: KRAKÓW. PILNE!!! Kto przetrzyma kotkę po sterylce?

To zależy od kotki czy będzie karmić
W maju tamtego roku ciachałam trzy na raz
Dwie młodsze i jedna starszą
Młodsza była matka kociaka ok 2 tyg
W nocy poszłam do niej a ona rodzi i jest złe bo już opadła z sił
Rano przyjechał wet i zabrał wszystkie trzy na sterylki
Matka tego kociaka była ciąży dalej kociaki były bardzo duże i w stanie rozkładu
Te dwie tez były w ciąży powiedział wet
Po sterylce wszystkie trzy karmiły tego kociaka ale starsza do końca
Miałam wcześnie kotkę sterylizowana i tez karmiła

anka1515

 
Posty: 4067
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw maja 30, 2019 20:31 Re: KRAKÓW. PILNE!!! Kto przetrzyma kotkę po sterylce?

Alienor pisze:Po aborcyjnej raczej nie da rady - przy bocznym cięciu jak najbardziej (ale ono chyba tylko przy normalnych zabiegach). No i laktacja może być problemem.

Wprawny wet tnie bocznie nawet w wysokiej ciąży. Ze 3-4 lata temu zawiozłam na taki zabieg nastoletnią kotkę krótko przed rozwiązaniem.
Z dusza na ramieniu.
Wszystko poszło dobrze.
Cięcie jest większe, bo nie na 1, a na 3-4 szwy
Dłużej została w lecznicy (chyba tydzień) pod czujnym okiem wetki i wszystko było dobrze
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Sob cze 01, 2019 9:41 Re: KRAKÓW. PILNE!!! Kto przetrzyma kotkę po sterylce?

Chyba jak w piosence "Wyszło zero, czyli nic" :(

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie cze 02, 2019 16:53 Re: KRAKÓW. PILNE!!! Kto przetrzyma kotkę po sterylce?

ewar pisze:Chyba jak w piosence "Wyszło zero, czyli nic" :(

Dziewczyna skontaktowała się ze "Stawiamy na łapy". Jak była znów w centrum medycznym kotki nie było, choć miseczki stały - przekazała kontakt na recepcji. Oby jednak się udało :ok: :ok: :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie cze 02, 2019 17:45 Re: KRAKÓW. PILNE!!! Kto przetrzyma kotkę po sterylce?

Ojej, cień nadziei, oby, oby :ok: :ok: :ok: :ok:

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro cze 05, 2019 17:10 Re: KRAKÓW. PILNE!!! Kto przetrzyma kotkę po sterylce?

Jestem z Krakowa... Niestety rzadko zaglądam do tego działu, dzisiaj zajrzałam, bo chcę sprawdzić, czy jest ogłoszenie znajomych o zaginionej kotce... I widzę wątek do "Krakowiaków"...

No więc jeśli to jest jeszcze aktualne, to na tydzień czy coś około mogę kotkę wziąć, ha, przechodziłam przedwczoraj ulicą Długa, ale nie pomyslałam, żeby się tam rozejrzeć, no bo nie wiedziałam... Gdyby co, to, jak pisałam przed chwilą, pewnie mogłabym ją na czas po sterylce wziąć. Miau...
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kicalka, skaz i 211 gości