KOTY, KOTY, KOTY..........

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 21, 2019 21:36 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

Zdjęcia z przedwczoraj.

Fela
Obrazek

Ida

Obrazek

Szarak
Obrazek

Zezolek
Obrazek

Misiu
Obrazek

Biedroneczka Opiekun wirtualny haw5
Obrazek

Maksiu Opiekun wirtualny aga66
Obrazek

Frodo Opiekun wirtualny Marmolada18
Obrazek

Foczka
Obrazek

Liza
Obrazek


Iduś

Obrazek

Mordusia
Obrazek

Szara z bazy
Obrazek

Młodzik nr. 1
Obrazek

Młodzik nr. 2
Obrazek

Czarny nosek
Obrazek

Żabunia
Obrazek

Stary Miś Opiekun wirtualny Madie
Obrazek

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt lis 22, 2019 20:18 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

Norku pisze:Jezeli moge sie tylko wtracic- kotka nie przypomina mi syjama (mowie o "nowoczesnych" syjamach) ani kota tajskiego ale odmiane colour point kota niebieskiego rosyjskiego, nazywana kotem archangielskim. Te odmiany kolorystyczne sa raczej rzadkie, wiec przypuszczam, ze nie jest to kot wychodzacy, ale byc moze komus uciekla/zaginela. :(


Kotka rozpoznana przez Norku dostała imię Sówka. Od pewnego czasu na działki jeździmy codziennie. Wcześniej pisałem, że kicia ma na pewno 2 dzieciaczki.Ale się myliłem.

Najpierw przyszła sama. Dała się pogłaskać. Potem przyszły dwa kotki czarne. A potem okazało się, ze są dwa kolejne. Razem widziałem 4 czarnuszki. Na drugim filmiku widać dobrze 3 kociaki, ostatni siedział za ogrodzeniem, ale też można go dostrzec. Nie wiemy, czy to już wszystkie dzieci Sówki. Dostały dużo jedzenia- oddałem wszystko co miałem. Wróciłem do domu i pojechałem do kilku kotów, dla których jedzenia mi zabrakło.

Sówka


Sówka i dzieci.


Bardzo dziękujemy :1luvu: Norku za drugą paczkę. :201494
Karma przeznaczona dla wszystkich kotów, pod opieką Izy.
Dzisiaj dostaliśmy:

Animonda Carny Adult, 12 x 800 g- Wołowina
Rocco Classic: Wołowina z dziczyzną, 2 x 400 g
Smilla Puszki z drobiem, królik- 6 x 400 g

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt lis 22, 2019 20:24 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

Merlin Opiekun wirtualny aistionnelle

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Pt lis 22, 2019 21:10 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

Ciekawe na jak długo starczy ta ilość jedzonka? Pytam z ciekawości bo przy takiej ilości kotków to chyba moment i nie ma. A kotki śliczne ogromnie.

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pt lis 22, 2019 21:11 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

Ciekawe na jak długo starczy ta ilość jedzonka? Pytam z ciekawości bo przy takiej ilości kotków to chyba moment i nie ma. A kotki śliczne ogromnie.

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pt lis 22, 2019 22:15 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

aga66 pisze:Ciekawe na jak długo starczy ta ilość jedzonka? Pytam z ciekawości bo przy takiej ilości kotków to chyba moment i nie ma. A kotki śliczne ogromnie.

Dzielimy to jedzonko na koty ze stada oraz na koty lotniskowe. Łącznie w przybliżeniu 120kotów. Tak więc mokrego od Norku(z dzisiaj) starczy jeszcze na jutro. Natomiast suche od Norku starczy na kilka dni. Dostaliśmy 20kg Smilli kitten. Od Norku idzie jeszcze jedna paczka- o ile pamiętam z puszkami Smilla 800gram. Bardzo dziękujemy Norku za zamówienie dla nas jedzonka. Kotkom bardzo smakuje :catmilk:

Przy tak dużej ilości kotów wszystko bardzo szybko znika. Ostatnio Iza postanowiła odłożyć do szafy jedzonko dla kotów na mikołajki( saszetki). Zajrzałem i wiem, że już go tam nie ma... Iza nie zjadła, więc łatwo się domyślić Kto został poczęstowany :201461

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Sob lis 23, 2019 12:37 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

Merlin !Żarówki świecą jak należy :)Miło popatrzeć na kociaka w dobrym humorze :201461 :ok:

aistionnelle

Avatar użytkownika
 
Posty: 286
Od: Nie mar 31, 2019 17:53

Post » Sob lis 23, 2019 16:13 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

Niestety, ale Dzikusek jest chory. Jak samo imię wskazuje jest on bardzo dziki. Myślimy co zrobić...Iza już podała podstawowe leki, ale kocurek nie bardzo chce jeść. Zaraz Iza leci po tuńczyka, może to go zainteresuje.

Obrazek

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Sob lis 23, 2019 16:14 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

:(
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10672
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob lis 23, 2019 16:44 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

Damian- iza71koty pisze:Niestety, ale Dzikusek jest chory. Jak samo imię wskazuje jest on bardzo dziki. Myślimy co zrobić...Iza już podała podstawowe leki, ale kocurek nie bardzo chce jeść. Zaraz Iza leci po tuńczyka, może to go zainteresuje.

Obrazek


Ty się Dzikusku nie wygłupiaj.Trzeba jeść. A już myślałam, że limit nieszczęść, chorób i problemów został w tym roku wyczerpany :?

aistionnelle

Avatar użytkownika
 
Posty: 286
Od: Nie mar 31, 2019 17:53

Post » Sob lis 23, 2019 17:21 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

Przed chwilą była próba łapania w kontenerek.Niestety nieudana. Iza poleciała z czymś pachnącym namawiać Dzikuska do jedzenia. Ale nic nie zjadł :( Jutro będziemy próbowali łapać go na klatkę pułapkę. Ten kot jest niedaleko podwórka Izy i przebiega na tą stronę przez ruchliwą ulicę.

Musieliśmy zmienić plany w trasie karmienia. Pojechałem najpierw na "HOM" trasa gdzie są np. Merlin, Madzia, Murzynek... dopiero teraz będzie lotnisko. Przynajmniej szanse na zdublowanie i spotkanie karmicielki będą niższe. Przez szybsze karmienie w tamtej trasie dochodzi kolejna. Trasa na działki oraz w mieście. Wcześniej była łączona z HOME.

Chyba będziemy teraz w ten sposób karmić. Zamiast połączonego HOM z działkami, będziemy tą trasę dzielić.
1 Trasa- Nazywamy ją Czarną dróżką plus koty z Fabryki okien.
2 Trasa- Rzeczka.
3. Trasa HOM.
4. Lotnisko.
4. Trasa na działki.

Oprócz tego są 3 krótkie trasy, które robi Iza. Pierwsza to koty w okolicy- karmione zanim ugotujemy mięso. Potem Iza karmi koty, gdy idzie do sklepu( miejsce gdzie są koty karmione przez Panią Ewę). I potem znowu koty będące w okolicy.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Sob lis 23, 2019 19:01 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

Logistyka godna podziwu!

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob lis 23, 2019 19:30 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

Sówka przyszła dzisiaj do jedzenia z wszystkimi dziećmi. Prawdopodobnie są to dwie kotki i dwa kocurki. Dwójka, która pokazała się jako pierwsza wcześniej, pozwala się dotykać- głaskać podczas jedzenia. Natomiast dwa kociaki, które pokazały się wczoraj trochę się płoszą.
Wczoraj rozmawiałem z Panią, która mieszka na działkach. Widziała jak karmię Szarą i Dzwoneczka. Pytała o kicię- Sówkę. Ona też rozpytywała ludzi, czy nie jest to czyjś kot. I chciałaby tą kotkę złapać- bo próbowała już pięć/sześć razy. Jej znajoma też próbowała. Obie są zainteresowane tylko tą kicią- podoba im się umaszczenie. Kotka jednak nawet nie pozwala się Im do siebie zbliżyć. Nie podchodzi nawet do podawanego przez nie jedzenia. Panie nie wiedzą, ze kicia ma dzieciaczki. Pytałem, czy nie chciałyby adoptować innego kotka, ale upierają się przy tym kocie. Pytała, czy nie mogę kici zaraz złapać i przynieść do Niej. Jak zapytałem co z dziećmi... powiedziała, że coś wymyślę.
Nie pomogłem. Po pierwsze- Pani ma bardzo dużego psa. Po drugie- całymi dniami jej nie ma i kicia spędzałaby czas zamknięta w malej altanie, lub wychodziłaby na zewnątrz- nie wiem co z psem wtedy. No i zostałaby kwestia młodzików. Nie podobało mi się też nastawienie Pani- "tylko ten kot- żaden inny", "z dziećmi coś pan wymyśli"

Filmik z dzisiaj, już wszystkie podeszły do jedzonka mimo, ze byłem w pobliżu. :D



aga66 pisze:Logistyka godna podziwu!

No :D . Iza ma talent do planowania. Do tego koty w domu, zakupy, obiad, kolacja, piece....

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Nie lis 24, 2019 7:44 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

Faktycznie oryginalne ma umaszczenie :) A Pani kot pewno pasuje do kolorystyki mieszkania i dlatego chce akurat tego :(

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie lis 24, 2019 14:08 Re: Co w trawie piszczy? Ponad 70 kotów. Szczecin.

Bardzo dziękujemy :1luvu: mir.ka za wpłatę 30zl dla Hani Superbohaterki
Obrazek

Damian- iza71koty

 
Posty: 1616
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 413 gości