KOTY, KOTY, KOTY..........

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 25, 2019 16:43 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Przygotowania do jes

aistionnelle pisze:Pewnie,że wiem:rybka, kurczaczki, ciepłe dania na wynos :catmilk: :201494



Ta full serwis. :lol: O rybce w tym roku to już chyba możemy zapomnieć.Może coś wpadnie jeszcze ale ogólnie lipa.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw wrz 26, 2019 12:15 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Przygotowania do jes

Nie wiem Kochani ale chyba mamy przejściowy kryzys znowu. :oops: :( Gdyby Ktoś nam mógł przesłać grosik :oops: albo wpłacić wcześniej Wirtualną Opiekę :oops: będę bardzo wdzięczna. :oops:

Aguś :1luvu: wczoraj bardzo pomogła- ale na domiar złego musiałam opłacić Allegro żeby mi konta nie zablokowali. :|
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pt wrz 27, 2019 12:46 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Przygotowania do jes

Kochani mam dzisiaj ogromny kłopot z kocimi zakupami. :oops: :oops: :oops: Może Ktoś mógłby mnie odrobinkę poratować i ma konto w banku PKO PB?Nie mam niestety gdzie iść pożyczyć..... :oops: :(
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob wrz 28, 2019 13:00 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Przygotowania do jes

Sezon Jesienno- zimowy uważam za otwarty. Oznacza to, że każdego dnia musimy kupować korpusy, lub kości drobiowe. Na pierwszej stronie podałam kwotę, która jest potrzebna do utrzymania kociego stada w sezonie jesień-zima 2070zł( około 3000zł miesięcznie wliczając koty z lotniska). Ta kwota uwzględnia średni koszt korpusów w cenie 1.99zł za kilogram. Tymczasem cena waha się obecnie w kwotach 1,99-2,49zł za kilogram. Dziennie potrzebujemy około 10- 14kg mięsa( wliczając w to lotnisko), w dni, gdy mam problem z funduszami kupuję tylko 10kg drobiu. Paragon z dzisiaj(zakup na 2 dni):
Obrazek


Dzisiaj od groma roboty:

Donieśliśmy budkę do miejsca gdzie karmimy Bierdronkę, Misia, Froda oraz Dzikuska. Trzeba w niej zaraz naprawić dach.
Obrazek Obrazek


Już jest tam jedna budka:
Obrazek Obrazek


Obie budki zostaną wyłożone polarkami. Polarki kupiła dla nas :1luvu: aistionnelle :1luvu: : Polarki powędrują tez do kolejnych dwóch budek, które planuję dzisiaj zanieść.
Za polarki pięknie :201494 :1luvu: dziękujemy
Obrazek Obrazek

Tutaj budki, które powędrują dzisiaj w teren. Jedna na lotnisko, drugą dostarczę na teren bazy rybackiej. W jednej muszę jeszcze dzisiaj zabezpieczyć dach folią. Wyścielone będą polarkami od aistionnelle.

Obrazek
Obrazek

Spróbuję pożyczyć wózek transportowy żeby jakoś dostarczyć dużą drewnianą budkę na teren lotniska. Jestem też umówiona ze znajomą na przejrzenie materiałów, które ma w piwnicy- styropiany, płyty itp. które wykorzystam żeby zbudować jakieś budki. Płyty wykorzystam żeby zabezpieczyć jedzenie przed ptakami, które tylko czekają aż nałoży się kotom jedzenie, a potem całymi gromadami lecą do misek.

Dobry Duszek, który wykonał dla nas już kilka budek na lotnisko obiecał kolejne 3 budki. Postara się zrobić je w ten weekend. Wszystkie powędrują na teren lotniska. Chciałabym też w ciągu liku najbliższych dni zanieść jakieś posłania na strych na jedną z altan na lotnisku, gdzie mieszkają bezdomni- koty mają tam schronienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Nie mają tam jednak żadnych legowisk. Natomiast jest tam dość ciepło ponieważ przez strych idzie komin.
Ostatnio edytowano Sob wrz 28, 2019 14:16 przez iza71koty, łącznie edytowano 1 raz
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob wrz 28, 2019 13:31 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Przygotowania do jes

Rozporządzeniem Biedronki budka została przeniesiona na druga stronę ścieżki rowerowej w miejsce, które JEJ bardziej odpowiada. Wejście natomiast zwrócone w stronę odwrotną niż ścieżka rowerowa, tak aby, w razie co było gdzie uciekać:

Obrazek Obrazek Obrazek
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob wrz 28, 2019 14:14 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Przygotowania do jes

Policzyłam, że średnia kwota, która jest potrzebna na utrzymanie całego stada( 70kotów z tego wątku i ok. 50 kotów z wątku lotniskowego) to około 2800- 3000zł( w sezonie jesienno-zimowym). Obecnie dziennie wydaję od 25-40zł na zakup mięsa( od 10-14kg). Średnio przy 10kg daje to kwotę od 750-1200zł( cena obecnie to od 1.99-2.49 za kilogram. Rzadko w promocji 1.49 za kg. Natomiast nie zawsze są korpusy/kości- wtedy muszę kupić porcje rosołowe po 3.69 za kilogram). Tak więc zakup mięsa to zawsze kwota powyżej 1000zł/ miesięcznie.

Do tego ok. 1000zł pochłaniają dodatki- m.in. paszteciki, puszki, saszetki -ponad 30zł dziennie na ok. 120 kotów. Za kwotę około 350zł dokupuję suchą karmę( dzięki pomocy :1luvu: Osób z forum :201494 nie muszę znacząco zwiększać nakładu finansowego na zakup suchego jedzenia oraz puszek, pasztecików, mimo, że karmię większą ilość kotów każdego dnia).
Natomiast musiałam zwiększyć nakład finansowy na zakup jedzenia dla wybrednych kotów do kwoty około 200zł miesięcznie. Zwiększyłam ilość kupowanego makaronu- 4 opakowania. Makaron po około 1.79zł za opakowanie- około 7zł dziennie- ponad 200zł miesięcznie. W kosztach utrzymania stada mam także ujęta kwotę 100zł/ miesięcznie za gaz.

Podstawa - ponad 1000zł( do 1200) miesięcznie.
Makaron - 200zł miesięcznie.
Dodatki- 1000zł miesięcznie.
Jedzenie dla wybrednych kotów ok. 200zł/ miesięcznie
Dokupowane suche jedzenie 350zł miesięcznie
Gaz 100zł miesięcznie
...........

2850/3050zł miesięcznie.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob wrz 28, 2019 14:38 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Sezon jesień- zima.

Przygotowania jesienne u Ciebie całą parą idą , ale fakt, noce są chłodne , pewnie u was chłodniejsze niz na Dolnym Śląsku
Ja zebrałam sie dopiero do ogarnięcia w piwnicy -, generalne porzadki , pzrestawianie, pranie kocyków , jeszcze jeden wór czeka. Ogródkowe budki muszę przeglądnąc , mam nadzieję,ze jeszcze ciepłych dni nie zabraknie. Małe ptaszki juz zleciały do ogródka i biwakują w zywopłocie , powoli gromadze karmę.
Ano jesień...

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob wrz 28, 2019 17:57 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Sezon jesień- zima.

Budka na bazę rybacką dostarczona. Kocie osiedle zostało powiększone.

Obrazek Obrazek

Kiciula - jeden z kotów na bazie. Budka schowana w krzakach za kicią.
Obrazek Obrazek
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob wrz 28, 2019 18:08 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Sezon jesień- zima.

Fajna ta kiciula!

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie wrz 29, 2019 1:30 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Sezon jesień- zima.

aga66 pisze:Fajna ta kiciula!


No fajniutka jest. :D

Z tego terenu pozostała nam do sterylki wiosną jedna kotka od Rybaków.Resztę zrobiłam dużo wcześniej.To głównie dla niej były dostarczone te dwie budki.Taka młoda - szara.Ma 4 kociaki ale już takie podrośnięte sporo.Nie mieściły się w budce wszystkie- wiec dostarczyliśmy drugą -bo przyuważyłam że kotka śpi na budce - aby dzieci miały ciepło.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie wrz 29, 2019 9:33 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Sezon jesień- zima.

Kiciula piękna panna, a i Biedronka też niczego sobie
Wspaniale potrafisz te zwierzęta obserwować i słuchać ich potrzeb mimo, że o nich nie mówią :)

aistionnelle

Avatar użytkownika
 
Posty: 286
Od: Nie mar 31, 2019 17:53

Post » Pon wrz 30, 2019 21:38 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Sezon jesień- zima.

aistionnelle pisze:Kiciula piękna panna, a i Biedronka też niczego sobie
Wspaniale potrafisz te zwierzęta obserwować i słuchać ich potrzeb mimo, że o nich nie mówią :)


Ano widzisz nie gadała ale dobrze ją zrozumiałam. :mrgreen: :lol: Następnego dnia Biedroneczka wyspana wypoczęta wyszła na wołanie do jedzonka właśnie z owej budki.Czyli budka jest na właściwym miejscu. :ok:
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro paź 02, 2019 18:57 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Sezon jesień- zima.

Dziękuję za dogadzanie mojej Biedroneczce.
:1luvu:
Czy dotarła moja wpłata 120,00
Bardzo mi szkoda Franusia,moja domowa kotka trzeci rok już ma problemy z nerkami i coraz mi ciężej.

haw5

Avatar użytkownika
 
Posty: 86
Od: Pon maja 04, 2009 20:56
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro paź 02, 2019 20:01 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Sezon jesień- zima.

haw5 pisze:Dziękuję za dogadzanie mojej Biedroneczce.
:1luvu:
Czy dotarła moja wpłata 120,00
Bardzo mi szkoda Franusia,moja domowa kotka trzeci rok już ma problemy z nerkami i coraz mi ciężej.



No Biedroneczka to już prawdziwa wiekowa seniorka :roll: wiec musi mieć co trzeba bo inaczej reumatyzm i te sprawy.....


Tak Kochana - wpłata dotarła we wrześniu :1luvu: i to w takim dosyć ważnym momencie co było dla mnie wielkim zaskoczeniem. :D Czasem dziękuję za wplaty nickami -czasem ogólnie- ale wynika to tylko z ogromu pracy jaką muszę wykonać :roll: :oops: a nie wiem czy doczytałaś- założyłam innemu stadu wątek.Koty bardzo potrzebują tam naszej pomocy. :| Może nie powinnam.... :oops: ale nie mogłam postąpić inaczej. :roll:


Odnotuj u Siebie proszę za jaki to okres i jeszcze raz pięknie dziękuję. :1luvu: :201494
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro paź 02, 2019 21:03 Re: Co w trawie piszczy? Koty Szczecin. Sezon jesień- zima.


Stary Miś
Opiekun wirtualny Madie
Obrazek Obrazek

Maksiu Opiekun wirtualny aga66
Obrazek

Bierdonka Opiekun wirtualny haw5
Obrazek

Niusia Opiekun wirtualny Aksamitne_Futerko
Obrazek Obrazek


Murzynek 2

Obrazek

Misiu

Obrazek

Dzikusek
Obrazek

Cyganek
Obrazek

Murzynek1
Obrazek

Szarak
Obrazek

Zezolek

Obrazek

Żabunia

Obrazek

Szaruś Opiekun wirtualny Afatima
Obrazek

Mordusia
ObrazekObrazek

Mordusia z Kiciulą

Obrazek

Hala

Obrazek

Funia, z tyłu Szaruś
Obrazek

Szarusia
Obrazek


Ida

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 254 gości