Żywienie kociaka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 17, 2019 13:05 Żywienie kociaka

Witam, to mój pierwszy post na forum, jeśli dodałam go w złym dziale - przepraszam. Nie mogłam też znaleźć konkretnych informacji na ten temat, dlatego zakładam nowy.

Od 3 tygodni jestem mamą kociego maleństwa, które teraz ma 9 tygodni. Kotka była u weterynarza, jest odrobaczona i wczoraj miała pierwsze szczepienie.

Problem polega na tym, że nie wiem ile dziennie i w jakich odsępach czasu powinna dostawać jedzenie. Chodzi mi o konkretną gramaturę typu: 200 gram w 4 posiłkach. Kotka dostaje karmę mokrą marki MAC'S (oczywiście przeznaczoną dla kociąt, nie dla kotów dorosłych)

Jakie produkty powinnam jeszcze wprowadzić do jej diety? Żółtko? Kupiłam u weterynarza immunactive i dosypuję jej kapsułkę dziennie do jedzenia.

Black-Rainbow

 
Posty: 2
Od: Pt maja 17, 2019 12:53

Post » Pt maja 17, 2019 13:15 Re: Żywienie kociaka

Żółtko jak najbardziej, czasem serek bieluch, surowe mięso. Dobrze jest takiego malca przyzwyczajać do chrupania SUROWYCH kości. Daję sparzone kurze skrzydełko i koty, które od małego były do tego przyzwyczajone chrupią chętnie. Skóra też jest wskazana, tłuszcz jest kotom bardzo potrzebny. Warto urozmaicać dietę, dawać nie tylko MAC`s. Dbaj, aby kot pił wodę, powinna być w kilku miskach w różnych miejscach. I co najważniejsze, nie wolno kociakowi wydzielać jedzenia , ma jeść ile chce bez ograniczeń.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt maja 17, 2019 13:44 Re: Żywienie kociaka

Karma dla kociat niewiele różni sie od karmy dla dorosłych. Karma kitten to chwyt marketingowy tak samo jak karmy dla poszczególnych ras. W naturze kocia matka jada to samo co jej dzieci. Warto zmieniac diete, kupowac na przemian rózne wysokomiesne karmy i podawac rózne gatunki surowego mięsa. Im miesio gorszego gatunku tj bardziej żylaste, tłuste tym dla kota lepiej. Czyli nie kupujemy filetów drobiowych tylko szkrzydła, szyje, udka, a z wołowiny nie polędwicę tylko szponder, łatę, pręgę. Jak kot sie nauczy gryźć to będzie mieć zdrowe zęby i dziąsła bez kamienia i stanów zapalnych. W naturze jadał ptaki razem z piórami i kosteczkami. Wszystkie kociaki i dzikie matki które miałam na tymczasie potrafiły zjeść kurze skrzydełko w całości a moi rezydenci wychowani na pasztetach z puszek, nie wiedzieli jak się do tego zabrać.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt maja 17, 2019 13:57 Re: Żywienie kociaka

Dziękuję bardzo za wskazówki, zaczynam wprowadzać mięcho i kości. Weterynarz mi mówił, że te porządne karmy dla kociąt mają więcej białka.

Black-Rainbow

 
Posty: 2
Od: Pt maja 17, 2019 12:53

Post » Pt maja 17, 2019 14:32 Re: Żywienie kociaka

Ewa.KM pisze:Wszystkie kociaki i dzikie matki które miałam na tymczasie potrafiły zjeść kurze skrzydełko w całości a moi rezydenci wychowani na pasztetach z puszek, nie wiedzieli jak się do tego zabrać.


Czyli mogę podać kotce całe skrzydełko z kurczaka surowe ? Myślałam, że drób podaj się ugotowany ? Mam 2 kotki (mają już 11 miesięcy) od dzikiej kotki. Jedna marudzi mi bardzo nad jedzeniem z puszek. Długo już u mnie wcześniej tyle o ile jadła z puszek. Wołowinę surową wcina, podroby z drobiu gotowane tez lubi, ale ugotowanego drobiu jak udko czy skrzydełko nie ruszy.

Olka_W

 
Posty: 156
Od: Śro sie 08, 2018 11:48

Post » Pt maja 17, 2019 14:48 Re: Żywienie kociaka

Moje koty też nie lubią gotowanego mięsa, ono nie ma dla nich większej wartości zresztą. Tak, skrzydełko daje się surowe. Ja akurat dzielę je na trzy części, przecinam w stawach, tak jest wygodniej. Trzeba je sparzyć ze względu na salmonellę. Wołowinę tylko myję. Kotom daję również wieprzowinę ( łopatkę). Z podrobami nie należy przesadzać, ale jeżeli już to ich nie gotuj. Super, że kotka lubi surową wołowinę :ok:
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa i 523 gości