krople przeciwko pchłom i kleszczom

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 16, 2019 13:05 krople przeciwko pchłom i kleszczom

Witajcie
czy możecie mi polecić jakieś krople albo inny preparat (tylko nie obrożę) przeciwko kleszczom i pchłom? Jest ich sporo na rynku i nie wiem co wybrać. Chciałabym za jakiś czas zacząć wypuszczać mojego Aslanka ale tylko na smyczy (obecnie 5-miesięczny maine coon) i nie chcę żeby coś mu się przypałętało ;) Czego wy używacie?
Drugie moje pytanie to jakie szelki wybrać? Jest masę różnych szelek i też nie wiem jakie są najlepsze - widziałam np takie bezuciskowe bardziej zabudowane i nie wiem czy takie są ok czy może zwykłe wybrać? Ogólnie kotek jest dość energiczny i bardzo lubi obserwować ptaki przez okno, biega nieraz po całym salonie od okna do okna gdy jakieś ptaszki bliżej przelatują. Nie chciałabym żeby na spacerze mi się zerwał ze smyczy/szelek więc musi to byc coś pewnego - doradźcie proszę ;)
Obrazek

MaraJade

Od: Śro wrz 13, 2017 10:42

Post » Czw maja 16, 2019 16:59 Re: krople przeciwko pchłom i kleszczom

A koniecznie musisz wypuszczać?
Obrazek Obrazek

shira3

Od: Śro mar 11, 2009 21:51

Post » Czw maja 16, 2019 17:09 Re: krople przeciwko pchłom i kleszczom

shira3 pisze:A koniecznie musisz wypuszczać?

Właśnie. Po co? Zabezpieczony balkon/okno i już.

ewar

Od: Wto lis 06, 2007 20:17

Post » Czw maja 16, 2019 19:56 Re: krople przeciwko pchłom i kleszczom

Hodowca wie, że kot będzie wychodzący?

megan72

Od: Śro kwi 18, 2007 12:41

Post » Czw maja 16, 2019 21:03 Re: krople przeciwko pchłom i kleszczom

nie mam balkonu, mieszkam w domu, mam ogród, niedługo zrobimy taras a latem będą drzwi otwierane na taras dosyć często. Niedługo będziemy częściej przesiadywać na dworze dlatego chcę go wypuszczać na smyczy - widzę jak go ciągnie na dwór.
Trochę zeszliśmy z tematu - wiem że są różne opinie na temat wychodzenia kota na dwór - ja pytam o preparaty przeciwko kleszczom i pchłom i o najlepsze szelki - nie o to czy brać kota na spacer czy nie.
I nie rozumiem czemu hodowca ma wiedzieć czy kot wychodzi na spacer czy nie - bo mówimy tu o spacerze na smyczy, nie będę go wypuszczać samego - tylko i wyłącznie na smyczy.
Obrazek

MaraJade

Od: Śro wrz 13, 2017 10:42