Jednooczek Zajączek w DS :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 20, 2019 7:46 Re: Ślepy zajączek wielkanocny- zebrał na operację oczka:)

Zajączek jest baaardzo mądrym kotkiem. Nie chciał spać na posłankach,tylko na gołej podłodze lub blacie stołu,ew.parapecie,ale odkąd zaobserwował ,że Rudy nerkowy jest kroplówkowany w posłanku ,postanowił również w nim spać 8O Zazdrosny? Dziś rano zastałam go w takiej pozycji.
Obrazek

Dziś będą wyniki badań krwi. Zajączek był podczas pobierania bardzo grzeczny,nie szalał też w transporterze i ani razu nie miauknął w drodze.
A pasienie Zająca idzie wzorowo :smokin: .Będzie pasztet :twisted: Ostatnio ważył 3,9kg,a dziś 4,3kg,także przytył w miesiąc prawie pół kg :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon maja 20, 2019 12:46 Re: Ślepy zajączek wielkanocny- zebrał na operację oczka:)

Badania Zajączka z dziś

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za dużo m.in. erytrocytów??? Za gęsta krew? :?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon maja 20, 2019 14:56 Re: Ślepy zajączek wielkanocny- zebrał na operację oczka:)

Trochę jakby za mało pił, bo niewielkie zagęszczenie. Ale generalnie moim zdaniem wyniki dobre.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59699
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 20, 2019 15:55 Re: Ślepy zajączek wielkanocny- zebrał na operację oczka:)

Kocurek ma podwyższony fosfor i sód, w takim przypadku zwykle obserwuje się wzmożone pragnienie, ale i jednocześnie oddawanie moczu.
U kotów mało pijących z natury lub jedzących głównie suchą karmę może to spowodować lekkie odwodnienie.
I dać taki wynik jak powyżej.

Jeśli kocurek pije dużo i to widać, to nie powinien być odwodniony.
Wtedy warto zwrócić uwagę na to czy nie męczy się łatwiej, nie ma jakiegoś kaszlu, dziwnego oddechu (przyspieszony i płytki, pogłębiony ) etc.
Bo takie wyniki czerwonokrwinkowe niekiedy występują przy przewlekłym lekkim niedotlenieniu.

Teraz pytanie - dlaczego zdrowy kocur ma podwyższony fosfor i sód.
Sód zwykle z nadmiaru go w jedzeniu wynika. Zajączek nie dostaje karmy dla kastratów? Ona często bywa dosalana.
Fosforowi warto się przyjrzeć. To może być jednorazowa, przejściowa sprawa związana z dietą, ale za jakiś czas warto powtórzyć jonogram i się upewnić, bo jak nie to trzeba będzie nad tym popracować bo nie jest to zdrowe dla nerek.

Blue

 
Posty: 23414
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon maja 20, 2019 16:43 Re: Ślepy zajączek wielkanocny- zebrał na operację oczka:)

Dostaje suchy Purizon 70% mięsa, nie dla kastratów ,dużo mięsa wołowego i Animondę Carny. Chyba za dużo wysokomięsnej karmy i stąd wysoki fosfor. Jak widać najlepsze karmy też nie za dobre :? Sika sporo.Nie widać, by się męczył .Ział jak pies z otwartym pyskiem tylko w dniu złapania,ale to silny stres był.
Tutaj nie ma niedoborów,więc te jego trzęsienie się nie do końca wyjaśnione.
Pić nie bardzo chce.
Dziękuję Blue :)

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto maja 21, 2019 18:04 Re: Ślepy zajączek wielkanocny- zebrał na operację oczka:)

Zamówiłam Zajączkowi obrożę uspokajającą feromonową z tego linku na allegro:
https://allegro.pl/oferta/vetscription- ... ZGUyYzk%3D

Przyszła ZUPEŁNIE inna. Czyli ta wersja,która nastała po poprzedniej i nie działa.
Obrazek

A ja ze szczęścia,że jeszcze tą starą wersję znalazłam zamówiłam aż dwie sztuki,na zapas.Także ostrzegam!!!
Dobrze,że jest możliwość odstąpienia od zakupu przez internet,z czego korzystam. Dziś odesłałam przesyłkę. Mam nadzieję,że zgodnie z regulaminem,otrzymam zwrot kasy. '
Ale zła jestem jak nie wiem co,bo bardzo na tą obrożę czekałam :evil:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro maja 22, 2019 9:06 Re: Ślepy zajączek wielkanocny- zebrał na operację oczka:)

Zostawiłam Zajączka w lecznicy.
Jest ponoć 3 w kolejce do zabiegu.

Denerwuję się :-|
Ps. I kolejny przypał zaliczyłam, w tych nerwach nie omieszkałam poinstruować dra,że koniecznie ma przykryć zielonym kocykiem Zająca po operacji,bo może się wychłodzić po narkozie. Odparł,że to wszystko wie,bo robi operacje od lat :wink:
Ostatnio edytowano Śro maja 22, 2019 9:11 przez tabo10, łącznie edytowano 1 raz

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro maja 22, 2019 9:11 Re: Ślepy zajączek wielkanocny- zebrał na operację oczka:)

Mocne kciuki, żeby wszystko poszło dobrze :ok:
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro maja 22, 2019 9:13 Re: Ślepy zajączek wielkanocny- zebrał na operację oczka:)

A o bad.krwi powiedział,że dobre, tylko kot nie napił się i zagęszczoną miał krew.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro maja 22, 2019 10:52 Re: Ślepy zajączek wielkanocny-zebrał na oper oczkaDZIŚ OPER

:ok: potrzymam
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro maja 22, 2019 14:07 Re: Ślepy zajączek wielkanocny-zebrał na oper oczkaDZIŚ OPER

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tylko tyle teraz. Zając szaleje w kołnierzu.Spina się,zawadza o wszystko,próbuje uwolnić.Wydali mi go bez,żeby jeszcze doszedł do siebie trochę po narkozie. To słaby pomysł. Do domu dojechał rozkrwawiony. Strużka ciekła z oka.Nie wiem,czy sobie zadrapał pazurem tylnej łapy,czy o transporter zawadził.Transporter w krwi,ja i on przerażeni. Do tego się zlał i capił aż baba w autobusie komentowała,co tak śmierdzi moczem. Faktycznie waliło od nas jak kiedyś na Dworcu Centralnym ,gdzie szczali bezdomni :strach: Ledwo dałam radę w domu wbić mu kołnierz na łeb,jedną ręką trzymając go za kark,a drugą przeplatając zapięcie. To nie domowy kiciuś,a dopiero zgarnięty z podwórka kocur,który nie jest przyzwyczajony do zwykłego podnoszenia,a co dopiero prób wbicia mu głowy w coś. Doświadczony wet powinien to przewidzieć. Ja zresztą też. Więcej się nie dam tak wrobić :evil: Przeciętny właściciel nie dałby rady sam obsłużyć kota,ale też dziwię się,że wet tak beztrosko wydaje kota bez kołnierza.
Oby szybko przywykł,bo widok szamoczącego się kota jest bardzo stresujący dla mnie.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro maja 22, 2019 14:17 Re: Ślepy zajączek wielkanocny-zebrał na oper oczkaDZIŚ OPER

Dobrze, że już jesteście po :ok:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Śro maja 22, 2019 15:08 Re: Ślepy zajączek wielkanocny-zebrał na oper oczkaDZIŚ OPER

Przywyknie.
Kciuki :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 23, 2019 7:13 Re: Ślepy zajączek wielkanocny- po operacji oczka

Zajączek miał wczoraj nic nie jeść,ale przez kołnierz nawet nie pił :( . O 21.00 nie wytrzymałam i napoiłam go rzadziutkim Convem ze strzykawki. Bardzo chciał lizać miejsce po jajkach
Bardzo. Cały czas leżał.Zrobił siku,to b.ważne. Nocą też kupę.
Rano zdjęłam kołnierz i zjadł sporo swojej ulubionej wołowinki,trochę indyka ,bo akurat szykowałam dla psa.Dopoiłam go Convem.On w tym kołnierzu kompletnie nie sięga do żadnej miski.Na bank sam by nic nie zjadł i nie wypił.
Teraz został sam, mam nadzieję, że da radę i np.nie zwymiotuje
Dziś miał pierwszy posiłek po operacji.
Po południu idziemy na kontrolę.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw maja 23, 2019 7:34 Re: Ślepy zajączek wielkanocny- po operacji oczka

:ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Zeeni i 87 gości