pytanie o odrobaczanie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 14, 2019 20:57 pytanie o odrobaczanie

cześć, jestem tu Nowa, nie bardzo wiedziałam, gdzie zadać to pytanie.
Mam problem z moim kotem, chodzi konkretnie o odrobaczanie. Kota odrobaczam co 3 miesiące, stosuje tabletki drontal. Ostatnio kot o drobaczany był w połowie marca, a więc niedawno. Dzisiaj na ogonie zauważyłam glistę, małego robaka. Jestem przerażona. Jak to możliwe, skoro jest on regularnie o drobaczany, zgodnie z zaleceniami? Co zrobić w tej sytuacji? odrobaczyc go ponownie, mimo że minął miesiąc? proszę o pomoc!

kkamila1994

 
Posty: 2
Od: Nie kwi 14, 2019 20:41

Post » Pon kwi 15, 2019 6:01 Re: pytanie o odrobaczanie

Czasem 1 dawka nie wybija wszystkich robaków, zwłaszcza jeśli kot jest mocno zarobaczony. Wtedy lepiej podac jest sukcesywnie kilka mniejszych dawek - po konsultacji z dobrym wetem, oczywiście.

Kot wychodzący, jak mniemam?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon kwi 15, 2019 6:11 Re: pytanie o odrobaczanie

Podstawą prawidłowego odrobaczania jest zmienianie preparatów (trzeba uważać by to był nie tylko lek o innej nazwie ale z inną substancją czynną). Pasożyty dosyć szybko się uodparniają na te środki i jeśli stale podajesz jeden - to może być tak że on na nie akurat średnio działa.

Dlaczego tak często odrobaczasz kota?
Co 3 miesiące to strasznie duża częstotliwość.

Jesteś pewna że to coś na ogonie to koci pasożyt?
Jak wyglądał?
U nasady ogona można znaleźć człony tasiemca, ale one wyglądają jak ziarnka ryżu bardziej.
Przy znalezieniu tasiemca - trzeba przeprowadzić odrobaczanie konkretnie w tym kierunku.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon kwi 15, 2019 12:08 Re: pytanie o odrobaczanie

Kot jest wychodzący, stąd taka częstotliwość. Nie miałam pojęcia, ze trzeba zmieniać preparat. Dzięki za podpowiedź. Tylko nadal nie wiem, czy w tej chwili mam mu coś podać, oczywiście w mniejszej dawce. Jestem pewna ze to glista, była krótka, biała, dość płaska. Myślałam ze obędzie się bez weterynarza, Ale widzę że to chyba konieczne.

kkamila1994

 
Posty: 2
Od: Nie kwi 14, 2019 20:41

Post » Pon kwi 15, 2019 18:01 Re: pytanie o odrobaczanie

Lepiej idź do weterynarza, tylko jakiegos porządnego, ktory zbada kał (czy kot nie ma jeszcze jakichś lokatorów) i wtedy zaleci odpowiedni specyfik.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon kwi 15, 2019 18:31 Re: pytanie o odrobaczanie

Glisty są obłe (o okrągłym przekroju), płaskie są tasiemce.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 61 gości