Wysokie PH co zrobić?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 24, 2019 9:26 Re: Wysokie PH co zrobić?

Marcel2003 pisze:Tak, Fifi jest agresywny.Dlatego został uspiony.
On prawie całe życie jadł chrupki Trovetu dla alergików. Odkąd rodzice wyprowadzili się z domu do bloku to po jedzeniu tak się wylizywał że większość futra mu wyszła. Wyglądał jak pawian z gołym tyłkiem i brzuchem. Dostał zalecenie suchej karmy Trovet i tak żył. Ostatnio nagle zmniejszył mu się apetyt i zaczął wymiotować . Dlatego trafił do lekarza. Ma swoje lata 14.
Teraz wet zalecił mu dietę i tabletki chyba Hepaslimin. Tyle że na to białko w moczu nic nie zareagował. Te wyniki które napisałam to wszystkie badania jakie mu zrobiono.
Mama mowila ze nie ma marskość watroby ale jakąś guzowatą tak jak i nerki.


Zrobiłabym pełne badania krwi: morfologię, biochemię i elektrolity. 14 lat to kot geriatryczny, ale kotki żyją nawet dwadzieścia kilka lat.. Mój ma 16 :). Tak wysokie białko w moczu może sugerować zapalenie kłębuszków nerkowych. Dobrze byłoby jednak skonsultować kota z nefrologiem i zrobić mu pełne badania. :ok:
Ornipural to lek weterynaryjny, już dostępny w lecznicach wet i bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu kociej wątroby. :)
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 24, 2019 9:34 Re: Wysokie PH co zrobić?

14 lat to kot geriatryczny, ale kotki żyją nawet dwadzieścia kilka lat.. Mój ma 16 :).

Mój osobisty kot Marcel ma 16 lat i początkowo wet sugerował niewydolność nerek ale opierał się na takich kulawych badaniach. W Gdańsku przebadali go gruntownie i okazało się, ze ma zapalenie trzustki i zapewne stany zapalne jelit. 3 miesiące na antybiotyku i diecie i jakoś się ogarnął. Są drobne nawroty gorszego samopoczucia, ale co się dziwić kotu. Mnie samą ciągle coś boli.

Najgorzej, że w przypadku kota rodziców wet olał to białko w moczu :/

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Pt maja 24, 2019 10:03 Re: Wysokie PH co zrobić?

Marcel2003 pisze:14 lat to kot geriatryczny, ale kotki żyją nawet dwadzieścia kilka lat.. Mój ma 16 :).

Mój osobisty kot Marcel ma 16 lat i początkowo wet sugerował niewydolność nerek ale opierał się na takich kulawych badaniach. W Gdańsku przebadali go gruntownie i okazało się, ze ma zapalenie trzustki i zapewne stany zapalne jelit. 3 miesiące na antybiotyku i diecie i jakoś się ogarnął. Są drobne nawroty gorszego samopoczucia, ale co się dziwić kotu. Mnie samą ciągle coś boli.

Najgorzej, że w przypadku kota rodziców wet olał to białko w moczu :/


No właśnie! Kluczowa sprawa: wszystkie możliwe badania+porządna diagnoza dobrego weta specjalisty!! I adekwatne leczenie!!
proponuję lekturę, świetna na początek! https://cowsierscipiszczy.pl/badanie-moczu/
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 03, 2019 12:18 Re: Wysokie PH co zrobić?

Byliśmy dzisiaj w lepszej klinice. Niestety zapadł wyrok :'(
Rak wątroby, rak trzustki, zatkane wszystkie przewody żółciowe, wątroba w stanie rozkładu. Leki przeciwbólowe już nie pomogą.
To koniec. Trzeba uśpić. :'(
Tak kamufolwał chorobę, że jest chory dopiero dwa tygodnie temu. tydzień temu przestał jeść :'(
Koniec! A jest młodszy od mojego! I mój 16-latek wylazł z zapalenia trzustki a ten 14 lat i koniec :'(

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Pon cze 03, 2019 13:09 Re: Wysokie PH co zrobić?

Marcel2003 pisze:Byliśmy dzisiaj w lepszej klinice. Niestety zapadł wyrok :'(
Rak wątroby, rak trzustki, zatkane wszystkie przewody żółciowe, wątroba w stanie rozkładu. Leki przeciwbólowe już nie pomogą.
To koniec. Trzeba uśpić. :'(
Tak kamufolwał chorobę, że jest chory dopiero dwa tygodnie temu. tydzień temu przestał jeść :'(
Koniec! A jest młodszy od mojego! I mój 16-latek wylazł z zapalenia trzustki a ten 14 lat i koniec :'(



o, rany, bardzo współczuję... :cry:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz i 222 gości