Przeprowadzka kotek z podwórka do bloku

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 20, 2019 11:30 Przeprowadzka kotek z podwórka do bloku

Witam,
Mam pewien problem i szukam porad. U mojego męża, w domu na wsi są 3 kotki, którymi się opiekowałam. Po mojej wyprowadzce, kotki tam zostały, ponieważ były przyzwyczajone do życia na zewnątrz i nie chciałam ich zamykać w bloku. Każdy mówił, że nie były by wtedy szczęśliwe. Kotki mają zapewnione jedzenie, ale niestety nie są wpuszczane do domu. Gdy przyjeżdżam w odwiedziny, wtedy wpuszczam je do środka i tak na prawdę nie zależy im na wychodzeniu z domu. Kotki mają w tej chwili 9 lat. Zaczęłam się zastanawiać, żeby zabrać je do siebie, ponieważ chciałabym zapewnić im opiekę weterynaryjną, na którą niestety w tej chwili liczyć nie mogą, oraz zapewnić bezpieczeństwo. Kotki uwielbiają się przytulać, spać w cieple, na kolanach. Czy sądzicie, że takie kotki mogą być szczęśliwe w bloku, po tylu latach spędzonychna wolności?

kassii

 
Posty: 1
Od: Śro mar 20, 2019 11:10

Post » Śro mar 20, 2019 13:48 Re: Przeprowadzka kotek z podwórka do bloku

Myślę, że tak. Od lat tymczasuję, nawet miałam i mam kilka dziczków, nie wychodzą i chyba jest im z tym dobrze. Twoje kotki nacieszyły się wolnością, trochę marzły, nie do końca są zadowolone z tego, że nie mogą wylegiwać się na miękkich posłankach, brakuje im też ludzkich rąk do głaskania. Ja bym je wzięła na Twoim miejscu.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro mar 20, 2019 14:15 Re: Przeprowadzka kotek z podwórka do bloku

Oczywiście, sama widzisz że na wychodzeniu im nie zależy. :)
Powodzenia! :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34247
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro mar 20, 2019 16:38 Re: Przeprowadzka kotek z podwórka do bloku

To naprawde nie jest tak, że koty za wszelką cenę chcą być na zewnątrz. Ktoś kto Ci tak mówi po prostu chce mieć problem z głowy - "kot na dworze jakoś sobie poradzi" i styka. A sama widzisz, że jest inaczej - koty lgną do domu. To o czymś świadczy. Nawet starszy kot chce mieć dom i na niego zasługuje. Cieszy mnie, że to dostrzegasz :ok:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw mar 21, 2019 0:54 Re: Przeprowadzka kotek z podwórka do bloku

Będą szczęśliwe. A do tego zdrowe i bezpieczne. :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60184
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw mar 21, 2019 12:07 Re: Przeprowadzka kotek z podwórka do bloku

Zabrac! Moje wszystkie koty byly i sa z odzysku. Zaden z tych co zaznaly wolnosci nigdy sie na nia nie wyrywal. Leon 2, ktory kilka lat zyl na podworku, kochal byc kotem domowym i za nic by nie oddal glaszczacych rak.

dowod
Obrazek

Obrazek
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84835
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw mar 21, 2019 12:12 Re: Przeprowadzka kotek z podwórka do bloku

Mam w domu kotkę obecnie 14-letnią, która prawie 9 pierwszych lat życia spędziła na dworze, jako wolno żyjąca, następnie trafiła do naszej fundacyjnej kociarni, a teraz mieszka u mnie. Zaadaptowała się świetnie, ani jej w głowie wychodzenie. Tuli się, mruczy, mizia, przychodzi do łóżka, tylko na kolanach mi nie leży. Zabierz te kotki.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10925
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Szeska i 294 gości