Dluga podroz - jak to zrobic ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 18, 2019 10:22 Dluga podroz - jak to zrobic ?

Witam,

W najblizszy weekend czeka mnie przeprowadzka do odleglego miasta. Operacja powazna logistycznie, ale najbardziej w tym rozgardiaszu martwia mnie przenosiny dwoch kotow ktore pozwalaja mi ze soba mieszkac.
Koty kazda podroz znosza bardzo zle, nic dziwnego, byly pakowane w kontenerki wylacznie przy wizytach u weterynarza ktorych szczerze nie znosza. Taka podroz do weta trwa jakies 10 minut, dla kotow to ogromny wyraznie widoczny stres, a teraz czeka je prawie 4 godziny jazdy.
Dodam jeszcze ze po 4 godzinach podrozy trafia do calkowicie obcego sobie miejsca, wiec to nie bedzie tak ze po dotarciu na miejsce odpoczna "u siebie".
Zastanawialem sie nawet czy nie pojsc w farmakologie, czy nie podac jakichs kropli czy wrecz nie poprosic weterynarza o lekki srodek uspokajajacy/nasenny ktory pozwolilby kotom lekko odplynac na czas podrozy i oszczedzic im stresu.
jak najlepiej przeprowadzic taka operacje zeby oszczedzic kotom stresu ?

TerryFox

 
Posty: 158
Od: Śro sie 31, 2016 11:41
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon mar 18, 2019 10:43 Re: Dluga podroz - jak to zrobic ?

Środków nasennych bym się bała - nigdy nie wiadomo jak zwierzę zareaguje.
Z łagodnie uspokajających dobrym preparatem jest Zylkene (można otworzyć kapsułkę i zmieszać proszek z jedzeniem), trzeba by już zacząć podawanie.
No i Feliway - w tym przypadku w sprayu najlepiej by się sprawdził - trzeba by spryskać wnętrze samochodu, transportery i nowe mieszkanie.
https://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety ... way/499377
Dacie radę! :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon mar 18, 2019 10:56 Re: Dluga podroz - jak to zrobic ?

Domyślam się, że to przeprowadzka "na raz", tzn. wszystko jedzie jednym transportem. Nie masz możliwości przygotowania nowego mieszkania i późniejszego przewiezienia kotów? Będziesz jechał z nimi?

Osobiście mogę polecić krople NoStress firmy Beaphar, u mnie się sprawdziły, uspokoiły mojego panikarza w nowym miejscu. Ale nie aplikowalam ich podczas jazdy, dopiero na nowym. Aplikuje się je na czubek głowy zwierzaka.

I jeszcze jedno: podczas przeprowadzki (pakowania i rozpakowywania) uważaj, żeby koty gdzieś nie uciekły, to się wbrew pozorom dość często zdarza. Podczas wnoszenia i wynoszenia rzeczy z mieszkania najlepiej zamknąć koty w jednym pomieszczeniu.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pon mar 18, 2019 10:59 Re: Dluga podroz - jak to zrobic ?

Podłączę się pod temat, bo Kicię mojej córki też w najbliższy weekend czeka przeprowadzka :( Już się boimy. Zamówiłyśmy Feliway w sprayu, ten najmniejszy, chcemy spryskać transporterek i meble w pokoju. Mam pytanie: może ktoś się orientuje, czy Feliway nie zostawia śladów na meblach? A jeżeli tak, czy są trudno zmywalne? To nie będą nasze meble, tylko szefa (!!)
Radzę wziąć w podróż podkłady do transporterków, bo zestresowane kotki mogą zwymiotować albo się posiusiać, albo nawet "to drugie". I sporo mokrych chusteczek, żeby w razie czego wyczyścić kotki i resztę :)
I trzymam kciuki za przeprowadzkę! :ok: :ok: :ok:

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Pon mar 18, 2019 11:01 Re: Dluga podroz - jak to zrobic ?

Feliway nie zostawia śladów na tkaninach (pryskałam nim wielokrotnie zasłony i tapczan). Jeśli chodzi o meble typu stół, regał, to nie wiem, raczej na nie nie celowałam. ;)
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon mar 18, 2019 11:16 Re: Dluga podroz - jak to zrobic ?

Ok, dziękuję, w takim razie córka też wypryska raczej tkaniny, a nie meble sensu stricto.

Marmolada18

Avatar użytkownika
 
Posty: 1395
Od: Pt sie 24, 2018 10:34

Post » Pon mar 18, 2019 11:44 Re: Dluga podroz - jak to zrobic ?

miszelina pisze:Domyślam się, że to przeprowadzka "na raz", tzn. wszystko jedzie jednym transportem. Nie masz możliwości przygotowania nowego mieszkania i późniejszego przewiezienia kotów? Będziesz jechał z nimi?


To przeprowadzka "na raz", ale transport jest rozdzielony. Czyli gabaryty jada dostawczakiem, a ja z kotami samochodem osobowym. Przyznaje ze bardziej boje sie transportu niz "przywykania" na miejscu. Mowicie wiec ze feliway ? Ewentualnie feliway jako fereomon i Zylkene/NoStress ? ma to sens ?

TerryFox

 
Posty: 158
Od: Śro sie 31, 2016 11:41
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon mar 18, 2019 11:49 Re: Dluga podroz - jak to zrobic ?

Z kotami Zylkene nie uzywałam, ale w tego sylwestra ze sporym wyprzedzeniem zaczęłam podawac psu i to był najlepszy sylwester od 12 lat dla psicy i dla całego domu. Tylko rzeczywiscie wymaga podawania przez kilka dni, w przypadku wyjazdu w weekend zaczęłabym natychmiast.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7109
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon mar 18, 2019 17:42 Re: Dluga podroz - jak to zrobic ?

Podpowiem tylko opcje wiekszego transportera przy dluzszej podrozy.
Wiekszy, znaczy taki, by bylo miejsce na legowisko i na mala kuwete (wstawiam gore pudelka od butow ze zwirkiem). Jakos latwiej kotom zniesc podroz, wiedza, ze to nie krotki wypad do weta.

FuterNiemyty

 
Posty: 3632
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon mar 18, 2019 17:48 Re: Dluga podroz - jak to zrobic ?

osobiście nie zauwazylam żeby zylkene i feliway w sprayu działał jakos pozytywnie na moje koty podczas przeprowadzki, natomiast obrożka feromonowa zadzialala fenomenalnie, więc to najbardziej polecam

she's a witch

Avatar użytkownika
 
Posty: 161
Od: Wto paź 03, 2017 19:08

Post » Pon mar 18, 2019 20:31 Re: Dluga podroz - jak to zrobic ?

Bardzo polecam Zylkene.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon mar 25, 2019 11:24 Re: Dluga podroz - jak to zrobic ?

Juz po przeprowadzce, poszlo niezle. Koty maja spore kontenerki, na tyle duze ze moga w nich spokojnie stac lub siedziec (lub lezec jesli maja ochote), jedynie na spacerowanie zbyt wiele miejsca nie ma. Starsza kotka podroze znosi gorzej, widac bylo ogromny stres pomimo zastosowania Zylkene i Feliway. Troche sie obawialem bo przez wiekszosc drogi dyszala jak pies... obnizylismy temperature w samochodzie na wszelki wypadek, woda byl dostepna caly czas.
Placz z kontenerkow przez godzine.. pozniej juz cisza i widoczny stres starszej. Wszystko dobrze sie skonczylo, ale wnajblizszym czasie bedziemy unikac podrozy.

TerryFox

 
Posty: 158
Od: Śro sie 31, 2016 11:41
Lokalizacja: Zabrze




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bestol, kasiek1510, Zeeni i 256 gości