biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 18, 2019 15:22 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

Ja bym odstawiła tę Malt Pastę i czekała chwilkę. Pod warunkiem, że kociak jest żwawy, wesoły i ma dobry apetyt.
Być może biegunka jest tylko pastą wywołana i zniknie sama.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon mar 18, 2019 16:21 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

tak, tak jak pisałam wcześniej kociak ma apetyt, bawi się i szaleje jak zwykle. To najpierw odstawiamy pastę - oby to była przyczyna...
Obrazek

MaraJade

Avatar użytkownika
 
Posty: 33
Od: Śro wrz 13, 2017 10:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Pon mar 18, 2019 16:54 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

Dobra decyzja :ok: I zmień RC na dobrą bezzbożówkę, kup surową wołowinę, pokrój drobniutko, powinno kotu posmakować. Zmiany wprowadzałabym powoli, ale na pewno warto.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon mar 18, 2019 17:20 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

a mogę zacząć od surowego kurczaka? mam poporcjowane w lodówce sporo ;) I czy mam od razu dać mu surowe mięso czy zmieszać z gotowanym? Czy lekko podgotować? A jak mu nie będzie smakować?
Obrazek

MaraJade

Avatar użytkownika
 
Posty: 33
Od: Śro wrz 13, 2017 10:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Pon mar 18, 2019 17:27 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

Pozbylabym sie suche karmy - zapychacza. Co do surowizny, kurczak jest jednym z najbardziej alergizujacych mies, szpikowany chemia. Moze raczej indyk, wolowina, cielecina, drobno pokrojone i sparzone na poczatek.

FuterNiemyty

 
Posty: 3480
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon mar 18, 2019 18:33 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

Kurczaki to brojlery popędzane chemią, żeby szybko nabrały masy mięśniowej. Szybko to tu kluczowe słowo....ta chemia nie zdąży zostać wydalona i kurczak z nią razem idzie pod nóż. Czyli chemia zostaje w mięsie. W kurczakach w największym stopniu ze wszystkich mięs.
Oczywiście kot nie umrze zaraz po pierwszym podaniu (karmy gotowe też przecież są naszpikowane kurczakiem i to odpadami), ale skoro już chcemy karmić zdrowo, to kurczak jest ostatnim mięsem jakie ja wybieram. Jak już nie mam nic innego sensowniejszego.
Najzdrowsza jest wołowina, kaczka, indyk, no i mniej popularne mięsa jak królik czy inne.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon mar 18, 2019 21:49 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

Ja bym też optowała za zaprzestaniem dawania kociakowi suchej karmy, bo się przyzwyczai, a ona nie służy kociemu zdrowiu. A to że masz zapas, to nie znaczy, że kot musi ją "wymarnować". A duzo Ci zostało?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro mar 20, 2019 12:43 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

uff kryzys zażegnany - koniec biegunki, kupsztale takie jak dawniej ;)
Czyli odstawić zupełnie tą pastę czy raz na tydzień podawać? A może zmienić na inną skoro ta mu tak szkodzi?

Spróbuję mu dzisiaj surowe mięsko dać - zobaczymy czy mu posmakuje
Obrazek

MaraJade

Avatar użytkownika
 
Posty: 33
Od: Śro wrz 13, 2017 10:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Śro mar 20, 2019 12:58 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

Mam wśród mojego stada koty długowłose. Dziwne, ale częściej zakłaczają się te z krótką sierścią, chociaż naprawdę rzadko. Pastę podaję bardzo rzadko. Możesz swojemu kotu wysiać owies. Najbezpieczniej, naprawdę. Objawy zakłaczenia są widoczne, kot wymiotuje, albo "ciągnie" go na wymioty. Kłaki powinny wychodzić z kupą. Przy silnym zakłaczeniu kot nie daje rady po prostu. Od kilkunastu lat tymczasuję, zawsze mam dużo kotów i rzadko się zatykają. Czeszesz przecież kota, prawda? Moje koty jedzą suchy Purizon między innymi, podobno ma też własności odkłaczające. Bo ja nie jestem BARF-iarzem, karmię surowym mięsem, ale suchą też daję. Mięso drobiowe również, wieprzowinę, ale wołowina jest codziennie.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro mar 20, 2019 13:12 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

tak czeszę go na razie raz w tygodniu - trochę mu sierści wyczesuję ale na prawdę nie wiele. Nie widzę też żeby często się mył, kilka razy dziennie gdzieś się tam liźnie i już. Woli czas spędzać na zabawie ;)
Obrazek

MaraJade

Avatar użytkownika
 
Posty: 33
Od: Śro wrz 13, 2017 10:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Śro mar 20, 2019 13:18 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

Daj więc sobie spokój z tą pastą.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro mar 20, 2019 13:48 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

Ja daję pastę jak któraś zwymiotuje kłakiem. Wtedy daję wszystkim. To może być raz na miesiąc albo i co 3 dni jeśli nadal są wymiotki z kłakiem.
Nie daję profilaktycznie.

Kociaka warto przestawić na surowe jedzenie.
Poza tym że jest o niebo zdrowiej, to też wychodzi dużo taniej niż puszki.
A suche które już masz, zostaw "na wszelki wypadek". Ono się przecież nie zepsuje...niech sobie leży.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 20, 2019 16:47 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

MaraJade pisze:tak czeszę go na razie raz w tygodniu - trochę mu sierści wyczesuję ale na prawdę nie wiele. Nie widzę też żeby często się mył, kilka razy dziennie gdzieś się tam liźnie i już. Woli czas spędzać na zabawie ;)

Czesz go częściej - to rasa długowłosa, teraz może nie gubi za dużo kłaków, ale jak dorośnie to się zmieni na Twoją niekorzyść :wink:. Lepiej, żeby się już przyzwyczaił do częstego czesania.
Ja czeszę moje dorosłe krótkowłose sierściuchy dwa razy w tygodniu i za każdym razem są pełne garście sierści. Weź na to poprawkę przy swoim długowłosym okazie.

Edit: literówka
Ostatnio edytowano Śro mar 20, 2019 19:50 przez Muireade, łącznie edytowano 1 raz
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro mar 20, 2019 18:11 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

Właśnie włosy zjeżyły mi się na głowie. Podaję swojemu kociambrowi pastę Gimcat na odkłaczanie, ale w życiu nie wiedziałam, że otwartą należy trzymać w lodówce :strach:
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Śro mar 20, 2019 20:00 Re: biegunka u kociaka a pasta na odkłaczanie

Ja nie trzymam pasty w lodówce.
Szczerze mówiąc, to nawet się nie zainteresowałam nigdy, jak producent zaleca przechowywać.
Trzymam w szafce.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 235 gości