Tłuszcz wołowy Grau

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 10, 2019 21:47 Tłuszcz wołowy Grau

Witam

Jestem początkującym koviarzem i zastanawiam się nad tłuszczem wołowym Gray, czy on na pewno jest skuteczny, czy ktoś go próbował.
Moja kotka jest szczupła i chciałbym poprawić u nie masę. Po 4 dniach stosowania wydaje mi się jak by kotka zaczęła jeść mniej, a preparat miał poprawić apetyt. Czy powinienem jeszcze poczekać? Ktoś stosował i mógł by się wypowiedzieć?

Pozdrawiam

Magikq

 
Posty: 4
Od: Nie mar 10, 2019 21:42

Post » Nie mar 10, 2019 22:50 Re: Tłuszcz wołowy Grau

A co tak w ogóle je na co dzień kotka?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie mar 10, 2019 23:19 Re: Tłuszcz wołowy Grau

Mokra karma Mac's, Ferigna Kitten, Animonda czarny Kitten,
Sucha karma wcześniej była Smilla Kitten, teraz Applaws Kitten.
Kotka ma 8 m-c, już po sterylizacji w 6 m-c.

Magikq

 
Posty: 4
Od: Nie mar 10, 2019 21:42

Post » Nie mar 10, 2019 23:37 Re: Tłuszcz wołowy Grau

A ile zjada mokrej karmy dziennie?
Ma siłę? Dużo biega?
Ile waży? Jaką ma budowę? Sterczy jej kręgosłup i ma zapadnięte boki?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon mar 11, 2019 5:25 Re: Tłuszcz wołowy Grau

Ja stosuję od jakiegoś czasu u chorowitków. Chętnie piją to "mleczko". Przyrost wagi nie jest może znaczący, ale da się zauważyć.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon mar 11, 2019 6:52 Re: Tłuszcz wołowy Grau

Stomachari pisze:A ile zjada mokrej karmy dziennie?
Ma siłę? Dużo biega?
Ile waży? Jaką ma budowę? Sterczy jej kręgosłup i ma zapadnięte boki?
100g mokrej i trochę suchej ok 30g
Jest szczupła i ma długie nogi, może to taki typ. Kręgosłup wygląda na ok nic nie sterczy. Oceńcie że zdjęcia.
Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Magikq

 
Posty: 4
Od: Nie mar 10, 2019 21:42

Post » Pon mar 11, 2019 8:15 Re: Tłuszcz wołowy Grau

ten? https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_s ... jace/31744

on jest z glukozą
wiadomo ile jest tej glukozy ? bo z tego co pisze na zooplusie to nie wynika czy odrobina czy 49 procent

i czy nie byłoby prościej kupić po prostu wołowinę/tłuszcz wołowy w mięsnym?

edit - na stronie Barfny świat piszą, ze tej glukozy/ czyli cukru/ w tym tłuszczu jest 17 procent -czyli bardzo dużo
https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?p=19175
Wg analizy z zooplusa w skladzie jest tluszcz i glukoza, zas analiza okresla poziom aminoglukozy na poziomie 14%. Na stronie producenta wg analizy poziom glukozy wynosi az 17%... Tak duza ilosc cukru nawet u zdrowego kota szybko spowoduje problemy. Moim zdaniem nawet w niewielkich ilosciach dla kota jest niewskazany.

nie sprawdzałam na stronie producenta, ale na pewno jeśli ktoś używa Grau warto to sprawdzić - bo jeśli w tm tłuszczu jest 17 procent cukru - to całkiem bez sensu jest go dawac

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon mar 11, 2019 14:35 Re: Tłuszcz wołowy Grau

Nie pamiętam już dawkowań suchej karmy bo zupełnie z niej zrezygnowałam. Mocno odwadnia nawet te koty, które dużo piją. Wystarczy zrobić badanie ciężaru właściwego moczu (tylko musi być refraktometrem a co najmniej jeden lab stosuje do tego paseczki, które zakłamują wyniki), żeby się przekonać.
Natomiast samego mokrego jedzenia, gdyby nie liczyć suchego (bo dawkowania nie pamiętam), jest za mało. Myślę, że zwiększenie ilości jedzenia pozwoliłoby kotce przytyć, zapewne bez konieczności stosowania tłuszczu wołowego. Bo warto pamiętać, że proporcje i ilości białka oraz tłuszczu potrzebnych kotom są lepsze i większe w dobrych mokrych karmach (a wymienione przez Ciebie są dobre) niż w dobrych suchych.
Kotka ma stały dostęp do jedzenia czy podział na posiłki?
Na zdjęciu wygląda nieźle, na szczupłego kota. Ale czasami futro maskuje kształty, więc bez dotknięcia kota nie jestem w stanie powiedzieć, czy nie powinna przypadkiem troszkę przytyć.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon mar 11, 2019 16:41 Re: Tłuszcz wołowy Grau

Kota ma swobodny dostęp do jedzenia i wcale się nie obrzeża. Je małe porcje i odchodzi. Po każdym jedzeniu zachowuje się jak by chciała coś zakopać obok miski, (trze łapką po podłodze), czy to normalne ?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Magikq

 
Posty: 4
Od: Nie mar 10, 2019 21:42

Post » Pon mar 11, 2019 17:33 Re: Tłuszcz wołowy Grau

Skoro kotka ma stały dostęp do jedzenia, to jej szczupłość nie jest niepokojąca, moim zdaniem.
Przy czym choćby dla testu dawałabym kilka dni z rzędu samo mokre jedzenie w miskach i zobaczyła, czy kotka będzie chciała jeść więcej. Sucha karma długo leży na żołądku i inaczej się trawi niż mokra, są zdania, że między posiłkiem z suchej karmy a posiłkiem mokrym powinno być kilka godzin przerwy.

A czy zagrzebywanie czegoś przy misce jest normalne? Tak, jest normalne :) Może to być odruch instynktowny przodka kota domowego czyli żbika.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon mar 11, 2019 19:09 Re: Tłuszcz wołowy Grau

Trochę chudzieńka. Ja bym spróbowała mokrych + tłuszcz.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto mar 12, 2019 8:08 Re: Tłuszcz wołowy Grau

To tak jak moja Puma przed kastracją. Też miała dostęp non stop do żarcia a prawie nic nie jadła. Była taka chuda, że nawet weterynarz na badaniu pytał, czym ją karmię :wink:. Teraz jest sporo masywniejsza. Zaczęła tyć tak mniej więcej ok. 12 miesiąca życia. Może Twoja też się jeszcze zaokrągli :wink:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Silverblue, Zeeni i 276 gości