Kastracja Kotka? to w końcu kiedy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 08, 2019 14:21 Kastracja Kotka? to w końcu kiedy

Cześć wszystkim!

z moich perypetii z Emmie i Vivim zaczęło się układać coraz lepiej, kotki jedzą razem nawet troche się pobawią - pełen sukces :-)

jednak doszło do nowego zachowania kotka, - wybaczcie zawsze miałam kicie i kompletnie nie umiem tego rozpoznawać - kotek (4,5 miesiąca) podbiega do niej furka wesoło po czym obgryza ją po całej szyi .. no i czai się jak tylko Emma się odwróci to już leci w jej kierunku..
Jak poczytałam to wydaje mi sie, że to jego zaloty? mylę się? bo dziwi mnie że taki mały a już kombinuje ? :/

Jeśli to rzeczywiście już zaloty to kiedy najlepiej wykastrować kotka? niektórzy weterynarze mówią że 6 miesięcy to minimum, widziałam artykuły, że w sumie można wcześniej...
czy ktoś doświadczony z kocurkami mógłby mi pomóc? :) :201494

Miłego dnia!

KM_Emmie

 
Posty: 54
Od: Czw lut 04, 2016 9:48

Post » Pt mar 08, 2019 14:29 Re: Kastracja Kotka? to w końcu kiedy

Zdania są bardzo podzielone, na pewno ktoś zaraz napiszę, że już, że natychmiast..itd. Ja akurat kocurki kastruję dość późno, kotki wcześniej. Ostatnio jednak wykastrowałam najpierw kocurka, bo zdradzał już pewne objawy dorosłości, bałam się, że zostanę kocią babcią. Na pewno jednak miał więcej niż pół roku, musiałabym sprawdzić. Czy kociczka jest wysterylizowana? Wydaje mi się, że w przypadku Twojego kotka są to takie "przymiarki" do bycia dorosłym.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt mar 08, 2019 14:32 Re: Kastracja Kotka? to w końcu kiedy

Ja kastruję koty i kotki jak osiągają wagę 1,5kg bez względu na wiek. Wszyscy rozwijają się zdrowo i ładnie rosną.

Więc ja cięłabym już.
ser_Kociątko
 

Post » Pt mar 08, 2019 14:35 Re: Kastracja Kotka? to w końcu kiedy

Kicia oczywiście jest wysterylizowana,

nie chciałabym po prostu żeby im się kontakty znów pogorszyły bo mały zacznie wariować hormonami ...

KM_Emmie

 
Posty: 54
Od: Czw lut 04, 2016 9:48

Post » Pt mar 08, 2019 15:41 Re: Kastracja Kotka? to w końcu kiedy

A ja bym poczekała, dla mnie to za wcześnie na kastrację, ale tak jak pisałam, zdania są podzielone. Pogadaj z wetem.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt mar 08, 2019 18:11 Re: Kastracja Kotka? to w końcu kiedy

Jak kotka wykastrowana, to ja bym się też wstrzymała tak z miesiąc, aż kocurek podrośnie do ok. 2 kg - ale zaznaczam, że to tylko moja własna opinia, niektórzy kastrują mniejsze kociaki i też jest w porządku.

Moje własne kocury (2 sztuki) kastrowałam właśnie w wieku ok 5,5 miesiąca.

Jeżeli masz wątpliwości, to tak jak radzi Ewar - najlepiej pogadaj ze swoim wetem.

PS. Małego może też po prostu roznosić energia - jest w takim wieku, że bardzo chce się bawić :kotek:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pt mar 08, 2019 19:29 Re: Kastracja Kotka? to w końcu kiedy

Też się zastanawiałam kiedy kastrować Stasia, ma teraz jakieś 6 miesięcy.

15 marca Staś ma kastrację. Pani weterynarz powiedziała, że można koty kastrować jak mają zarys 'jajek' ;) Plus jeśli znaczy teren to może ten nieprzyjemny zapach zostać, lepiej wysterylizować przed znaczeniem. Konkretny wiek kota jednak nie padł. Tyle wiem od swojej wetki :D
Obrazek
Obrazek

Duz

Avatar użytkownika
 
Posty: 124
Od: Sob sty 26, 2019 11:40

Post » Pt mar 08, 2019 19:34 Re: Kastracja Kotka? to w końcu kiedy

Skoro koteczka wykastrowana, to poczekaj z kastracją kocurka, aż wymieni zęby na stałe.
To się powinno do 6 miesiąca skończyć.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt mar 08, 2019 21:29 Re: Kastracja Kotka? to w końcu kiedy

KM_Emmie, a Twoj kocurek sika już na śmierdząco?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Sob mar 09, 2019 9:59 Re: Kastracja Kotka? to w końcu kiedy

@Muireade nie, zdecydowanie nie.

dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) pojedziemy do weterynarza w 5 miesiącu i zobaczymy jak to będzie w takim razie, bede musiała małego pilnować żeby nie gnębił mi Emmy :)

KM_Emmie

 
Posty: 54
Od: Czw lut 04, 2016 9:48

Post » Sob mar 09, 2019 10:32 Re: Kastracja Kotka? to w końcu kiedy

No to cacy. Koniecznie daj później znać, co u Was słychać :ok:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Sob mar 09, 2019 11:26 Re: Kastracja Kotka? to w końcu kiedy

Myślę, że kotek po prostu łobuzuje, bawi się z kotką. Moje wykastrowane kocurki też tak czasem się bawią, z kotami tej samej płci również.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], KotSib i 217 gości