Zagranicą zwierzak? KOT Transfer do Czech JAK to zrobić? ??

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 04, 2019 19:41 Zagranicą zwierzak? KOT Transfer do Czech JAK to zrobić? ??

Witam

Ciężko było dopasować temat do mojego pytania ale chyba dobrze trafiłem.
Więc tak...od kilku miesięcy mieszkam w czechach. Zostawiłem kota u rodziny i przyszedł czas aby zabrać go stamtąd.
Jest to kot 4-5 letni nie ma żadnej książeczki bo to kot:p wiadomo był parę razy u weterynarza na kastracji, jakieś tam badania. Odrobaczenie takie podstawowe zastrzyki.
Lecz chciałbym go zabrać do mieszkania w czechach odemnie do Polski to 120km... proszę mi powiedzieć czy ktoś wie co potrzeba z ogromną dokładnością co trzeba! Iż jest to bardzo ważne.
Może już ktoś zabierał zwierzaka?
Proszę o pomoc
Pozdrawiam

Dawidku

 
Posty: 4
Od: Pon mar 04, 2019 19:33

Post » Pon mar 04, 2019 20:26 Re: Zagranicą zwierzak? KOT Transfer do Czech JAK to zrobić?

Myślę, że zasady są podobne. W Czechach byłam z psem. Jak zatrzymali mnie na granicy (a potem inni na spacerze) uprzejmi panowie poprosili o książeczkę i paszport. Sprawdzali odrobaczenia, szczepienia z ostatnich dwóch lat, przebyte choroby. Pies był na lekach więc zapobiegawczo miałam kwitek od veta, że choruje na padaczkę i to jego (żeby o przemyt mnie nie posądzili).
Jeśli kot nie ma książeczki to musisz zabrać wydruki od veta na wypadek gdyby zatrzymali, chcieli sprawdzić. Może przejedziesz (jeśli podróż samochodem), a może i nie. Jeśli nie masz- musisz założyć. Wpisać datę kastracji, szczepienia choćby na oko. Szczepienie możesz zrobić w każdym wieku tak naprawdę, odrobaczyć również. Paszport wyrobi Tobie vet. Ja płaciłam po 50,00 zł od zwierzaka.
Jak jechałam ze swoją z Anglii to paszport musiał być. Ona była gówniara wtedy więc jej książeczka oprócz pierwszych szczepień i odrobaczeń nic więcej nie zawierała. Ale papiery od hodowcy musiałam przy odprawie pokazać, że zdrowa, przebadana, gotowa do pójścia w świat.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon mar 04, 2019 22:10 Re: Zagranicą zwierzak?

NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro mar 06, 2019 9:53 Re: Zagranicą zwierzak? KOT Transfer do Czech JAK to zrobić?

Dziękuje

Dawidku

 
Posty: 4
Od: Pon mar 04, 2019 19:33

Post » Śro mar 06, 2019 15:03 Re: Zagranicą zwierzak? KOT Transfer do Czech JAK to zrobić?

W skrócie - do weta, tam czipujesz zwierzaka i załatwiasz paszport. Wet szczepi kota na choroby wirusowe i wściekliznę i wpisuje to paszportu. 21 dni po zaszczepieniu pakujesz zwierza i jedziecie.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro mar 06, 2019 16:57 Re: Zagranicą zwierzak? KOT Transfer do Czech JAK to zrobić?

Dzięki bardzo

Dawidku

 
Posty: 4
Od: Pon mar 04, 2019 19:33

Post » Nie mar 10, 2019 12:48 Re: Zagranicą zwierzak? KOT Transfer do Czech JAK to zrobić?

Avian pisze:W skrócie - do weta, tam czipujesz zwierzaka i załatwiasz paszport. Wet szczepi kota na choroby wirusowe i wściekliznę i wpisuje to paszportu. 21 dni po zaszczepieniu pakujesz zwierza i jedziecie.

Nie potrzeba już kwarantanny? Parę lat temu moja koleżanka, jak chciała zawieźć swojego pieska do Anglii, to musiała czekać kilka miesięcy. Coś koło pół roku nawet, z tego co mówiła.

Nie podważam Twoich słów, pytam z ciekawości.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Nie mar 10, 2019 12:51 Re: Zagranicą zwierzak? KOT Transfer do Czech JAK to zrobić?

słuchajcie, przeciez chodzi o Czechy, tam się przejeżdza bez żadnej kontroli granicznej. Nie, żeby nie robić szczepien, paszportu itp, bo mogą być potem problemy u weta w nowym kraju i tam jakaś akcja, ale z samym przewiezieniem nie powinno być zadnego kłopotu. Do Anglii jednak zwykle korzystamyz samolotu, promu itp, gdzie kontrola przy przekraczaniu granicy jest zawsze
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie mar 10, 2019 14:45 Re: Zagranicą zwierzak? KOT Transfer do Czech JAK to zrobić?

Muireade pisze:
Avian pisze:W skrócie - do weta, tam czipujesz zwierzaka i załatwiasz paszport. Wet szczepi kota na choroby wirusowe i wściekliznę i wpisuje to paszportu. 21 dni po zaszczepieniu pakujesz zwierza i jedziecie.

Nie potrzeba już kwarantanny? Parę lat temu moja koleżanka, jak chciała zawieźć swojego pieska do Anglii, to musiała czekać kilka miesięcy. Coś koło pół roku nawet, z tego co mówiła.

Nie podważam Twoich słów, pytam z ciekawości.

Wielka Brytania miała kiedyś inne przepisy, bardziej zaostrzone. Kwarantanny już od jakiegoś czasu nie mają, na rzecz badania przeciwciał przeciwko wściekliźnie metodą miareczkowania:
https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/brexit

Podróż ze zwierzęciem towarzyszącym w UE: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-wetery ... rzyszacymi
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie mar 10, 2019 16:34 Re: Zagranicą zwierzak? KOT Transfer do Czech JAK to zrobić?

Ok, dziekuję.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Nie mar 10, 2019 18:37 Re: Zagranicą zwierzak? KOT Transfer do Czech JAK to zrobić?

MariaD pisze:
Muireade pisze:
Avian pisze:W skrócie - do weta, tam czipujesz zwierzaka i załatwiasz paszport. Wet szczepi kota na choroby wirusowe i wściekliznę i wpisuje to paszportu. 21 dni po zaszczepieniu pakujesz zwierza i jedziecie.

Nie potrzeba już kwarantanny? Parę lat temu moja koleżanka, jak chciała zawieźć swojego pieska do Anglii, to musiała czekać kilka miesięcy. Coś koło pół roku nawet, z tego co mówiła.

Nie podważam Twoich słów, pytam z ciekawości.

Wielka Brytania miała kiedyś inne przepisy, bardziej zaostrzone. Kwarantanny już od jakiegoś czasu nie mają, na rzecz badania przeciwciał przeciwko wściekliźnie metodą miareczkowania:
https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/brexit

Podróż ze zwierzęciem towarzyszącym w UE: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-wetery ... rzyszacymi


Znajoma mieszkajaca od lat w wlk brytanii i organizujaca transport kotow z chorwacji wlasnie tam, mowila mi ze jest trzymiesieczna kwarantanna platna.
Obrazek

marzena81

Avatar użytkownika
 
Posty: 589
Od: Wto gru 20, 2011 20:48

Post » Nie mar 10, 2019 23:46 Re: Zagranicą zwierzak? KOT Transfer do Czech JAK to zrobić?

Tak tylko informacyjnie, UK znioslo kwarantanne dla zwierzat z terenu EU, zobaczymy, jak bedzie po brexicie.
Kwarantanna byla nazwa formalna, chodzi o odczekanie okresu czasu miedzy szczepieniem a wjazdem do UK, do tego badanie poziomu p/cial wscieklizny (UK formalnie jest uznana za kraj wolny od choroby) i ten okres odczekania zwierze spedza z wlascicielem w domu.
Chorwacja jest od paru lat w EU, platna kwarantanna moze dotyczy zwierzat bezpanskich (ale tych z kolei nie ma sensu importowac do UK - na miejscu wystarczajaco duzo szuka domow), moze jest pomyslem opieki w Chorwacji, by przerzucic koszty i dzialanie na innych?

Czechy sa w strefie Schengen, stad brak kontroli na granicach, za to taka kontrola moze sie zdarzyc wszedzie po drugiej stronie granicy, dlatego dokumenty i sposob przewozu zwierzecia (zabezpieczenia) warto miec zgodne z wymogami.
W przeciwnym razie zwierze moze trafic na kwarantanne/byc uspione, a opiekun obciazony wszystkimi kosztami, z kara wlacznie.

FuterNiemyty

 
Posty: 3471
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon mar 18, 2019 17:36 Re: Zagranicą zwierzak? KOT Transfer do Czech JAK to zrobić?

Muireade pisze:
Avian pisze:W skrócie - do weta, tam czipujesz zwierzaka i załatwiasz paszport. Wet szczepi kota na choroby wirusowe i wściekliznę i wpisuje to paszportu. 21 dni po zaszczepieniu pakujesz zwierza i jedziecie.

Nie potrzeba już kwarantanny? Parę lat temu moja koleżanka, jak chciała zawieźć swojego pieska do Anglii, to musiała czekać kilka miesięcy. Coś koło pół roku nawet, z tego co mówiła.

Nie podważam Twoich słów, pytam z ciekawości.


Nie ma kwarantanny. Paszport, czip, szczepienia i jedziesz.
Jeżdżę na wystawy zagraniczne z kotami, żadnych problemow.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: włóczka i 192 gości