Porada w sprawie karmienia Maine Coon

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 17, 2019 8:42 Re: Porada w sprawie karmienia Maine Coon

Każdy kot to indywidualista, jeżeli chodzi o jedzenie również. Wypróbowałam bardzo wiele polecanych karm, większość zjadła bezdomna kotka, którą opiekuje się moja siostra. Grau, Feringa, MAC`s, Wild Freedom odpadają w przedbiegach. Mięso, oczywiście surowe jedzą chętnie, ale mam i takie koty, dla których nie jest to jedzenie i już. Dodam, że kiedyś jadły, coś im się odmieniło. Musisz próbować, zamawiać, czy kupować w małych ilościach i sprawdzać, po prostu. Kotka jest młoda, polecam przyzwyczaić ją do surowych kurzych skrzydełek. Tak, tak, koty powinny jeść kości. Takie skrzydełko sparzam, dzielę na trzy części i koty sobie chrupią kostki. Skóra też jest wartościowa, ma tłuszcz, potrzebny kotom bardzo.Jest też kolagen. Uczciwie piszę, że kości chrupią tylko te koty, które były do nich przyzwyczajane od małego. Nie wiedziałam, że to dobre jedzenie dla kotów i nie dawałam. Serek bieluch, żółtko jaja, czasem śmietanka to dobre urozmaicenie diety.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie mar 17, 2019 9:28 Re: Porada w sprawie karmienia Maine Coon

moje koty mają suche stale dostępne, zjadają ok 6 kg miesięcznie na 7 kotów, przeciętnie dziennie wychodzi garstka. Podstawą ich diety są puszki i mięso - rano dostają puszkę, wieczorem mięso. Żaden nie jest gruby.
Kociak 5 miesięczny powinien mieć stały dostęp do karmy suchej i dostawać ze 3 posiłki puszka/mięso ponieważ rośnie. Warto ją przestawić na jedzenie mokre, ponieważ jest bardziej korzystne dla zwierzaka. Trochę to potrwa, ale da się.
Waga 2 kg dla kotki moim zdaniem jest trochę za niska a jest to kociak który cały czas rośnie i potrzeby żywieniowe ma spore.
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie mar 17, 2019 10:00 Re: Porada w sprawie karmienia Maine Coon

cofnęłam się w postach i okazało się, że zapomniałam, co pisałaś o surowym mięsie- próbowałaś dziewczynce dawać tego królika, cokolwiek z niego? I jak, jeśli tak?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7103
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 173 gości