Wysoka hemoglobina i hematokryt u kota.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 02, 2019 14:40 Wysoka hemoglobina i hematokryt u kota.

Witajcie. Mam pytanie odnośnie wyników morfologii u kotka.

Mam prawie 4-letnią Majeczkę. Zauważyłam, że ostatnio miała problemy z apetytem, po tym jak nie zjadła nic prawie cały dzień, pojechałam z nią do weterynarza. Zostały zrobione badania morfologiczne oraz pod kątem pracy nerek, trzustki i wątroby. Te drugie wyszły poprawnie, jednak w morfologii wyszło u kotki mało płytek krwi, przy normie 100 tyś ona miała 75 oraz wysoka hemoglobina i hematokryt. Przy pobieraniu krwi ledwo się udało ja pobrać, krew mega gęsta, w probowce jak galaretka nawet nie chciała zlecieć. Dostała 2 dni kroplówkę, stwierdzono odwodnienie, leki przeciwbólowe i na pobudzenie apetytu. Jednak w dalszym ciągu nie wiem co oznaczają te wyniki. Weterynarz powiedział że na tak wysokie wyniki ma wpływ to że kot dostaje za dużo surowego mięsa, jednak ona jest tak wybredna, a to jedyne co je chętnie. Chociaż ograniczę teraz mięso do 2 razy w tygodniu. Czy ktoś miał podobną sytuację? Czy szukać innego weterynarza, mieszkam daleko od większego miasta, a u mnie jest tylko 1 wet. Boję się, że jest chora na coś. Mam ją 1.5 roku, wzięłam ja że schroniska i nie wyobrażam sobie straty 2 kota (Pikuś odszedł na zator żył w listopadzie 2017 :()... Kotka z zachowania nie daje poznać po sobie że coś z nią nie tak, chętnie bawi się z drugą kotką. Mało pije to fakt i nie wiem jak ja zachęcić. Mokrego je puszkę dziennie firmy MAC's. Suchego nie lubi.

Proszę o jakieś rady i pomoc!

magdabg

 
Posty: 18
Od: Wto paź 10, 2017 20:45

Post » Sob mar 02, 2019 18:46 Re: Wysoka hemoglobina i hematokryt u kota.

To może być objaw niedotlenienia. Zbadaj kotu serce, najlepiej u kociego kardiologa, który wykona echo serca. A przynajmniej rtg płuc bym zrobiła.
Ale najpierw powtórz za czas jakiś badane krwi.
Surowe mięso nie jest tu raczej najważniejszą przyczyną. Jeśli chcesz poprawić kotu dietę to spróbuj BARFA
viewtopic.php?t=21800
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14695
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie mar 03, 2019 9:56 Re: Wysoka hemoglobina i hematokryt u kota.

Ok dziękuję za radę. A proszę mi powiedzieć, co może być z serduszkiem nie tak, skąd to niedotlenienie?

magdabg

 
Posty: 18
Od: Wto paź 10, 2017 20:45

Post » Nie mar 03, 2019 10:43 Re: Wysoka hemoglobina i hematokryt u kota.

Może być kardiomiopatia, coś coś innego, najczęściej jest to sprawa genetyczna, dlatego lepiej dmuchać na zimne i sprawdzić wcześniej.
Moja kotka, co prawda starsza, też była taka "krwista", weci to wtedy lekceważyli, a po paru latach okazał się (w czasie badania echa serca) guz w śródpiersiu. Nadmiar czerwonych krwinek pojawia się wtedy, gdy prawidłowa ilość nie starcza do transportu tlenu, utrudnionego z jakichś przyczyn.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14695
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: qumka, Zeeni i 278 gości