Przewlekła biegunka u Nocki - pomocy!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 14, 2019 6:00 Re: Przewlekła biegunka u Nocki - pomocy!!!

Po pięciu dniach skończyliśmy odrobaczanie i obserwacja. Ten brzuch bolał po podaniu aniprazolu teraz już nie. Po tym że jednak kroplówka konieczna widze ze biegunek nie koniec. Pewnie bedziemy szukać dalej i zaczniemy od clostridium. Nie wiem jaki test i jak świezy kał. No i czy po tak długich problemach nie zanikły kosmki jelitowe i trzeba czekać zeby sie jelita wyregulowały? Attapectin mozna podawac wg ulotki 2-3 dni. Podaliśmy dwa dni, przerwa na odrobaczanie i teraz podaję ostatni dizeń. Można dłuzej?? Obserwuję od 15 - o 20 gesta zólta papka o 1 w nocy pieknie uformowana ale to po 2 tabletkach attapectinu.

15kotów

Od: Śro lip 20, 2016 16:21

Post » Czw mar 14, 2019 23:03 Re: Przewlekła biegunka u Nocki - pomocy!!!

Jelita odbudowują się od kilku tygodni do kilku miesięcy, zależnie od tego, co je wykończyło i jak długo trwała choroba.
Attapectin w praktyce można podawać bardzo długo, jeśli jest taka potrzeba. Skoro działa, to nie bałabym się go podawać przez kilka tygodni (dawałam kocurkowi, bo źle reagował na antybiotyk. To były końskie dawki, sporo większe niż polecane dla kota o jego wadze. Tydzień antybiotyku i mniej więcej 7-9 dni Attapectinu).
Prawdopodobnie producent się zabezpieczył pisząc o ostrożnym stosowaniu, żeby go potem nie można było ciągać po sądach, co nie znaczy, że są jakiekolwiek powody, dla których po 3 dniach należy zaprzestać podawania Attapectinu.
Obrazek

Stomachari

Od: Sob kwi 16, 2016 21:29

Post » Nie mar 17, 2019 15:46 Re: Przewlekła biegunka u Nocki - pomocy!!!

15kotów pisze:Po pięciu dniach skończyliśmy odrobaczanie i obserwacja. Ten brzuch bolał po podaniu aniprazolu teraz już nie. Po tym że jednak kroplówka konieczna widze ze biegunek nie koniec. Pewnie bedziemy szukać dalej i zaczniemy od clostridium. Nie wiem jaki test i jak świezy kał. No i czy po tak długich problemach nie zanikły kosmki jelitowe i trzeba czekać zeby sie jelita wyregulowały? Attapectin mozna podawac wg ulotki 2-3 dni. Podaliśmy dwa dni, przerwa na odrobaczanie i teraz podaję ostatni dizeń. Można dłuzej?? Obserwuję od 15 - o 20 gesta zólta papka o 1 w nocy pieknie uformowana ale to po 2 tabletkach attapectinu.

Robi się badanie PCR, najlepiej w polecanym laboratorium Idexx, kupa pojedzie do analizy do Niemiec. Zanosisz próbkę kału do swojego weta, a on wysyła przez kuriera do Idexx-u. Kupa powinna być jak najświeższa, z tego samego dnia. Idexx ma w ofercie badanie na profil biegunkowy DIARRHEA PANEL, które obejmuje różne drobnoustroje -możliwe przyczyny biegunki, nie tylko clostridium. Można robić badanie na całość albo tylko na wybrany drobnoustrój.Ja na początku robiłam to całe badanie. Zaplacilam 460 zł w tym kurier 40 zł.W poście czitki w zalinkowanym wątku widać jak wygląda wynik.
viewtopic.php?f=1&t=187953&start=15

Można też badanie na samo clostridium zrobić . Tam jest badanie na clostridium toksynę alfa i clostridium enterotoksynę. Obie te opcje trzeba zaznaczyć.

A co do tasiemca to przypomniałam sobie, że w przypadku gdy nie pomagają farmaceutyki, zalecają na forum odrobaczanie za pomocą ziemi okrzemkowej.Ona niszczy stopniowo osłonkę pasożytów i w końcu giną. Żeby poznać szczegóły,wrzuć sobie w wyszukiwarce na forum hasło: ziemia okrzemkowa.
„ Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty. ” (Albert Schweitzer)

Norma0204

Od: Wto sie 18, 2015 16:55

Post » Nie mar 17, 2019 19:55 Re: Przewlekła biegunka u Nocki - pomocy!!!

Przed otrzymaniem wyników badań chyba bym nie wprowadzała ziemi okrzemkowej, tak na wszelki wypadek, skoro wcześniej nie była stosowana.
Jeśli zdecydujesz się na ziemię okrzemkową (czy teraz, czy później), to najważniejszą rzeczą jest dobre rozpuszczenie jej w wodzie. Nie mogą pływać grudki a kot nie może mieć styczności z ziemią w formie sypkiej. Drobinki są tak małe i tak lotne, że łatwo dostają się do układu oddechowego. To wszystko będzie w opisie stosowania, ale już teraz na to uczulam.
Obrazek

Stomachari

Od: Sob kwi 16, 2016 21:29

[poprzednia]