IBD nieswoiste zapalenie jelit

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 17, 2019 23:07 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Bungo, jeśli wymiotował. bo nie każdy rzut IBD tym się objawiał, to przeważnie na czczo, białą lub żółta pianą; rzadziej jedzeniem, bezpośrednio po. Biegunki też nie były straszne, czyli 1-2 luźniejsza kupa na dobę. To, że wykryte zostało IBD zawdzęczam czujności wetki, która nie ograniczyła się do macania i badań krwi, ale od razu zrobiło usg - i wszystko się wydało.
Zanim jednak aparat do usg pojawił się w gabinecie, Bungo był leczony antybiotykiem, ale ponieważ ten nie działał, włączony został steryd i tak jest do dziś.

Bungo

Od: Pt lut 16, 2007 0:52

Post » Wto mar 19, 2019 18:39 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

U nas też przy następnym zaostrzeniu zostanie włączony już będzie steryd. Skończyły się antybiotyki i możliwości.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Od: Nie sty 11, 2009 1:10

Post » Sob maja 04, 2019 20:44 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Przez moje gapiostwo musiałam dziś pędzić do weta z koteczką. Długi weekend, urlop, trochę zamieszania w domu i zapomniałam dać kotce steryd parę dni temu. Zorientowałam się dzień później. Każdą dawkę notuję w kalendarzyku, dwa leki daję naprzemiennie co drugi dzień o stałej porze. Wystarczyła dłuższa przerwa o jeden dzień dla encortolonu i kot mi się posypał. Dwa dni był trochę osowiały i nie chciał się bawić. A dziś doszły wymioty. Teraz wiem jak bardzo wyśrubowane ma dawki sterydu i jak bardzo trzeba pilnować częstotliwości ich podawania. Pech chciał, że trafiło akurat na steryd a nie drugi lek. A przez 4 miesiące było tak cudnie :(

SabaS

Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Sob maja 04, 2019 21:02 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

A na dodatek sterydu nie wolno nagle odstawiać. To też mogło wpłynąć na kocie samopoczucie.
Kciuki za poprawę :ok:

Bungo

Od: Pt lut 16, 2007 0:52

Post » Sob maja 04, 2019 21:17 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Dziękujemy z koteczką :) Tereska odsypia wizytę i dwie godziny czekania :) zjadła wczesnym popołudniem i śpi. Na szczęście już nie wymiotowała, więc może ominie nas wizyta jutro i kroplówki.
Koteczka dostała steryd zaraz, jak się zorientowałam, że nie dostała dzień wcześniej, ale to o jedną dobę za późno. Nie pomogło nawet zwiększenie dawki. Dostaje malutko bo 1/4 tabletki co drugi dzień i ma super wyniki krwi. Ale wystarczy dłuższa niż zalecona przerwa i kot ląduje u weta.

SabaS

Od: Śro lis 14, 2018 8:58

[poprzednia]