IBD nieswoiste zapalenie jelit

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 14, 2019 9:01 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

czuszka pisze:we krwi chyba nie było za dużych zmian. jelita fatalnie wyglądały. powiekszone węzły itp. Badanie histopatologiczne nie pokazało chłoniaka ale podobno ten rodzaj nie zawsze jest widoczny w badaniu a cięzkie IBD i lekkiego chłoniaka lekarka leczy tak samo. Teraz na niewielkiej dawce sterydu kocia fajnie funkcjonuje, apetyt dopisuje. zobaczę na początku grudnia na USG jak jelita i wątroba.


No to z moim Marcelem postępuja tak samo. Dostaje 2x po 1/2 tabletki Encortolonu. Dawki po miesiącu nie zmniejszył, bo węzeł zmniejszył się za mało. Z apetytem to tak różne. ogólnie je, ale nie chce dietetycznego, jak dostanie coś innego co mu smakuje albo kawałek mięska z naszego talerza (wiem, wiem, o zgrozo!!! ale kiedy on tak prosi 8O ) to zaczyna go boleć brzuch i zaczyna się kręcenie nosem. Najlepiej to wchodzi serce wieprzowe. Tylko coś dostaje zaparć jak nażre się więcej mięsa.
No cóż trzeba jakoś przetrwać. Dzisiaj na zastrzyk z B12. Chyba trochę za długa przerwa była - prawie 2 tygodnie.
A podajesz swojemu Forti Florę? Muszę zapytać weta jak długo ja mam podawać. Marcel nie ma już biegunek raczej idzie w drugą stronę, no ale może przy Encortolonie i IBD tak trzeba?

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Czw lis 14, 2019 21:12 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Forti Flory nie podawałam nigdy ale kota bez biegunek. u niej tylko wymioty występowały.

czuszka

 
Posty: 9
Od: Pon gru 31, 2018 15:24

Post » Czw lis 14, 2019 23:27 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

czuszka pisze:Forti Flory nie podawałam nigdy ale kota bez biegunek. u niej tylko wymioty występowały.


Przy IBD dobzre jest podawac probiotyki, a fortiflora to probiotyk wlasnie. Probiotyk nie tylko przy biegunce sie sprawdzi. Nie mowie, ze fortiflora jest jakas najlepsza marka - ma po prostu dla niektorych kotow atrakcyjny aromat. Na pewno sa inne probiotyki dla kotow na rynku polskim. Najlepiej cos co jeszcze ma kolostrum w skladzie. Sama wlasnie zamowilam kolostrum dla mojej dzikuski.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt lis 15, 2019 8:05 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Wczoraj wetki kazały mi odstawić FortiFlorę skoro nie ma biegunek. Wiedzą, że kot jest na długotrwałym leczeniu Encortolonem.
A co do colostrum to może i kupię. Poczytam jeszcze.
https://www.progenactiv.pl/colostrum/

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Pt lis 15, 2019 19:22 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

zapytam przy najbliższej wizycie. nie chcę nic na własną rękę podawać :-( pewniej się czuję jak dzieci leczę niż kota :-) mam dwoje i więcej doświadczenia a i obaw jakoś mniej.

czuszka

 
Posty: 9
Od: Pon gru 31, 2018 15:24

Post » Czw lis 21, 2019 12:33 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Z czym i w jakiej ilości mieszacie liofilizat colostrum dla starego kota? Z mlekiem i to jeszcze przy IBD chyba nie bardzo?

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Czw lis 28, 2019 22:16 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

http://www.catnutrition.org/uploads/6/4 ... ynarii.pdf

Wklejam Wam link
Jak sie nie otworzy wpiszcie w wyszukiwarkę
List otwarty do lekarzy weterynarii.
Warto przeczytać. Jest o ibd miedzy innymi
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw lis 28, 2019 22:29 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

A nie ma napisane na opakowaniu? Ja normalnie z karma mieszam, oczywiscie mokra, na poczatku dawalam malo, zeby sie przyzwyczaily do zapachu, smaku, teraz juz do prawie polowy zalecanej dawki doszlam. Jak sie da od razu za duzo na poczatek to moga nie chciec jesc ale tak po odrobince latwiej przyzwyczaic.
Tak, znam ten apel, robie z tej strony receptury na jedzonko dla kotow. Niestety, amerykanscy lekarze wet. sa na ten apel glusi:-(( Mi wszyscy u ktorych bylam z kotem ze struwitami wmawiali, ze jedyna mozliwosc to suche! karma c/d do konca zycia! Klamstwo! Dieta mokra najwyzszej jakosci, czyli bez zagestniaczy, bez wypelniaczy typu ziarna, maki, zbedne warzywa, antyoksydanty w postaci oleju rybiego, dieta surowa (nie lubil ale dostawal zmieszana z puchami) i kot nie mial problemow ze struwitami.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt lis 29, 2019 8:13 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

MonikaMroz pisze:http://www.catnutrition.org/uploads/6/4/4/5/6445971/list_otwarty_do_lekarzy_weterynarii.pdf

Wklejam Wam link
Jak sie nie otworzy wpiszcie w wyszukiwarkę
List otwarty do lekarzy weterynarii.
Warto przeczytać. Jest o ibd miedzy innymi


No cóż... Mój kot od malucha uwielbiał wafle andruty, chrupiące kawałki z placków ziemniaczanych, kalarepę. To był w stanie ukraść ze stołu.

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Pt lis 29, 2019 8:17 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

[quote="pibon"]A nie ma napisane na opakowaniu? Ja normalnie z karma mieszam, oczywiscie mokra, na poczatku dawalam malo, zeby sie przyzwyczaily do zapachu, smaku, teraz juz do prawie polowy zalecanej dawki doszlam. Jak sie da od razu za duzo na poczatek to moga nie chciec jesc ale tak po odrobince latwiej przyzwyczaic.

A no widzisz! To ja mojemu za dużo wepchnęłam strzykawką i to z mlekiem.
Wczoraj też dałam ciepłe strzykawką, ale 2 ml a dzisiaj kolejne dwa.
Do żarcia dosypałam, ale chyba to nie przejdzie. Może za dużo?
Problem w tym, że Marcel teraz strasznie grymasi na mokre. Najczęściej ląduje niezjedzone na talerzu dzikiego kota.

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Pt lis 29, 2019 23:26 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Mozesz kupic kilka puszek/saszetek wyjatkowo smakowitych np rybnych (ponoc zdrowsze sa z mniejszych ryb, jak sardynka, makrela), tylko dedykowanych po to, zeby dawac w nich suplement. Ja biore lyzke takiej smakowitej puchy, daje tam troche suplementu i to jako topper do normalnego jedzenia, albo jako przysmaczek. Najlepiej powoli przyzwyczajac do suplementu. Do pyszczka wstrzykiwac plynne balabym sie, by sie nie zakrztusil. Jesli juz strzykawka to dawalabym pokarm o konsystencji musu (np pasztet z odrobina rosolu bez soli/wody + suplement).
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt lis 29, 2019 23:53 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Nawet najsmaczniejsza karma podawana na siłe zostanie znienawidzona. Koty przepadaja za benzopet na odkłaczanie. Moja kotka której serwowałam to na siłe uciekała gdzie pieprz rosnie jak tylko zobaczyła że mam tubke w ręku.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Sob lis 30, 2019 8:41 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Od kilku lat podaje Marcelowi leki płynne strzykawką. Oczywiście nie znosi tego. Chociaż ostatnio jak dostaje płynną Fortiflorę to nawet nie muszę podawać z boku pyszczka. Bardzo ją lubi i liże wypływającą ze strzykawki. Często jeszcze oblizuje strzykawke

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Pt gru 27, 2019 8:33 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

Niestety - 25.12.2019 r. przegraliśmy walkę o zdrowie i życie Marcela. Odszedł za Tęczowy Most na kocie łąki w wieku 16 lat i prawie 7 miesięcy :placz: :placz: :placz:

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Pt gru 27, 2019 10:24 Re: IBD nieswoiste zapalenie jelit

bardzo mi przykro...przytulam wirtualnie ...

[*]

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15025
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: włóczka i 152 gości