Czy dwa koty w jednym domu będą się tolerować?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 25, 2019 20:37 Czy dwa koty w jednym domu będą się tolerować?

Mam czteromiesięcznego brytyjczyka (kocur). Chce mieć domu dwa koty. Czy istotne jest kiedy ten drugi pojawi się w domu? Czy ważny w takim wypadku jest wiek kotów? Czy lepiej jest kupić drugiego teraz czy też jeśli pojawi się w domu nowy kot powiedzmy za rak czy dwa to zmienia jakoś sytuację? Czy płeć kotów jest istotna? Czy mogę mieć dwa kocury (zamierzam je wykastrować)? Czy lepiej mieć kocura i kocice?
Bardzo będę wdzięczny za pomoc i radę.

Finnbarr

Avatar użytkownika
 
Posty: 27
Od: Nie lut 24, 2019 16:47
Lokalizacja: Dublin, Eire

Post » Pon lut 25, 2019 20:47 Re: Czy dwa koty w jednym domu będą się tolerować?

Generalnie młodsze kotki dobrze się ze sobą dogadują, więc jak rezydentowi teraz dokoptujesz kilkumiesieczne towarzystwo to nie powinno być wiekszych problemow z zaprzyjaznieniem, pod warunkiem, ze bedziesz je powoli i prawidlowo zapoznawal. Za rok czy za dwa moze być duzo gorzej, bo Twoj obecny kot juz sie przyzwyczai do bycia jedynakiem i bedzie wkurzony, ze na jego terenie pojawil sie intruz.
Płeć u kastrowanych kotów nie ma znaczenia. U mnie są 3 kocury i kotka, i sie dobrze dogaduja: dwa kocury i kotka są zaprzyjaźnione, a pozostały kocurek toleruje resztę i jest przez nią tolerowany - z nim to trochę dłuższa historia.
Czy Twoj kotek jest kastrowany?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon lut 25, 2019 21:30 Re: Czy dwa koty w jednym domu będą się tolerować?

Nie, brytyjczyk nie jest jeszcze wykastrowany choć pewnie to za chwilę się stanie. Nawet zastanawiałem się czy to zrobić czy tez dokupić kotkę i mnożyć od czasu do czasu ale przeraziła mnie wizja zasmrodzonego moczem mieszkania więc temat upadł. Dokupię tylko mojemu Brytyjczykowi kolegę/koleżankę i je wykastruje.

Napisz proszę jak je ( koty) prawidłowo zapoznać.
Dzięki.

Finnbarr

Avatar użytkownika
 
Posty: 27
Od: Nie lut 24, 2019 16:47
Lokalizacja: Dublin, Eire

Post » Pon lut 25, 2019 22:35 Re: Czy dwa koty w jednym domu będą się tolerować?

Też uważam, że wzięcie drugiego młodziutkiego kociaka od razu w większym stopniu zagwarantuje, że koty się dogadają. Poza tym dzieciaki będą miały się z kim bawić w okresie, gdy zabawa jest im najbardziej potrzebna, a Ty- ogromną radość z obserwowania ich zabaw.

U mnie koty i kotki dogadują sie dobrze- wszystkie ze wszystkimi, ale samo wprowadzanie nowych futerek dużo lepiej akceptują kocurki plus dziewczyny bywają humorzaste, w zasadzie niemal każda ma jakieś kaprysy raz na jakiś czas :) Chłopaki, poza niespożytą energią do zabawy i wciskaniem nosa wszędzie, gdzie się da- zupełnie bezproblemowe :)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7110
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto lut 26, 2019 0:01 Re: Czy dwa koty w jednym domu będą się tolerować?

Nie, brytyjczyk nie jest jeszcze wykastrowany choć pewnie to za chwilę się stanie. Nawet zastanawiałem się czy to zrobić czy tez dokupić kotkę i mnożyć ale przeraziła mnie wizja zasmrodzonego moczem mieszkania więc temat upadł. Dokupię tylko mojemu Brytyjczykowi kolegę/koleżankę i je wykastruje.

Napisz proszę jak je ze sobą prawidłowo zapoznać.
Dzięki.

Finnbarr

Avatar użytkownika
 
Posty: 27
Od: Nie lut 24, 2019 16:47
Lokalizacja: Dublin, Eire

Post » Wto lut 26, 2019 6:15 Re: Czy dwa koty w jednym domu będą się tolerować?

Gdyby jednak gdzieś ponownie zaświtała Ci myśl o dopuszczeniu kotków, to na ochłodę ten wątek jest dobry- bardzo pouczający :(
viewtopic.php?f=1&t=189265

A co do kotków- nie sądzę, by w przypadku małych kociaków wprowadzanych w dodatku w podobnym czasie do domu potrzebne były jakieś szczególne ceremoniały wprowadzające. Po przybyciu nowego kociaka do domu na chwilę, może 1-2 dni, może kilka godzin - zaleznie od obserwacji, zamknęłabym go w jednym pokoju, tak by poobserwować, jak się czuje, jak zachowuje, na pewno w tym czasie drugi będzie się nim interesował, jak bedziesz widzieć, że z nowym jest ok, dobrze się czuje, nie jest wystraszony, to można uchylić drzwi tak, żeby same się w swoim tempie poznawały. W tym pierwszym okresie posiedz z nowym, pobaw się, pogadaj do niego- niech oswoi się też z Tobą, domownikami.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7110
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto lut 26, 2019 7:31 Re: Czy dwa koty w jednym domu będą się tolerować?

Finnbarr pisze:Nie, brytyjczyk nie jest jeszcze wykastrowany choć pewnie to za chwilę się stanie. Nawet zastanawiałem się czy to zrobić czy tez dokupić kotkę i mnożyć od czasu do czasu ale przeraziła mnie wizja zasmrodzonego moczem mieszkania więc temat upadł. Dokupię tylko mojemu Brytyjczykowi kolegę/koleżankę i je wykastruje.

Napisz proszę jak je ( koty) prawidłowo zapoznać.
Dzięki.

Podkreślenie moje.
Mam pytanie. Czy jeśli taka myśl tobie zaświta to założysz legalną hodowlę?!
Czy hodowca od którego kupuesz kota będzie poinformowany,że masz takie plany?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lut 26, 2019 9:18 Re: Czy dwa koty w jednym domu będą się tolerować?

ASK@ Czym się różni legalna hodowla od nielegalnej? Czy oprócz zapłacenia pieniędzy za kota mam obowiązek informownia sprzedawcy o swoich planach na przyszłość? Jakie przepisy prawa to regulują?

Finnbarr

Avatar użytkownika
 
Posty: 27
Od: Nie lut 24, 2019 16:47
Lokalizacja: Dublin, Eire




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 270 gości