Jak wykąpać agresywnego kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lut 17, 2019 15:59 Jak wykąpać agresywnego kota

Witam, Czy ktoś ma sposób ma wykąpanie kota tak żeby było to bezpieczne dla kota i dla człowieka? Kotka na sam widok wody zaczyna się rzucać, warczeć, gryźć i drapać a muszę ją wykąpać w cieczy kalifornijskiej. Do pyszczka nie da się jej podać żadnych leków a samo pryskanie jest nieskuteczne. Wiem że są torby do kąpania ale ta kotka tak fika że raczej jej w torbę nie zapakuję. Myślałam czy by nie włożyć jej w transporterku do wanny z cieczą ale jeśli zacznie się rzucać to napryska sobie do oczu a to jest siarka z wapnem.

Marigold

 
Posty: 32
Od: Nie sie 16, 2015 21:29

Post » Nie lut 17, 2019 16:32 Re: Jak wykąpać agresywnego kota

Tu masz wątek na temat cieczy kalifornijskiej:
viewtopic.php?f=1&t=173654
wynika z tego, że preparat wymaga spłukania.
Może poproś weta o jakiś inny środek, skoro zastosowanie tego jak należy jest niemożliwe?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34187
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Nie lut 17, 2019 16:51 Re: Jak wykąpać agresywnego kota

A jaki jest cel kąpieli kota?

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 17, 2019 22:30 Re: Jak wykąpać agresywnego kota

To jest jedyny sposób na pozbycie się grzybicy. Kotce nie da się nic podać do pyszczka więc leki doustne odpadają, na szczepionkę słabo zareagowała. Pryskanie zostaje na futrze i nie dociera do skóry. Cieczy się nie spłukuje, trzeba kota namoczyć przez kilka minut tak żeby dotarło do skóry i zostawić do wyschnięcia. Po 24h zaczyna się złuszczać naskórek razem z grzybem. Dawniej ciecz spłukiwałam i nie działała, niedawno pani z fundacji, która przychodzi do mojego weta wytłumaczyła mi że ciecz musi wyschnąć na kocie. W styczniu robiłam tak kilka razy i pomogło szybko i bardzo skutecznie. Tylko tamte koty dało się przytrzymać w roztworze a ta koteczka niestety współpracować nie będzie i szukam sposobu żeby ją na chwilę zanurzyć w cieczy w sposób bezpieczny dla niej i dla mnie. Na chwyt za kark reaguje bardzo agresywnie więc nie mam sposobu żeby ją unieruchomić.

Marigold

 
Posty: 32
Od: Nie sie 16, 2015 21:29

Post » Nie lut 17, 2019 23:59 Re: Jak wykąpać agresywnego kota

Też stosowałam ciecz kalifornijską na grzybicę, ale kotka dała się kąpać bez problemu.
Jedynym wyjściem wydaje mi się pożyczyć takie grube rękawice, których w lecznicy używają.
Złapać kota za boki i zanurzyć w misce z roztworem.
Przez takie rękawice nie da rady ugryźć.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon lut 18, 2019 7:48 Re: Jak wykąpać agresywnego kota

A kotka ma duże te ogniska?
Może wystarczyłoby je ogolić (plus okolice) przy pomocy weta i psikać bezpośrednio na skórę?
Lek zmieszany z jedzeniem nie przejdzie?

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon lut 18, 2019 15:37 Re: Jak wykąpać agresywnego kota

Zamiast psikania można płyn nabrać do strzykawki i z niej polać skórę.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23735
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pon lut 18, 2019 21:01 Re: Jak wykąpać agresywnego kota

Kotka ma małe ogniska ale na całym ciele - sprawdzaliśmy pod lampą. W jedzeniu leków nie zje, jeśli wyczuje obcy smak natychmiast wypluwa. W ogóle bardzo nieufnie podchodzi do jedzenia. Ciecz jest lepsza bo to tylko chwilka stresu a pomoże szybko. Leki doustne obciążają wątrobę i trzeba je brać minimum 3 tygodnie a kotka to znajda, która przyszła na zimę do ogrodu moich rodziców, prawdopodobnie wyrzucona z domu bo oswojona i towarzyska do ludzi ale nie lubi jak się cokolwiek przy niej robi. Można ją głaskać ale jak się dotknie ucha czy łapki natychmiast robi się zła. W przychodni do pobrania krwi trzymało ją czterech wetów i ledwo dali radę. Oprócz grzyba miała też inne problemy zdrowotne i niechcianych lokatorów, szkoda ją teraz męczyć lekami. Chyba spróbuję z rękawicami, jeśli będzie gryźć po rękawicach to 2-3 minuty wytrzymam :-)

Marigold

 
Posty: 32
Od: Nie sie 16, 2015 21:29

Post » Wto lut 19, 2019 7:17 Re: Jak wykąpać agresywnego kota

Ja używam grubych rękawic narciarskich - są mniej sztywne niż weterynaryjne.
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lut 19, 2019 10:57 Re: Jak wykąpać agresywnego kota

Ja miałam kiedyś problem z bardzo agresywną kotką i musiałam jej czyścić ranki, zwykle zamykałam się z nią w kabinie prysznicowej i nasączoną gąbką ją dotykałam ściskając gąbkę, ale sama miałam 'strój ochronny' :) w postaci grubych spodni, i czegoś z długim rękawem.. może przy okazji jakiś super smaczek ? u mnie pomagało

KM_Emmie

 
Posty: 54
Od: Czw lut 04, 2016 9:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bianka 4, Google [Bot], włóczka i 247 gości