(4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szarcia(*),Deesiu kocham Cię (*)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 15, 2019 7:54 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

Pytałam, tylko gastrointestinal lub intestinal i najlepiej się sprawdza RC. Dee nie chce. Za to conva chce. Dziwnie leżała na boku dzisiaj plecami w stronę drzwi od szafy ze się przeraził am. W dodatku ona albo specjalbie,albo głęboko śpi i nie reaguje jak do niej mowie. Dzisiaj w ogóle wiec zauważyłam lekkie ruchy klatki piersiowej, ale Dee zero reakcji na mogę poranne witanie.ani cmokanie,ani nic. Natomiast jak podetknelam pod nos strzykawke z convem to od razu obrocila się w moim kierunku i zjadła 20ml rzadszego.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro maja 15, 2019 7:55 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

A kiedy się uznaje trzustke za wyleczona?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro maja 15, 2019 8:23 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

Po ostrym zapaleniu trzustki kot tak naprawdę musi być już zawsze pod ostrożną opieką w tym kierunku bo ryzyko nawrotu jest nie małe. Trzeba być też wyczulonym na objawy - głównymi niepokojącymi są np. nieuzasadniony brak apetytu, wymioty (nie mówię o jednorazowym zrzucie kłaków czy po przejedzeniu się). Trzeba też pilnować się z lekami, podawaniem mocno tłustych rzeczy.
Dee będzie musiała być pod tym uważniejszą opieką bo w momencie ostrych objawów ma zafundowane leczenie mające mało wspólnego z łagodzeniem tego stanu - miała operację, dostała NLP, bierze antybiotyki, miała sporo stresów etc
Ale z drugiej strony - mimo zapalenia trzustki nieźle sobie z tym wszystkim radzi więc wygląda że jest całkiem nieźle :)

Może jej ospałość niejaka bierze się z opioidów które bierze? Nasyciła się nimi, teraz nie ma takich wyrzutów adrenaliny jak miała gdy jeździła na kilkugodzinne kroplówki gdzie cały czas rozpaczała.
Jak masz jakieś wątpliwości to pogadaj z wetem, niech rzuci okiem co i jak.
Ale ona ma powody do bycia ospałą, więc jeśli wet nic nie znajdzie to bym się jakoś bardzo nie martwiła.

Edit: literówka.
Ostatnio edytowano Śro maja 15, 2019 9:08 przez Blue, łącznie edytowano 1 raz

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro maja 15, 2019 8:39 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

To porozmawiaj, poproszę. To może będzie łagodne przejście pod opiekę dr Kasi, która zresztą zna DeeDee bo byłam z nią i niej z powodu nawrotu kk.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro maja 15, 2019 8:41 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

To RC jest tyle warte ze weź daj spokój. Bagi dostała Hypoalergenic na jej IBD i rzygała po nim jak przysłowiowy kot.

Wcina Hill'sa i wymioty zdarzają sie góra 2x w miesiacu jak sie naje zbyt łapczywie. I wcinała Kattovit mokre sensitive ale juz sie pannie znudziło.
Może Kattovit spróbuj z zooplusa-gastro jest mokre.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro maja 15, 2019 8:42 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

Dee jest inna temperamentalnie kocica, więcej leży, jak się bawi to głównie leżąc na boku i machajac łapami. I w tym trudność, że nie wiem czy ta ospalosc jest w jej stylu, czy to juz świadczy o gorszym samopoczuciu. Sobie też nie ufam,wlasnie ostatnio kilka razy źle ocenilam podłoże jej zachowania..zreszta po historii z Mama zanegowalam ze ja cokolwiek nt medycznych spraw wiem.
Ostatnio edytowano Śro maja 15, 2019 8:47 przez Marzenia11, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro maja 15, 2019 8:46 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

Właśnie chcę kupić puszeczke kattovita, ale gastro ,na próbę. Dzięki za przypomnienie o hillsie
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro maja 15, 2019 9:04 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

Teraz jest jakaś nowość concept for life puszki za karmą weterynaryjną, może też warto spróbować

SabaS

 
Posty: 4508
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro maja 15, 2019 9:12 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

SabaS pisze:Teraz jest jakaś nowość concept for life puszki za karmą weterynaryjną, może też warto spróbować

Concept tez fajny. Moje koty jadły zwyklą bytówke :ok:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro maja 15, 2019 9:15 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

Dzięki za sugestie.
Moje nie lubimy bitowego concept.
Teraz musze uwazac,przeciez Dee oprócz zapalenia trzustki ma usunięte 20cm jelita cienkiego..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro maja 15, 2019 9:24 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

Marzenia11 pisze:Dzięki za sugestie.
Moje nie lubimy bitowego concept.
Teraz musze uwazac,przeciez Dee oprócz zapalenia trzustki ma usunięte 20cm jelita cienkiego..

Sklad mokrego Concept weterynaryjnego jest mega. zero zbóż. i jest opcja z koniną :)
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro maja 15, 2019 9:32 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

MonikaMroz pisze:
Marzenia11 pisze:Dzięki za sugestie.
Moje nie lubimy bitowego concept.
Teraz musze uwazac,przeciez Dee oprócz zapalenia trzustki ma usunięte 20cm jelita cienkiego..

Sklad mokrego Concept weterynaryjnego jest mega. zero zbóż. i jest opcja z koniną :)

Brzmi zachęcająco.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro maja 15, 2019 10:10 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

Też zwróciłam uwagę na koninę, tylko pewnie konsystencja mielonki, a dla moich to już jest niejadalne :) ale pewnie przy najbliższych zakupach się skuszę na przetestowanie i zobaczymy.

SabaS

 
Posty: 4508
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro maja 15, 2019 10:11 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

SabaS pisze:Też zwróciłam uwagę na koninę, tylko pewnie konsystencja mielonki, a dla moich to już jest niejadalne :) ale pewnie przy najbliższych zakupach się skuszę na przetestowanie i zobaczymy.

pewnie tak. moje tez nie lubia
szkoda ze zooplus nie ma opcji zeby kupic 1 sztuke
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro maja 15, 2019 11:21 Re: (4) Mika(*),Tato(*),Mama(*),Szaronka (*)..ogromy dług za

Współcxzuję. Wieczny dylemat człowieka co ma niejadka. Dać czy nie dać. Wmuszać czy polec. Ale najważniejsze by jadła. Niech zaskoczy!
Kciuki za Was :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 365 gości