Problemy z oddychaniem po piciu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 13, 2019 15:24 Problemy z oddychaniem po piciu

Moja Klara ma 9 miesięcy i od pewnego czasu zauważyłam, że po szybkim piciu nie może złapać oddechu. Dzieje się to głównie wtedy, ale czasem po dużym wysiłku również. Oddech jest ciężki i męczący, widać, że się boi. Wygląda to tak jakby kasłała. Problemy z oddechem nie trwają długo, jednak jestem wtedy przerażona. Nie wiem czy to normalna "zadyszka", czy może dzieje się coś się złego. Kilka razy zdarzyło się, że spadła z szafy po szaleńczych skokach, chociaż nie widać, żeby coś jej dolegało. Dodam tylko, że jest planowo szczepiona, odrobaczona i po sterylizacji. Proszę Was o wsparcie.

kiciakocia

 
Posty: 2
Od: Śro lut 13, 2019 14:55

Post » Śro lut 13, 2019 16:28 Re: Problemy z oddychaniem po piciu

Wizyta u weta. Zdrowe koty nie dostają zadyszki po piciu. Kasłanie bywa też objawem choroby serca. Koniecznie p[owinien ją osłuchac weterynarz.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84797
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lut 13, 2019 16:30 Re: Problemy z oddychaniem po piciu

Konsultowałaś to z weterynarzem? Miała jakieś badania robione w związku z tym? Badania krwi w ostatnim czasie?

Nie wiem, na ile precyzyjnie oddajesz to, co kicia robi, ale ja bym sprawdziła jej serce, dość pilnie, ale u weterynarza, ktory ma możliwość zrobienia echa serca.

edit.

kot z dużymi problemami oddechowymi, dusznością, ustawia się w dość specyficzny sposób- wystawia łopatki, klatkę piersiową kieruje do podłogi, opuszcza łepek? Tak robi Twoja kicia?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7101
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lut 13, 2019 17:06 Re: Problemy z oddychaniem po piciu

Maczkowa, możesz jakoś zilustrować opis kota z dusznością o ktorym napisałaś? Bo trudno mi to sobie zwizualizować...
Ale być może chodzi Ci o to samo o czym niżej ja napiszę.

Kot ze stałą dusznością często unika swobodnego kladzenia się na boku czy zwinięcia do snu. Czasem duzo czasu spędza siedząc lub przyjmując pozycje "sfinksa" z lekko odwiedzionymi łokciami. Bardzo niepokojące są próby zaśnięcia w takiej pozycji.
Ale przyjmowanie przymusowych pozycji zwiekszajacych pojemnosc klatki piersiowej to zwykle objaw bardzo już zaawansowanej duszności nie mijajacej podczas odpoczynku.

Nieco mniej zaawansowana duszność może być przez kota skutecznie maskowana i ujawniać się tylko chwilami mp. podczas dluzszeho wysiłku.

Bohater watku powinien natychmiast trafic do weta i miec wykonane:
-badanie krwi
-rtg klatki piersiowej- sprawdzić jak wyglądają płuca i inne struktury w klatce piersiowej.
-echo serca.

Objawy duszności u kota to zawsze sprawa bardzo niepokojaca i oznacza silne zaawansowanie problemu. Koty duszność ukrywają poki mogą! Ale dusznosc i niedotlenienie są bezlitosne dla serca, nerek, watroby i trzustki!
Kot pijac ogranicza oddychanie a jesli ma dusznosc moze to powodowac brak tchu.
A, skoro kot ma dziwne objawy podczas picia trzeba sprawdzic jeszcze czy ma prawidlowo zbudowane podniebienie.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro lut 13, 2019 17:12 Re: Problemy z oddychaniem po piciu

mam chyba zdjęcia kociaka, o którym Ci pisałam w fazie napadu duszności, poszukam i wkleję.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7101
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lut 13, 2019 19:00 Re: Problemy z oddychaniem po piciu

Idź do weta. Przez internet nikt Ci nie zdiagnozuje zwierzaka.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro lut 13, 2019 22:35 Re: Problemy z oddychaniem po piciu

Właśnie nie miała robionych żadnych badań, o których mówicie.
Jeszcze nie konsultowalam, muszę to zrobić jak najszybciej. Czasem siedzi w pozycji sfinksa, ale to sporadycznie. Najbardziej ciekawilo mnie czy to się zdarza, że kot ma zadyszke po piciu, ale teraz już wiem, że to nie jest coś normalnego.

kiciakocia

 
Posty: 2
Od: Śro lut 13, 2019 14:55

Post » Śro lut 20, 2019 0:13 Re: Problemy z oddychaniem po piciu

I jak tam?
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Zeeni i 144 gości