POMOCY!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 19, 2019 22:17 Re: POMOCY!!!

Oglądałam właśnie na Netflixie niby dokument "Catwalk" (nie wiem czy jest w PL) i tam pada stwierdzenie, że jeżeli hodowca na swojej hodowli zarabia, to znaczy, że robi coś nie tak... Więc wcale mnie nie dziwi, że przekręty w hodowlach (pseudo czy wiarygodnych) są takie częste.

she's a witch

Avatar użytkownika
 
Posty: 161
Od: Wto paź 03, 2017 19:08

Post » Śro lut 20, 2019 7:13 Re: POMOCY!!!

Jest w PL, ma tytuł "Kocim krokiem" :wink:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro lut 20, 2019 8:30 Re: POMOCY!!!

Muireade pisze:....Kazia też jest hodowcą....
Małe sprostowanie, już nie jestem hodowcą, od 5 lat nie mam hodowli :)
Reszta się zgadza :)

Poza tym, to jest oburzające, domagam się równego traktowania !
Milva napisała dokładnie to samo co ja !
milva b pisze:...Jak kupić kota z głową? Sprawa jest niesłychanie prosta :) Zadać sobie tyle samo trudu co przy wyborze przykładowo: auta, telewizora, sprzętu AGD, dizajnerskich ciuchów czy butów. Przy takich zakupach wysilamy się, sprawdzamy autentyczność, sprawdzamy opinie w necie, sprawdzamy parametry, no dosłownie robimy szeroko zakrojony research :)
Jeśli szukając kota/ psa/ królika itp zaczniemy równie sumiennie wszystko sprawdzać, nie damy się zrobić w konia.....

Dlaczego ona została pochwalona, a ja zganiona? Niesprawiedliwość! Ja z tym wyżej pójdę !

:twisted: :twisted: :twisted:

To tak dla rozładowania emocji :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 20, 2019 16:49 Re: POMOCY!!!

Kazia pisze:
Muireade pisze:....Kazia też jest hodowcą....
Małe sprostowanie, już nie jestem hodowcą, od 5 lat nie mam hodowli :)
Reszta się zgadza :)

Wybacz, nie chciałam nikogo wprowadzić w blad, byłam przekonana, że Ty tez jestes hodowcą czynnym.
Ale tak czy inaczej, doświadczenie hodowlane masz spore.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro lut 20, 2019 17:16 Re: POMOCY!!!

Nie ma sprawy. Sprostowałam tylko gwoli ścisłości.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 25, 2019 21:57 Re: POMOCY!!!

Dziś zauważyłam ze kocie jest osowiałe- ciagle leży i mruzy oczy albo gryzie jak oszalały. Do zabawy skory przez chwilkę tylko. Byliśmy u weta na kontroli i wszystko było ok ale teraz widzę ze coś jest nie tak. W panice zaczęłam oglądać moje nieszczęście i zobaczyłam ze małemu idą Żeby stałe. Czy wasze koty były osowiałe przy wymianę? Widzę ze do góry są już wyrośnięte ale dolne dopiero się przebijają :((

Basia1988

 
Posty: 24
Od: Nie lut 10, 2019 21:57

Post » Pon lut 25, 2019 22:10 Re: POMOCY!!!

Kazia, owszem Milva napisała co obie uważacie i jak widać prZyjelam krytykę, rozumiem co się do mnie pisze, chyba widać w postach moich ze zgadzam się z tym, ale nie uważam ze to fair kopać leżącego. Mam problem z małym pewnie dlatego ze kupiłam go w pseudohodowli ale to już się stało ! Nie oddam go bo nie jest rasowy itp, kocham koje kocie całym sercem! I walczę o jego zdrowie nie uważam ze odpowiednim jest pisanie jak złe zrobiłam w każdym komentarzu. Przez wszystkich forumowiczow. Wchodząc na wątek można przeczytać posty których nie ma zbyt wiele i nie trzeba powtarzać poprzedników jeszcze bardziej dosadnie. Myślałam ze takie fora są dla wspierania się nawzajem i ze są miejscem gdzie od bardziej doświadczonych ludzi można uzyskać niezbędne info, które pomogą mi w prawidłowej opiece nad maluszkiem.

Basia1988

 
Posty: 24
Od: Nie lut 10, 2019 21:57

Post » Wto lut 26, 2019 1:05 Re: POMOCY!!!

Basia1988 pisze:Dziś zauważyłam ze kocie jest osowiałe- ciagle leży i mruzy oczy albo gryzie jak oszalały. Do zabawy skory przez chwilkę tylko. Byliśmy u weta na kontroli i wszystko było ok ale teraz widzę ze coś jest nie tak. W panice zaczęłam oglądać moje nieszczęście i zobaczyłam ze małemu idą Żeby stałe. Czy wasze koty były osowiałe przy wymianę? Widzę ze do góry są już wyrośnięte ale dolne dopiero się przebijają :((

Moja to nawet dostała zapalenia dziąseł przy tej okazji, tak że jak najbardziej kot może być osowiały.

Necz

 
Posty: 926
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lut 26, 2019 7:16 Re: POMOCY!!!

Jak idą trzonowce to kociak przez kilka dni może się źle czuć, a nawet mieć gorączkę.
Ale obserwuj, gdyby jednak okazało się, że to nie zęby.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 26, 2019 7:41 Re: POMOCY!!!

Basia1988 pisze:Dziś zauważyłam ze kocie jest osowiałe- ciagle leży i mruzy oczy albo gryzie jak oszalały. Do zabawy skory przez chwilkę tylko. Byliśmy u weta na kontroli i wszystko było ok ale teraz widzę ze coś jest nie tak. W panice zaczęłam oglądać moje nieszczęście i zobaczyłam ze małemu idą Żeby stałe. Czy wasze koty były osowiałe przy wymianę? Widzę ze do góry są już wyrośnięte ale dolne dopiero się przebijają :((

Moje koty akurat nie miały takich symptomów, ale Twój mógł się nabawić stanu zapalnego dziąseł, co nie jest rzadkością u kotów wymieniających zęby.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto lut 26, 2019 18:24 Re: POMOCY!!!

Basia1988 pisze:Kazia, owszem Milva napisała co obie uważacie i jak widać prZyjelam krytykę, rozumiem co się do mnie pisze, chyba widać w postach moich ze zgadzam się z tym, ale nie uważam ze to fair kopać leżącego. Mam problem z małym pewnie dlatego ze kupiłam go w pseudohodowli ale to już się stało ! Nie oddam go bo nie jest rasowy itp, kocham koje kocie całym sercem! I walczę o jego zdrowie nie uważam ze odpowiednim jest pisanie jak złe zrobiłam w każdym komentarzu. Przez wszystkich forumowiczow. Wchodząc na wątek można przeczytać posty których nie ma zbyt wiele i nie trzeba powtarzać poprzedników jeszcze bardziej dosadnie. Myślałam ze takie fora są dla wspierania się nawzajem i ze są miejscem gdzie od bardziej doświadczonych ludzi można uzyskać niezbędne info, które pomogą mi w prawidłowej opiece nad maluszkiem.


Basia1988, ja ciebie nigdzie nie atakowałam. Twój wątek, jak wątek wielu innych osób, które kupiły kota z pseudo, powinien być wątkiem informacyjnym dla innych osób, które wejdą na forum, a które noszą się dopiero z zamiarem kupienia kota z pseudo. Warto zwrócić więc uwagę co kupujący robi źle, szukając i wybierając kota w pseudo a nie w hodowli zrzeszonej w stowarzyszeniu pod patronatem World Cat Congress.
Takie informacje mogą okazać się dla kogoś, kto tu zajrzy i to wszystko przeczyta, decydujące :)
Nie denerwuj się, przecież nikt tutaj nic ci nie zarzuca. Dbasz o kota i starasz się go wyprowadzić na prostą.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 26, 2019 18:46 Re: POMOCY!!!

milva b pisze: Warto zwrócić więc uwagę co kupujący robi źle, szukając i wybierając kota w pseudo a nie w hodowli zrzeszonej w stowarzyszeniu pod patronatem World Cat Congress.
Zakup kota w hodowli zrzeszonej w stowarzyszeniu pod patronatem World Cat Congress wcale automatycznie nie gwarantuje, że będzie to zakup z dobrej hodowli. Na forum jest masę wątków o kotach kupionych np w hodowli zrzeszonej w FPL, które kupujący kupił chore, zaniedbane i ze złych warunków.
Skądkolwiek kupuje się kota, warto się przedtem dobrze rozejrzeć...i uzbroić w wiedzę PRZED zakupem.

I absolutnie nie kieruję tego wpisu do Ciebie, Basia1988.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 26, 2019 18:56 Re: POMOCY!!!

Kazia pisze:
milva b pisze: Warto zwrócić więc uwagę co kupujący robi źle, szukając i wybierając kota w pseudo a nie w hodowli zrzeszonej w stowarzyszeniu pod patronatem World Cat Congress.
Zakup kota w hodowli zrzeszonej w stowarzyszeniu pod patronatem World Cat Congress wcale automatycznie nie gwarantuje, że będzie to zakup z dobrej hodowli. Na forum jest masę wątków o kotach kupionych np w hodowli zrzeszonej w FPL, które kupujący kupił chore, zaniedbane i ze złych warunków.
Skądkolwiek kupuje się kota, warto się przedtem dobrze rozejrzeć...i uzbroić w wiedzę PRZED zakupem.


Jasne, że nie gwarantuje. FPL, PZF i inne kluby roją się od podrzędnych rozmnażaczy.
Dlatego ważne jest by zadać sobie trud i nie kupować w hodowli pierwszej z brzegu.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lut 26, 2019 19:04 Re: POMOCY!!!

Krew wróciła po 2 tygodniach:((( moje biedne maluchy w już po metro było wszystko okej! Pierwotniaków brak! Wyniki krwi ok!

Basia1988

 
Posty: 24
Od: Nie lut 10, 2019 21:57

Post » Pon mar 04, 2019 14:47 Re: POMOCY!!!

Nie znam się, ale podniosę. Może ktoś, coś...

gizmo22

 
Posty: 171
Od: Wto lis 29, 2016 8:39

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, skaz i 246 gości