kociak w domu, druga obrażona

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 13, 2019 12:34 Re: kociak w domu, druga obrażona

ja się załamałam, pomyślałam że zadzwonie do behawiorystki i zapytam czy mogłaby przychilić się nad moją sprawą i dać jakieś rady...
Pani powiedziała żebym oddała malutkiego bo się nie dogadają.... jestem załamana.. ;( :placz: :placz: :placz: :placz:

KM_Emmie

 
Posty: 54
Od: Czw lut 04, 2016 9:48

Post » Śro lut 13, 2019 12:53 Re: kociak w domu, druga obrażona

porażka...co za kobieta? :strach: :201422
takie zachowania przecież nie są wskazaniem do oddania kota, trzeba przerobić wszystkie opcje :201461

może ktoś z forumowiczów ma polecaną/ego, nawet telefonicznie można się skontaktować o rady, jeśli nie ten rejon Polski?

gizmo22

 
Posty: 171
Od: Wto lis 29, 2016 8:39

Post » Śro lut 13, 2019 13:19 Re: kociak w domu, druga obrażona

Po 4 dniach? Co to za behawiorystka? :ryk:
Koty sie potrafia przyzwyczajac do siebie miesiac, a czasem dluzej...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lut 13, 2019 13:48 Re: kociak w domu, druga obrażona

zuza pisze:Po 4 dniach? Co to za behawiorystka? :ryk:


I przez telefon...
Km_Emmie, jesli chcesz skorzystać z pomocy, to zrób wywiad, popytaj o kogoś dobrego z bliskiej okolicy. IMHO, takie telefoniczne udzielanie rad, to raczej takie ogólne, standardowe informacje, a żeby konkretnie do tej parki, to jednak chyba trzeba koty zobaczyć, jak się zachowują- razem, w stosunku do siebie i indywidualnie, żeby zasugerować sposób pracy z kotami.

A jakoś ta pani uzasadniła swoją ocenę?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lut 13, 2019 13:54 Re: kociak w domu, druga obrażona

Sama się zdenerwowałam i zadzwoniłam jeszcze do paru, nie wyobrażam sobie oddać malucha do hodowli.. mam jeszcze kilka rzeczy do sprawdzenia i mogę na to poświecić dużo czasu.. oby walczyć do końca :) :kotek: :201461


@maczkowa Pani stwierdziła, że koty nie potrzebują towarzystwa i to jest mit że się mogą dogadać, uznała że zawsze będą żyły w stresie i to było nieodpowiedzialne żeby do dorosłej kotki brać małego kotka.

KM_Emmie

 
Posty: 54
Od: Czw lut 04, 2016 9:48

Post » Śro lut 13, 2019 13:57 Re: kociak w domu, druga obrażona

Pani jest, zdaje się behawiorystką od koników polnych, bo kotów to na pewno nie.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro lut 13, 2019 14:53 Re: kociak w domu, druga obrażona

KM_Emmie pisze:

@maczkowa Pani stwierdziła, że koty nie potrzebują towarzystwa i to jest mit że się mogą dogadać, uznała że zawsze będą żyły w stresie i to było nieodpowiedzialne żeby do dorosłej kotki brać małego kotka.

sa takie opinie przecież, i to nawet dość popularne ostatnio, że koty to samotnicy, wola mieszkać same

- np w książkach pana Johna Bradshawa http://lubimyczytac.pl/ksiazka/217753/zrozumiec-kota/ albo tutaj http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4836217/ ... czesliwiej tez sie pojawia taki wątek ,
to nie jest takie oczywiste w sumie, że koty się na pewno dogadają, i wiele zależy od konkretnych kotów

kot trzymany kilka lat w domu w pojedynkę raczej się nie ucieszy na widok obcego kota, tez to zależy od rasy - bo syjamy kochają towarzystwo innych kotow, a brytyjczyki raczej nie bardzo

ale oczywiscie wszystko zalezy od konkretnych kotów, od warunków w domu i od zachowania/charakteru właścicieli

poza tym wielu behwiorystów odpowiada przez telefon na odczepnego, bo ludzie dzwonią i pytają, ale niekoniecznie płacą za poradę, wiec trudno, żeby taki behwiorysta sie jakos szczegolnie produkował przy kazdym telefonie
no chyba, że to była płatna konsultacja telefoniczna

najlepsza w Polsce jest chyba pani Iracka - można ją poprosić o poradę, ona mieszka w Nadarzynie/ koło Warszawy
ale tez ze świadomością, ze porządna porada/konsultacja jest płatna -nawet telefoniczna
kontakt do pani Irackiej http://vet.pol.pl/kontakt
Ostatnio edytowano Śro lut 13, 2019 14:56 przez Patmol, łącznie edytowano 2 razy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lut 13, 2019 14:55 Re: kociak w domu, druga obrażona

Ryska nasza forumowa jest imho lepsza ;)
Magdalena Nykiel.

Ale nie oszukujmy sie, po 4 dniach to nie behawiorysta jest potrzebny tylko ewentualnie melisa dla człowieków w domu :P
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lut 13, 2019 14:58 Re: kociak w domu, druga obrażona

Sa koty samotnicy, mam teraz takiego. Filemon spedził 15 lat u starszej pani sam. Na widok innego kota umiera ze strachu. A jednak ze spokojną Szara potrafił jakoś koegzystować w moim domu. Na noc byli rozdzielani i jak wychodziłam.

Moja pierwsza kotka Czarna tez była jdynaczka. Ale po prostu sie z pozostałymi kotami nie zadawała. Rzadko jest tak, że kot kompletnie nie aprobuje drugiego. Na pewno nie sposób tego ocenic po tak krótkim czasie.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lut 13, 2019 15:02 Re: kociak w domu, druga obrażona

zuza pisze:Rzadko jest tak, że kot kompletnie nie aprobuje drugiego. Na pewno nie sposób tego ocenic po tak krótkim czasie.

ale sie zdarza jednak

bywają tez trudne i bardzo trudne dokocenia

żeby sobie ułatwić życie i dokocenie warto poczytać o kotach -teraz jest, oprócz forum, dość dużo ciekawych książek o zachowaniu kotów domowych
jest co poczytać

np książki pana Johna Bradshawa, niekoniecznie się z nim zgadzam w wielu sprawach -ale ciekawie pisze ,
i wiele innych ksiązek o kotach -tak po prostu -żeby łatwiej przeprowadzić takie do-kocenie i później wspólne życie kotów w jednym mieszkaniu

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lut 13, 2019 15:15 Re: kociak w domu, druga obrażona

@Patmol o to cudownie się składa bo własnie na jutro jesteśmy umówieni z Tą Panią. Powiedziała, że przyjedzie zobaczyć koteczki na miejscu w domu. :)

Możliwe że Emma to samotnik, za bardzo sugerowałam się specyfiką rasy, i faktem że kiedyś przecież mieszkała z tyloma kotkami. Mam nadzieje, że jednak jak zobaczy, że nie porzucam jej to jakoś wszyscy się dogadają.

KM_Emmie

 
Posty: 54
Od: Czw lut 04, 2016 9:48

Post » Czw lut 14, 2019 7:37 Re: kociak w domu, druga obrażona

super pomysł - to czekamy na relację w takim razie

bardzo jest duża szansa, ze się koty dogadają, no, ale nie pewność oczywiscie
i w dużej mierze od właścicieli zależy, czyli od Ciebie, czy się to uda - można naprawde dużo zrobić, żeby pomóc kotom się zaakceptować

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lut 14, 2019 12:04 Re: kociak w domu, druga obrażona

KM_Emmie pisze:Możliwe że Emma to samotnik, za bardzo sugerowałam się specyfiką rasy, i faktem że kiedyś przecież mieszkała z tyloma kotkami.


No właśnie, "kiedyś".....
To, że kiedyś kot mieszkał w stadzie, nie znaczy, że po wielu latach samotności zaakceptuje intruza. Nawet syjam czy orient sprzedany na jedynaka zdziczeje i przestanie być towarzyski wobec innych kotów, jeśli przez trzy, cztery czy więcej lat będzie sam.
Ostatnio miałam wiele zapytań o zakup kociaka jako towarzystwo dla 9-letniego syjama, który całe życie był sam, dla 7-letniej orientki, która całe życie była sama, dla 11-letniej syjamki, która całe życie była sama etc
I jakież zdziwienie gdy odmawiam sprzedaży kociaka i radzę by zamiast tego dać kotu spokój, albo ewentualnie poszukać kotu towarzysza dokladnie w tym samym wieku.
Sprzedawanie kotów na jedynaka to niestety efekt pazerności hodowców, którzy widząc pieniądze natychmiastowo zapominają o specyfice rasy i o tym, że unieszczęśliwiają swojego kota skazując go na samotną wegetację. A jeszcze głupsi są hodowcy, którzy bez mrugnięcia okiem sprzedają kociaka do towarzystwa dla kilkuletniego kota, który od zawsze jest sam. Tylko kasa się liczy, a nie fakt, że sprzedając tego malucha w ogóle nie myślą o kocie-rezydencie, do którego ten maluch jedzie, o stresie jaki ten rezydent przeżyje gdy smarkacz zaanektuje mu jego święty teren, czy o chorobach jakie w wyniku stresu mogą dopaść rezydenta. Tylko kasa i kasa, reszta nie ważna.....
I absolutnie KM_Emmie nie bierz nic z tego co napisałam do siebie, bo to hodowcy obu twoich kotów tu nawalili, nie ty. Ty zostajesz tylko z problemem i wydatkami na drogich behawiorystów a być może i weta :(
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lut 14, 2019 12:43 Re: kociak w domu, druga obrażona

dokładnie :mrgreen:
ja mam tylko dachowce do adopcji
ale
jak miałam młodego kociaka/3 miesiące/ nad-aktywnego nawet jak na kociaka, o czym pisałam w ogłoszeniach
to dzwonili ludzie, którzy mieli dorosłego kota, kilkuletniego -cały czas, te kilka lat, trzymanego w pojedynkę w mieszkaniu - to znaczy od momentu adopcji te kilka lat wcześniej
i chcieli mojego kociaka, żeby swojego kota rozruszać

a to tak nie działa -niestety

to najpierw ci ludzie muszą sie narobić naprawdę nad wzajemną akceptacją - czyli trzeba założyć te dwa tygodnie- dwa miesiące roboty
i może sie uda
mówiłam, ze powiem co i jak - ale to oni się będą musieli narobić
i nikt nie chciał
a kilka telefonów było o danie kociaka do dorosłego kota - ludzie zawsze byli przekonani, że koty same się dogadają, a ich rezydent strasznie się ucieszy z kociaka,

może się tak zdarzyć
ale
to raczej mało prawdopodobne

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lut 14, 2019 13:14 Re: kociak w domu, druga obrażona

w dzisiejszym dniu jest dużo lepiej, oglądałam sobie poradnik Jacksona Galaxy, dał tam za pomysł to żeby kotki jadaly w tych samych porach po 2 stronach drzwi. Tak od wczoraj robimy, na począrku Emulka nie miała ochoty a takie jedzenie ale kolacja już była zjedzona razem , śniadanie też a nawet poniuchane pod drzwiami bez złośliwości, prychów i pomruków. :)

Do tego wszystkiego Emulka dzisiaj w końcu rano obudziła sie bardzo zadowolona chodzi z ogonem do góry sztywnym i wróciła do naszych porannych 'miziulek' kiedy daje sie cała wymiziać i rozmrukuje sie do reszty :)
Zwiększyłam wielokrotnie ilość zabaw z Emmą i kupiłam walerianową poduszeczkę którą się bardzo bawi i nawet jak zobaczy malucha to traktuje go zdecydowanie bardziej obojętnie...

No, zobaczymy co powie Pani Irańska.

Dziękuję Wam bardzo za aktywność i rady mam nadzieję, że w końcu jakoś się dotrą :)

KM_Emmie

 
Posty: 54
Od: Czw lut 04, 2016 9:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 186 gości