Chory Kotek, pomocy!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 29, 2019 17:53 Chory Kotek, pomocy!

Witam (przepraszam jak zły dział, proszę przenieść)

Posiadam Kotka, który ma około 6 miesięcy. Mieszka on na wsi, je w domu a śpi w oborze z innymi zwierzakami.
Kotek ten był bardzo ruchliwym kotem oraz łakomym. W sobote jak przyszedł do nas na jedzonko, kotek ten szedł chwiejnym krokiem (od prawej do lewej) go znosiło jakby był pijany, nie potrafił wskoczyć na krzesło. W niedziele było już troche lepiej, ale doszło tępe patrzenie. Kociak już lepiej chodził, ale postanowiłam wziąć go do weterynarza. Weterynarz stwierdził, że mógł zjeść zatrutą mysz. Dostał witaminę K oraz inne zastrzyki przeciwbólowe (do mięśniowo). W poniedziałek Kotek również dostał zastrzyk na ból oraz witaminę. Dzisiaj byłam u innego lekarza, dostał kroplówkę, zastrzyki oraz próbowaliśmy dać tabletkę, ale kot wręcz oszalał jak otwieraliśmy pysk i zrezygnowaliśmy.
Objawy, które widzę :
Niska temperatura ciała
Brak apetytu
"Pijany chód"
"Tępe spojrzenie"
Brak koordynacji ruchu (nie potrafi wskoczyć na krzesło)
Odruchy wymiotne
I najgorsze to taki ciężki oddech jakby przez mała rurkę oddychała

Może ktoś pomóc? Nie mam pieniędzy na robienie różnych badań jak mi inni karzą.. Niech ktoś coś doradzi, proszę :( Nie chce żeby Kociakowi coś się stało, pilne :(

Mela12

 
Posty: 4
Od: Czw lis 22, 2018 18:56

Post » Wto sty 29, 2019 18:57 Re: Chory Kotek, pomocy!

Bez badań nic nie zrobisz. Kot się dusi i ma inne niepokojące objawy. Powinien mieć zbadaną krew, zrobione RTG i podane leki. Bez tego niestety nie da rady.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lut 16, 2019 21:10 Re: Chory Kotek, pomocy!

Co z kotkiem Mela12 ?
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar i 196 gości