Nowotwór wątroby,(wyniki) prosze o rady zanim...PILNE! :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 27, 2019 21:50 Nowotwór wątroby,(wyniki) prosze o rady zanim...PILNE! :(

Koleżanka prosi o pomoc/rady dla swojego 13-letniego kotka u którego zdiagnozowano raka wątroby a bardzo chce walczyć o niego.

Na początku stycznia pojechałam z kotem do wet by umówić się na sanacje zębów. Kot był zdrowy bez objawów choroby. Zostały zrobione wstępne wyniki krwi, okazało się że parametry wątrobowe są przekroczone 4 razy, zrobiono też usg, na usg wątroba wyszła ze zmianami nowotworowymi, leczenie wątrobowe i dieta przez 3 tyg, później wyniki i usg, wyniki dużo gorsze, z tych wyników wet stwierdził zmiany nowotworowe. co można jeszcze zrobić dla kota. ?


Wklejam przesłane wyniki kotka.
Obrazek Obrazek Obrazek

Tutaj konsultacja u innego lekarza

Obrazek

W załączonych wynikach widać ogromny skok ALT z 417 do 1905.

Jest jeszcze jakaś nadzieja dla tego kotka?
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40241
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie sty 27, 2019 22:22 Re: Nowotwór wątroby,(wyniki) prosze o rady zanim...PILNE! :

To drugie usg w sumie bardzo mało jest optymistyczne, 6 cm zmiana w kociej wątrobie, unaczyniona :( Koleżanka ma szansę skonsultować wyniki kota u onkologa wet? Bo nowotwory są różne, ważne też czy to guz pierwotny czy przerzut np. z trzustki. Niektóre koty świetnie reagują na chemię i może im ona dac w niektorych przypadkach jeszcze dużo fajnego czasu. Może dałoby się tu sporo ugrać... Myślę że w takim wypadku najbardziej wskazana jest wizyta u onkologa. On powie o rokowaniach, zaproponuje pewnie jakieś rozwiązania. Być może uzna za konieczne zrobienie biopsji by wiedzieć na pewno co to za dziadostwo.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon sty 28, 2019 18:55 Re: Nowotwór wątroby,(wyniki) prosze o rady zanim...PILNE! :

Dziękuję Blue, zaraz zapytam.

Kot ma też jaskrę :(
Kot ma też jaskrę, i tym czasie oko uległo pęknięciu? z powodu jaskry ale czy to ma coś wspólnego z tymi wynikami i usg..?
Byłam w Łodzi u kociego okulisty, chciał zrobić zabieg, ale jak zobaczył wynik 2000 alat, to zrezygnował i tylko w znieczuleniu miejscowym zaszył 2 powieki by dalej uraz nie postępował.


Dostałam odp.

Tylko do biopsji kota trzeba znieczulic, a on się zupełnie nie nadaje do znieczulenia z takimi wynikami.


To co dalej w takim razie? :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40241
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon sty 28, 2019 20:30 Re: Nowotwór wątroby,(wyniki) prosze o rady zanim...PILNE! :

Myślę że przede wszystkim konsultacja u onkologa jeśli jest możliwa... Sprawny wet i guz tak umiejscowiony że pobranie próbki jest proste to możliwość pobrania próbki bez narkozy. A może wet uzna ze biopsja na tym etapie nie jest już konieczna bo sprawa jest oczywista i pozostaje tylko i tak leczenie paliatywne... Pytanie tylko czy macie onkologa w zasiegu.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto sty 29, 2019 11:50 Re: Nowotwór wątroby,(wyniki) prosze o rady zanim...PILNE! :

Dzięki Blue.
Napisałam jej Twoje sugestie i zobaczymy co dalej.

Kotek przedwczoraj miał kryzys ale już lepiej.
Jeszcze zapytam czy wiesz może coś o stosowaniu kurkumy u kota z nowotworem?
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40241
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lut 16, 2019 21:20 Re: Nowotwór wątroby,(wyniki) prosze o rady zanim...PILNE! :

Kotek się trzyma i to nawet dobrze. Dostaje leki, w tym ornipural który jej podpowiedziałam, a który chyba postawił kota na łapki.
Koleżanka bardzo się cieszy, bo naprawdę było już bardzo źle, a teraz praktycznie nie widać po nim choroby.
Po niedzieli idzie na badania i sama jestem ciekawa jak wyglądają parametry wątrobowe i usg.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40241
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice





Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 142 gości