powracająca infekcja bakteryjna oka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 14, 2019 21:41 powracająca infekcja bakteryjna oka

Jest u mnie tymczasowo kotka, która trafiła z ciężkich warunków bytowych. Od początku były problemy zdrowotne. Leczona była na początku na koci katar, z tego co pamiętam doxycyliną. Potem zaczęła wracać infekcja oka, która objawia się tym, ze kotka ma wysięk, który z czasem z przezroczystego przebarwia się do koloru brunatnego. Dwukrotnie robione badania wymazowe z oka.Kotka leczona sulfametoksazolem, potem tobramycyną i gentamycyną na zmianę- wszystko w postaci kropel do oczu. Infekcja się cofała, ale tak jakby nie do końca. Obecnie kotka ma nawrót, do tego kicha dość często. Weterynarz powiedział, ze jedyną opcją dla niej jest płukanie kanalików łzowych, dla mnie to ostateczność ze względu na to, że później taki zabieg trzeba powtarzać, a efekty są krótkotrwałe. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Czy ktoś mógłby mi polecić dobrego weterynarza-diagnostę z województwa śląskiego, który pochyli się nad tym przypadkiem?


Obrazek
https://www.facebook.com/kociazgraja/

meridenn

Avatar użytkownika
 
Posty: 127
Od: Pon paź 19, 2015 11:24
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sty 14, 2019 21:45 Re: powracająca infekcja bakteryjna oka

W tej sytuacji, przed płukaniem kanalików, możecie rozważyć jeszcze terapię fagową. Jakie były wyniki posiewów? Jeśli potrzeba więcej info o terapii fagowej u zwierząt, napisz do mnie na priv.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 15, 2019 15:33 Re: powracająca infekcja bakteryjna oka

Czy to przypadkiem nie Chlamydia ?
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Wto sty 15, 2019 21:50 Re: powracająca infekcja bakteryjna oka

variovorax pisze:W tej sytuacji, przed płukaniem kanalików, możecie rozważyć jeszcze terapię fagową. Jakie były wyniki posiewów? Jeśli potrzeba więcej info o terapii fagowej u zwierząt, napisz do mnie na priv.


Z chęcią się dowiem na temat tej terapii, nie miałam pojęcia,że u zwierząt jest praktykowana
https://www.facebook.com/kociazgraja/

meridenn

Avatar użytkownika
 
Posty: 127
Od: Pon paź 19, 2015 11:24
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto sty 15, 2019 21:52 Re: powracająca infekcja bakteryjna oka

color1 pisze:Czy to przypadkiem nie Chlamydia ?



Co ciekawe nie była badana w kierunku chlamydii, żaden dotychczasowy weterynarz nie zalecił badania, pomimo tego, że wymazy były 2 razy wykonywane.
Dziękuję za sugestię, na pewno wykonamy to badanie!
https://www.facebook.com/kociazgraja/

meridenn

Avatar użytkownika
 
Posty: 127
Od: Pon paź 19, 2015 11:24
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto sty 15, 2019 22:24 Re: powracająca infekcja bakteryjna oka

Moje doświadczenie mówi, że jak coś z oczkiem, to trzeba do kociego okulisty. Po pierwsze dobry sprzęt i dobra diagnostyka, bo inaczej można po prostu zaszkodzić. Gdybym czekała dłużej z oczkiem kotki i lała zgodnie z sugestią weta wskazane kropelki, kotka już by nie miała oczka :(
Dopiero specjalistyczna klinika oczna pokazała herpesopochodne owrzodzenie rogówki i wdrożyliśmy właściwe leczenie.
Oczywiście nic takiego u Ciebie nie musi mieć miejsca, ale sugeruję wizytę jednak u specjalisty.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto mar 19, 2019 21:17 Re: powracająca infekcja bakteryjna oka

variovorax pisze:W tej sytuacji, przed płukaniem kanalików, możecie rozważyć jeszcze terapię fagową. Jakie były wyniki posiewów? Jeśli potrzeba więcej info o terapii fagowej u zwierząt, napisz do mnie na priv.


Znalazlam ten watek szukajac informacji o terapii fagowej a jestem nowym uzytkownikiem i nie moge sie odezqac na priv zeby dopytac :(

squirrel_emo

 
Posty: 1
Od: Wto mar 19, 2019 21:05

Post » Śro mar 20, 2019 13:16 Re: powracająca infekcja bakteryjna oka

Napisałam do Ciebie na priv. Podałam też email.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 197 gości