Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 14, 2019 20:47 Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

Mam problem z jednym z moich kitków. Otóż kociczka (5 miesięczna), mimo ogromnej kuwety, nie zagrzebuje kupki i co gorsza, ustawia się na samej krawędzi, co sprawia, że połowa kupy wypada na podłogę. Czy to jest jedno z kocich dziwactw, czy może coś się jej nie podoba - za dużo żwirku/za mało żwirku/cokolwiek? Kuwety są dwie, kić nie wydaje się zestresowana. Wygląda to jak - użyję porównania - błąd w oprogramowaniu. Czy ktoś miał taki problem i jest w stanie zdebugować kota?
Przez kolejne sześć dni od stworzenia świata Adam i Ewa ciężko pracowali.
A potem przyszli do Boga i powiedzieli: potrzebujemy antydepresantów.
I wtedy Bóg uczynił kota i widział, że był on dobry.

inatheblue

 
Posty: 358
Od: Nie cze 15, 2008 16:30

Post » Pon sty 14, 2019 20:55 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

Są koty co NIGDY nie zagrzebują urobku. Podobno to silne charaktery.
Co do wypadania urobku. Spraw kotom kuwetę krytą.
Niektóre tak mają. Albo im się zmieni albo nie. Dostaw drugą, wsyp inny żwirek, wsyp więcej żwirku, postaw w innym miejscu... Tylko eksperyment da odpowiedź.
Poza tym, jak ma 5 miesięcy kłania się kastracja. Jeśli kot wcześniej zachowywał się inaczej a teraz zmienił kuwetkowe zwyczaje to może być znak dojrzewania. Kotki też znaczą teren kałem i moczem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55323
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon sty 14, 2019 20:57 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

Nasza najmłodsza (4 miesiące) też ma w poważaniu zagrzebywanie. Czasem jak ma chwilę słabości to sypnie paroma ziarenkami żwirku na kupala. Największym hitem jest robienie tyciej kupy na sam środek kuwety (największe z zooplusa jakie były) zaraz po zmianie żwirku.
02.09.15 Fran Fran na pokładzie! ★
07.10.16 Arłowa rodzinka w komplecie z Lili
14.03.17 Ełcia na pokładzie ✿ 25.01.2024 za tęczowym mostem
03.06.18 Kicia i Misia na pokładzie w nowym mieszkaniu ✔
07.11.18 Znajdźka Kipep na pokładzie ♪
25.10.19 Oposik ze skrzynki elektrycznej na pokładzie ☀
21.11.21 Czito ze wsi stał się mieszczuchem ❥

arłynaantresoli

Avatar użytkownika
 
Posty: 432
Od: Czw gru 29, 2016 21:13
Lokalizacja: Milanówek

Post » Pon sty 14, 2019 20:59 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

inatheblue pisze:Mam problem z jednym z moich kitków. Otóż kociczka (5 miesięczna), mimo ogromnej kuwety, nie zagrzebuje kupki i co gorsza, ustawia się na samej krawędzi, co sprawia, że połowa kupy wypada na podłogę. Czy to jest jedno z kocich dziwactw, czy może coś się jej nie podoba - za dużo żwirku/za mało żwirku/cokolwiek? Kuwety są dwie, kić nie wydaje się zestresowana. Wygląda to jak - użyję porównania - błąd w oprogramowaniu. Czy ktoś miał taki problem i jest w stanie zdebugować kota?


Jakiego żwirku używasz?
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon sty 14, 2019 21:03 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

ASK@ pisze:Są koty co NIGDY nie zagrzebują urobku. Podobno to silne charaktery.
Co do wypadania urobku. Spraw kotom kuwetę krytą.
Niektóre tak mają. Albo im się zmieni albo nie. Dostaw drugą, wsyp inny żwirek, wsyp więcej żwirku, postaw w innym miejscu... Tylko eksperyment da odpowiedź.
Poza tym, jak ma 5 miesięcy kłania się kastracja. Jeśli kot wcześniej zachowywał się inaczej a teraz zmienił kuwetkowe zwyczaje to może być znak dojrzewania. Kotki też znaczą teren kałem i moczem.


Poeksperymentuję. Zastanawiam się też, czy w grę nie wchodzi rywalizacja, bo kotek monopolizuje wędkę, a kitka jest mniejsza i nie potrafi z nim konkurować. Więc... pasywna agresja.
Ale 5 miesięcy to wcześnie, czyli koteczkę ciachnąć najpierw? Wolałabym kocurka.
Przez kolejne sześć dni od stworzenia świata Adam i Ewa ciężko pracowali.
A potem przyszli do Boga i powiedzieli: potrzebujemy antydepresantów.
I wtedy Bóg uczynił kota i widział, że był on dobry.

inatheblue

 
Posty: 358
Od: Nie cze 15, 2008 16:30

Post » Pon sty 14, 2019 21:03 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

Niektóre koty tak mają. Moje obie co prawda zasypują, ale Ofelia uparcie wypina dupinkę przy samej krawędzi kuwety. I nie chodzi o wielkość kuwety. Oczywiście co jakiś czas urobek ląduje na dywaniku...
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon sty 14, 2019 21:03 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

mimbla64 pisze:
inatheblue pisze:Mam problem z jednym z moich kitków. Otóż kociczka (5 miesięczna), mimo ogromnej kuwety, nie zagrzebuje kupki i co gorsza, ustawia się na samej krawędzi, co sprawia, że połowa kupy wypada na podłogę. Czy to jest jedno z kocich dziwactw, czy może coś się jej nie podoba - za dużo żwirku/za mało żwirku/cokolwiek? Kuwety są dwie, kić nie wydaje się zestresowana. Wygląda to jak - użyję porównania - błąd w oprogramowaniu. Czy ktoś miał taki problem i jest w stanie zdebugować kota?


Jakiego żwirku używasz?


Silikonowego. Drewnianym wzgardziły tak, że cały dzień wstrzymywały sika.
Przez kolejne sześć dni od stworzenia świata Adam i Ewa ciężko pracowali.
A potem przyszli do Boga i powiedzieli: potrzebujemy antydepresantów.
I wtedy Bóg uczynił kota i widział, że był on dobry.

inatheblue

 
Posty: 358
Od: Nie cze 15, 2008 16:30

Post » Pon sty 14, 2019 21:07 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

inatheblue pisze:
mimbla64 pisze:
inatheblue pisze:Mam problem z jednym z moich kitków. Otóż kociczka (5 miesięczna), mimo ogromnej kuwety, nie zagrzebuje kupki i co gorsza, ustawia się na samej krawędzi, co sprawia, że połowa kupy wypada na podłogę. Czy to jest jedno z kocich dziwactw, czy może coś się jej nie podoba - za dużo żwirku/za mało żwirku/cokolwiek? Kuwety są dwie, kić nie wydaje się zestresowana. Wygląda to jak - użyję porównania - błąd w oprogramowaniu. Czy ktoś miał taki problem i jest w stanie zdebugować kota?


Jakiego żwirku używasz?


Silikonowego. Drewnianym wzgardziły tak, że cały dzień wstrzymywały sika.


Tak myślałam, wygląda to tak jakby kotka nie chciała w ogóle wchodzić na ten żwirek, a tym bardziej grzebać w nim.
Często słyszałam o takich problemach z silikonem.
Spróbuj delikatnego bentonitu, np takiego: https://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek ... irek/32975
I zobacz, czy nie będzie zmiany.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon sty 14, 2019 21:10 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

Ja miałam dwie kotki. Bąbel już nie żyjąca żeby zrobić dokopywała się do głębin ziemi, robiła co trzeba, a potem tą wielką głębie zakopywała i zakopywała (w nocy szlag mnie trafiał), ale moja druga z kolei to pójdzie i siknie albo zrobi qpę (nigdy razem nie robi- albo qpa albo siku i marsz do drugiej kuwety) i wychodzi zadowolona. Po qpie nawet zaglądnie do kuwety.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon sty 14, 2019 21:11 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

Nie wydaje mi się, że nie ma ochoty grzebać, kręci się po całej kuwecie, kopie w żwirku, wyrzuca go spore ilości, wygląda, jakby się dobrze bawiła, a potem ustawia się na krawędzi i kupka na wszystko :D, za przeproszeniem. Ale dzięki za namiar, wypróbuję przy kolejnych zakupach.
Przez kolejne sześć dni od stworzenia świata Adam i Ewa ciężko pracowali.
A potem przyszli do Boga i powiedzieli: potrzebujemy antydepresantów.
I wtedy Bóg uczynił kota i widział, że był on dobry.

inatheblue

 
Posty: 358
Od: Nie cze 15, 2008 16:30

Post » Pon sty 14, 2019 21:13 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

inatheblue pisze:Nie wydaje mi się, że nie ma ochoty grzebać, kręci się po całej kuwecie, kopie w żwirku, wyrzuca go spore ilości, wygląda, jakby się dobrze bawiła, a potem ustawia się na krawędzi i kupka na wszystko :D, za przeproszeniem. Ale dzięki za namiar, wypróbuję przy kolejnych zakupach.


Rozumiem, tak czy siak wypróbować nie zaszkodzi.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon sty 14, 2019 21:16 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

mimbla64 pisze:Tak myślałam, wygląda to tak jakby kotka nie chciała w ogóle wchodzić na ten żwirek, a tym bardziej grzebać w nim.
Często słyszałam o takich problemach z silikonem.
Spróbuj delikatnego bentonitu, np takiego: https://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek ... irek/32975
I zobacz, czy nie będzie zmiany.


Używam GG i jest rewelacyjny. Delikatny, dobrze wiąże i perfekcyjnie zbryla, ale ma jeden wielki minus- pyli niesamowicie.
Jest też wersja Master- z drobinkami silikonu. Silikonu jest bardzo niewiele więc nawet królewskie łapki go nie poczują.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon sty 14, 2019 21:22 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

Chikita pisze:
mimbla64 pisze:Tak myślałam, wygląda to tak jakby kotka nie chciała w ogóle wchodzić na ten żwirek, a tym bardziej grzebać w nim.
Często słyszałam o takich problemach z silikonem.
Spróbuj delikatnego bentonitu, np takiego: https://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek ... irek/32975
I zobacz, czy nie będzie zmiany.


Używam GG i jest rewelacyjny. Delikatny, dobrze wiąże i perfekcyjnie zbryla, ale ma jeden wielki minus- pyli niesamowicie.
Jest też wersja Master- z drobinkami silikonu. Silikonu jest bardzo niewiele więc nawet królewskie łapki go nie poczują.


Napisałam o nim, bo poleca go znana mi behawiorystka przy problemach kuwetowych.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon sty 14, 2019 21:27 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

mimbla64 pisze:
Chikita pisze:
mimbla64 pisze:Tak myślałam, wygląda to tak jakby kotka nie chciała w ogóle wchodzić na ten żwirek, a tym bardziej grzebać w nim.
Często słyszałam o takich problemach z silikonem.
Spróbuj delikatnego bentonitu, np takiego: https://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek ... irek/32975
I zobacz, czy nie będzie zmiany.


Używam GG i jest rewelacyjny. Delikatny, dobrze wiąże i perfekcyjnie zbryla, ale ma jeden wielki minus- pyli niesamowicie.
Jest też wersja Master- z drobinkami silikonu. Silikonu jest bardzo niewiele więc nawet królewskie łapki go nie poczują.


Napisałam o nim, bo poleca go znana mi behawiorystka przy problemach kuwetowych.


Hm, może faktycznie warto dać z nim jedną kuwetę (chłopak na co innego niż silikon na pewno się fochnie).
Przez kolejne sześć dni od stworzenia świata Adam i Ewa ciężko pracowali.
A potem przyszli do Boga i powiedzieli: potrzebujemy antydepresantów.
I wtedy Bóg uczynił kota i widział, że był on dobry.

inatheblue

 
Posty: 358
Od: Nie cze 15, 2008 16:30

Post » Pon sty 14, 2019 21:47 Re: Error, błąd kota: problem z wektorem kupania

inatheblue pisze:
mimbla64 pisze:
Chikita pisze:
mimbla64 pisze:Tak myślałam, wygląda to tak jakby kotka nie chciała w ogóle wchodzić na ten żwirek, a tym bardziej grzebać w nim.
Często słyszałam o takich problemach z silikonem.
Spróbuj delikatnego bentonitu, np takiego: https://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek ... irek/32975
I zobacz, czy nie będzie zmiany.


Używam GG i jest rewelacyjny. Delikatny, dobrze wiąże i perfekcyjnie zbryla, ale ma jeden wielki minus- pyli niesamowicie.
Jest też wersja Master- z drobinkami silikonu. Silikonu jest bardzo niewiele więc nawet królewskie łapki go nie poczują.


Napisałam o nim, bo poleca go znana mi behawiorystka przy problemach kuwetowych.


Hm, może faktycznie warto dać z nim jedną kuwetę (chłopak na co innego niż silikon na pewno się fochnie).

całe lata korzystałam z benka compakt i uwazałam za najlepszy żwirek świata- w sensie, że u dla mnie, bo świetnie zbrylał, a widziałam też, że wszystkim kotm bardzo pasił. Jedyna wada- pylił jednak dośc mocno. 2-3 miesiące temu ktoś polecał GG i własnie, że nie pyli, postanowiłam spróbować i jest rewelacyjny, ale ja używałam 2 golden master i golden white. Zdetrenizowały Benka.

A z silikonem mam takie doświadczenia u maluchów, kociaki były jakies 2-3 tygodnie na Benku, potem koleżanka postanowiła je przyzwyczajać do czegoś innego i stanęła 1 kuweta z silikonem. Z 4 tylko 2 czasami robiły tam siku, i tyle.
A jeszcze jedno- masz odpowiednio dużą kuwetę? Bo może małej za mała? Z punktu widzenia ludzkiego moze wydawać się wieeeelka, ale kot moze miec na ten temat inne zdanie.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wojtek i 181 gości