Podejrzenie FIP, pomocy/ Potrzebny koci dr House

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 21, 2019 19:17 Re: Podejrzenie FIP, pomocy

Hej!
Jak sytuacja na dzisiaj?
Jak czuje się kocurek?

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon sty 21, 2019 21:06 Re: Podejrzenie FIP, pomocy

Średnio, jest niemrawy i widać że coś go boli- kuli się..
Dzisiaj po wielu dniach kup w kuwecie znowu poleciała na podłogę.

W sobotę po przeciwzapalnych czuł się dużo lepiej. Od niedzieli znowu średnio.
Dzisiaj byłam u weta po żarcie jeszcze łagodniejsze niż royal fibre, żeby nie drażnić żołądka.
Jutro biorę wyniki kota ( dzisiaj nie mogli mi ich wydać, nie prowadzą kartoteki na bieżąco, sic!) i w środę idę do weterynarza poleconego
przez koleżankę, uratowali jej kotkę jak było naprawdę ciężko.
Z pewnością męczy nas coś przewlekłego, w dodatku od piątku miał 2 dni przerwy w kupie (co prawda też mniej jadł przez wymioty piątkowe).
Teraz mi miaukoli na korytarzu.
Ma DZIKI GŁÓD. Ciągle chce jeść.

Dziewczyny, chyba nie wrzucałam wyników morfologii. Zaraz wkleje, zerkniecie jeszcze?
Znowu naczytałam się o tym fipie i zaczyna mnie męczyć ten temat :(
Na usg brzuszka nie wyszedł żaden płyn, czy mimo to może być coś na rzeczy?

Blue, pisałam do Ciebie prywatnie.

anko

Avatar użytkownika
 
Posty: 36
Od: Pon cze 09, 2014 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 21, 2019 21:15 Re: Podejrzenie FIP, pomocy

https://zapodaj.net/5665efeb44a1a.jpg.html>50294446_636771986755135_4218119073965277184_n.jpg

Teraz widzę że są odchyłki, wcześniej lekarka powiedziała mi że 'w miarę ok'. Czy ktoś zinterpretuje?
W ogóle zastanawiam się czy on miauczeniem nie próbuje wymusić na mnie jedzenia.
Dziwnym trafem zazwyczaj uspokaja się jak go nakarmię . Może ja zniszczyłam go psychicznie przez ten miesiąc :placz:
Poradzimy sobie z każdą depresją, byle byśmy już somatycznie się naprawili :(

anko

Avatar użytkownika
 
Posty: 36
Od: Pon cze 09, 2014 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 21, 2019 21:48 Re: Podejrzenie FIP, pomocy

Czytałam Twoje pw dlatego pytam o dzisiejsze samopoczucie kocurka bo ostatnie wieści były całkiem fajne.

Nie wiem czy decydowałabym się na laparotomię na tym etapie.
Ja bym poszła chyba w kierunku diagnostyki zapalenia trzustki.
Dziki głód, problemy z jelitami, wymioty, objawy bólowe.
Do tego sprawdziłabym hormony tarczycy.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon sty 21, 2019 21:50 Re: Podejrzenie FIP, pomocy

Lekarka u której dzisiaj kupowałam jedzenie powiedziała że wyniki trzustki są ok i tam nie szukamy problemu, myślisz że mam drążyć temat? Na USG
też nic nie było widać...
Czemu tarczyca?
Ostatnio edytowano Pon sty 21, 2019 22:09 przez anko, łącznie edytowano 1 raz

anko

Avatar użytkownika
 
Posty: 36
Od: Pon cze 09, 2014 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 21, 2019 21:58 Re: Podejrzenie FIP, pomocy

Blue, ciesz się że nie mieszkasz we Wrocławiu, stałabym pod Twoim domem i błagała o pomoc :ok: :)

anko

Avatar użytkownika
 
Posty: 36
Od: Pon cze 09, 2014 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 21, 2019 22:21 Re: Podejrzenie FIP, pomocy

Zapraszam :)

W celu wykluczenia zapalenia trzustki trzeba zrobić specjalne badanie z krwi - test wykrywający podwyższony poziom specyficznej lipazy trzustkowej (fPL) u kotów.
Tylko on jest w stanie wiarygodnie w miarę ocenić czy kot nie zmaga się z zapaleniem trzustki, badania które kocurek Twój miał zrobione - nie są pod tym kątem wiarygodne.
Podobnie usg.

Hormony tarczycy dlatego że nadczynność tarczycy może być przyczyną takich dziwnych zaburzeń trawiennych.
A także wielu innych dziwnych objawów które trudno z czymś powiązać.
Jednym z nich jest bardzo nasilony apetyt bez tycia - nadczynność tarczycy bardzo podkręca metabolizm, kot potrzebuje o wiele więcej kalorii by zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na kalorie i dlatego stale jest głodny.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon sty 21, 2019 22:38 Re: Podejrzenie FIP, pomocy

Okej, spróbuję wprowadzić te badania. Na wizytę jesteśmy umówieni w sobotę ( wtedy dostajemy zastrzyk z antybiotykiem), ale wiadomo że jakby zwymiotował to polecimy szybciej. Więc max do soboty spróbuję to mieć. W środę chyba pójdę do nowego weta najpierw bez niego. Ale jeszcze jutro zadzwonię
się dogadać przez telefon.

Ja już sama nie wiem co mam myśleć, on z jednej strony piszczy i przyjmuje pozycje bólowe,
z drugiej strony własnie patrzę jak walając się po podłodze odsłania brzuch i zaprasza mojego ojca do głaskanka. Tak samo wszystkie choroby wiążą się z utratą apetytu- a on TFU TFU ma i to jaki! Zawsze miał spory ale teraz to nie odchodziłby od miski. Dużo się zmieniło w naszym życiu od miesiąca, nowe jedzenie, nowy styl karmienia, nowe
pory karmienia, wizyty poza domem, leki, nie rozpoznam co może być u niego stresem a co nie. Fakt pozostaje taki- zaczęło się od kupy na dywanie :(
Gdybym wtedy wiedziała że to nie będzie jedyny problem...

Jak już wyzdrowiejemy to przysięgam- Będę najlepszą opiekunką na świecie. Kupię drapaczek pod sufit. Będę głaskać do zdrętwienia rąk. Tylko
niech mu pozwolą wyzdrowieć. Tak bardzo bardzo go kocham :cry:

anko

Avatar użytkownika
 
Posty: 36
Od: Pon cze 09, 2014 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sty 22, 2019 2:48 Re: Podejrzenie FIP, pomocy

Blue pisze:Czytałam Twoje pw dlatego pytam o dzisiejsze samopoczucie kocurka bo ostatnie wieści były całkiem fajne.

Nie wiem czy decydowałabym się na laparotomię na tym etapie.
Ja bym poszła chyba w kierunku diagnostyki zapalenia trzustki.
Dziki głód, problemy z jelitami, wymioty, objawy bólowe.
Do tego sprawdziłabym hormony tarczycy.


Zdecydowanie tak, jak pisze Blue. Dodatkowo poprosilabym weta o oproznienie gruczolow okoloodbytowych u kocura
i zrobilabym badanie moczu (zap. pecherza tez sa przyczyna wymiotow i dolegliwosci bolowych/kulenia sie u kotow).

Czy badaliscie kal w kierunku lamblii?
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 22, 2019 2:57 Re: Podejrzenie FIP, pomocy/ Potrzebny koci dr House

Z kiedy sa badania, do ktorych link wstawilas 21.01.? Dopiero je zobaczylam. Kot jest zarobaczony, ma gliste. Trzeba podac odrobaczacz (np. pyrantel albo fenbendazol) przez 1-3 dni w odstepach 10-dniowych trzy-/czterokrotnie.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 22, 2019 6:29 Re: Podejrzenie FIP, pomocy/ Potrzebny koci dr House

Kot był odrobaczany po tym jak znalazłam robale, kroplami na kark. Nie śpię w nocy bo pomiałkuje od 5.00..
W pracy będę półprzytomna- jak codziennie ostatnio.

Wyniki są jakoś sprzed półtora tygodnia.
Dzięki za sugestie badań, na pewno zrobimy. Wszystkie.

anko

Avatar użytkownika
 
Posty: 36
Od: Pon cze 09, 2014 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sty 22, 2019 6:46 Re: Podejrzenie FIP, pomocy/ Potrzebny koci dr House

Czytam o nadczynności, bardzo dużo objawów by pasowało. Tylko znowu- nie byłoby tego widać na krwi? Zrobimy badania tak szybko jak się da.
Tylko czy wtedy może go boleć coś z przodu brzuszka? Lekarz uważa że tam występuje ból, stwierdziła to podczas badania.

anko

Avatar użytkownika
 
Posty: 36
Od: Pon cze 09, 2014 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sty 22, 2019 7:10 Re: Podejrzenie FIP, pomocy/ Potrzebny koci dr House

Wiesz, mogło posypać się kilka spraw.
Pierwotnie mogło dolegać coś jednego, a np. wdrożone leczenie spowodowało pojawienie się lub zaostrzenie innego objawu.
Przykładowo - kot może mieć nadczynność tarczycy, co powodowało pierwotne objawy a podanie leków przeciwzapalnych jeśli są z grupy NLP mogło spowodować wystąpienie objawów zapalenia trzustki jeśli wcześniej trochę niedomagała.

Nadczynność tarczycy widać w wyniku badania poziomu hormonów tarczycy.
Inne objawy w krwi są bardzo niespecyficzne.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto sty 22, 2019 8:11 Re: Podejrzenie FIP, pomocy/ Potrzebny koci dr House

Z pewnością posypało się kilka spraw. Przecież ja poszłam do nich z kotem robiącym na podłogę- nic więcej się nie działo.
Po 12 dzwonię do nowego weta. Próbuję na Damrota, mają super opinie, jak nie znajdą czasu to zadzwonię do tego co czitka polecała.

anko

Avatar użytkownika
 
Posty: 36
Od: Pon cze 09, 2014 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sty 22, 2019 10:58 Re: Podejrzenie FIP, pomocy/ Potrzebny koci dr House

anko pisze:Kot był odrobaczany po tym jak znalazłam robale, kroplami na kark. Nie śpię w nocy bo pomiałkuje od 5.00..
W pracy będę półprzytomna- jak codziennie ostatnio.

Wyniki są jakoś sprzed półtora tygodnia.
Dzięki za sugestie badań, na pewno zrobimy. Wszystkie.


Czy dobrze rozumiem, że te wyniki są z okresu po podaniu środka na kark?
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], włóczka, Wojtek i 187 gości